Skocz do zawartości
Reju

W10 sprzed Spectre/Meltdown, gry, baza home.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam jak najwydajniejszego systemu pod gry,

czyli raczej sprzed "afery" z meltdown i spectre, 1607, 1703?

może być mocno pocięty i najlepiej żeby chodził na moim kluczu z wersji home, ale to nie koniecznie.

Może być ten?

Sprzęt to Acer z i5 7200u, 8GB ram i 940MX, SSD Adata SP920 128GB,

demon to to nie jest, starcza mi do tego co robię, do reszty mam konsole.

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć na nowych kompilacjach W10 wyłączono aktualizace z Meltdown. Sam MS sie z niej wycofał, trzeba tylko ręcznie zdjąć zabezpieczenie Spectre programem InSpectre.

Jeżeli jednak nie ufasz MS(oraz nie wierzysz w programym typu InSpectre) to tak możesz śmiało skorzystać z tego moda grudniowego. Reszta innych jest już po grudniu czyli zawiera Spectre kody

Robiłem testy syntetyczne i według mnie program InSpectre działa jak należy w związku z czym nie warto obawiać się nowszych wersji ale to już decyzja należy do Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio postawiłem sobie czystego 1803, później ktoś z wesołych domowników kliknął mi aktualizację do 1809,

poginęły pliki z dokumentów, dobrze, że robię backup'y, a na dysku systemowym ponad 5GB folder windows.old mi został.

Także chyba sprawdzę jednak tego moda, ale jakby ktoś coś jeszcze chciał od siebie dodać to rzucę okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Reju napisał:

Ostatnio postawiłem sobie czystego 1803, później ktoś z wesołych domowników kliknął mi aktualizację do 1809,

poginęły pliki z dokumentów, dobrze, że robię backup'y, a na dysku systemowym ponad 5GB folder windows.old mi został.

Także chyba sprawdzę jednak tego moda, ale jakby ktoś coś jeszcze chciał od siebie dodać to rzucę okiem :)

Możesz sobie oczyścić system po każdej aktualizacji komendą(w cmd jako administrator)
Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatni Win 10 sprzed Spectre to 1709 z aktualizacją zbiorczą z grudnia 2017. Po tym czasie możesz zaktualizować jedynie NET Framework do wersji 4.7.2

31 minut temu, schonaldo napisał:

trzeba tylko ręcznie zdjąć zabezpieczenie Spectre programem InSpectre.

To nie wystarczy. Obecnie MS we współpracy z Intelem "walczy" z 4 wersjami Spectre. Odbywa się to za pomocą łatek systemowych oraz micro kodów dostarczanych z WU jako zwykła aktualizacja i przez producentów płyt głównych w aktualizacjach biosu.

Reasumując, aby całkowicie pozbyć się wszelkich poprawek na Spectre należy:

- zainstalować system z poprawkami do grudnia 2017 - dotyczy systemów Win XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 i ich odpowiedników Server

- wyłączyć całkowicie WU

- nie instalować biosu nowszego niż z grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@schonaldo komenda na czyszczenie usunęła 300mb jakichś plików, reszta dalej wisi.

W oczyszczaniu dysku mam "Poprzedie wersje systemu Windows" prawie 26GB, ale nie czyści tego.

@wiktorynek dzięki, bios mam najnowszy niestety, sprzed miesiąca, za resztę info dzięki.

Ściągam tego moda już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, wiktorynek napisał:

Ostatni Win 10 sprzed Spectre to 1709 z aktualizacją zbiorczą z grudnia 2017. Po tym czasie możesz zaktualizować jedynie NET Framework do wersji 4.7.2

To nie wystarczy. Obecnie MS we współpracy z Intelem "walczy" z 4 wersjami Spectre. Odbywa się to za pomocą łatek systemowych oraz micro kodów dostarczanych z WU jako zwykła aktualizacja i przez producentów płyt głównych w aktualizacjach biosu.

Reasumując, aby całkowicie pozbyć się wszelkich poprawek na Spectre należy:

- zainstalować system z poprawkami do grudnia 2017 - dotyczy systemów Win XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 i ich odpowiedników Server

- wyłączyć całkowicie WU

- nie instalować biosu nowszego niż z grudnia 2017

Tamte ,,spectre" kody muszą miec zerowy wpływ na wydajność skoro nawet w testach tego nie widać.(o grach/programach to juz nawet nie ma co wspominac wszystko co do fpsa).

ps: Biosu nie zarażałem po wycieku informacji z stycznia, nie mam takiej potrzeby nic mi to nie ,,daje". Możliwe, że dlatego wszystko jest jest należy.

@Reju to wpisz  w Uruchom (Windows klawisz z flaga klawiatura+R skrót): %Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535

po czym zaznacz wszystkie opcje :)

Edytowane przez schonaldo
zeby lepiej bylo widac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, schonaldo napisał:

@Reju to wpisz  w Uruchom (Windows klawisz z flaga klawiatura+R skrót): %Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535

po czym zaznacz wszystkie opcje :)

Poszło :thumbsup: A rano w pracy sobie postawię modzika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi