Skocz do zawartości
darkowal

Qualcomm znacznie poprawi wydajność PC-tów z procesorem ARM

Rekomendowane odpowiedzi

uWCzuQE.jpg

Firma Qualcomm nie składa broni w temacie PC-tów wyposażonych w mobilne procesory ARM. Amerykański koncern pragnie znacząco usprawnić ich wydajność przez upakowanie największej liczby tranzystorów ze wszystkich układów mobilnych.

Procesory Snapdragon 835 nie zaliczyły najbardziej udanego startu. Mariaż środowiska Windows 10 w wydaniu desktopowym ale z SoC firmy Qualcomm wydawał się na papierze świetnym posunięciem ale w praktyce wyszło nieco inaczej. Amerykańska korporacja ma nadzieję, że zmiany wprowadzone w Snapdragon 850 wyeliminują bolączki poprzedniego układu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie dodam tylko tyle iż wątpię by coś się zmieniło. Sądzę że to kolejne komercyjne farmazony. Jedyne sensowne mobilne procki to Atomy od Intela i wszystkie pochodne. Resztę Qualcomów, Ryzenów i podobnych można w śmietnik wsadzić. Wczoraj naprawiałem znajomej lapka z Amd E1. Myślałem że mnie szlag trafi. Typowy Tualatin sprzed półtorej dekady. Nie był na mocy obrobić Firefoksa z ośmioma kartami.

To po pierwsze a po drugie, o jakich PCtach jest mowa? O tabletach z klawiaturą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi