Jump to content
WinClub
Maximus2

Słaba jakość odtwarzanych filmów w win7

Recommended Posts

Mam dziwny problem. Mianowice po przesiadce z win xp na 7 na tym drugim bardzo brzydko odtwarzają się filmy. Chodzi oczywiście o jakość. Na win xp wyglądało to zdecydowanie lepiej. Zainstalowałem k-lite codec pack oraz allplayera i ndal jakość jest słaba. Gdzie szukać przyczyny? 

Jeśli chodzi ci o dziwne przycinanie, przesunięcia obrazu w szybkich scenach, to trzeba włączyć kompozycję systemu Aero. Dziwne, ale działa, i wiele osób z tym miało problem. I nie zaśmiecaj systemu kodekami, używaj odtwarzacza z wbudowanymi wtyczkami, jak VLC czy MPC-BE.

3 godziny temu, Maximus2 napisał:

Mam dziwny problem. Mianowice po przesiadce z win xp na 7 na tym drugim bardzo brzydko odtwarzają się filmy. Chodzi oczywiście o jakość. Na win xp wyglądało to zdecydowanie lepiej. Zainstalowałem k-lite codec pack oraz allplayera i ndal jakość jest słaba. Gdzie szukać przyczyny?  

Wgraj najnowsze sterowniki do karty graficznej w trybie czystej instalacji. Przed wgraniem najnowszych odinstaluj stare sterowniki w trybie awaryjnym za pomocą Display Driver Uninstaller.

Po instalacji sterownika graficznego ustaw go na jakość zamiast na wydajność czy tryb zrównoważony.

Usuń wszystkie k-lite codec pack oraz allplayera za pomocą revo uninstaller pro.

Wgraj potplayer 64 bit i ustaw by pobrał sobie wszystkie kodeki z internetu i wykrył ustawienia dekodera / kodera systemowego.

Od tej chwili posiadasz maksymalną jakość odtwarzanego obrazu w filmach i najlepsza wydajność odtwarzanego materiału. Pozdrawiam.

m4s likes this