Skocz do zawartości
schonaldo

SCH7(HP&PRO&Ultimate)(19.09.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen)

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może dlaczego pojawia mi się przy samym początku instalacji błąd braku sterowników do urządzeń? Obraz przecież ma install.esd z windows 10, więc raczej nie powinno być problemów. Bios ustawiony na Legacy+UEFI, jeśli ma to pomóc - jak się nie mylę, kilka urządzeń podczas próby instalacji miałem podłączone pod usb 3.0, pen z windą (notabene robiony przez narzędzie dyskowe z Ubuntu) wkładany pod usb 2 oraz 3.
specyfikacja: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edit: jeśli ma to pomóc - obraz pobierany z linku powyżej, sprawdzałem sumy kontrolne sha1 i sha256 - wszystko było poprawne.

Edytowane przez tomoleos
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem że nic nie da ale dałem ci taką poradę zanim ktoś przyjdzie narzekać że to wina linuxa :D
Skoro ten obraz posiada w teorii wszystkie sterowniki i instalkę do Windowsa 10 to nie powinno być problemu, musisz czekać na autora systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze próbuję robić pena pod Windowsem na innym komputerze, programem Rufus w wersji 2.18.1213. jak to nie pomoże - spróbuję jeszcze użyć tego narzędzia od Gigabyte.

problemem był... system plików. Linux przy nagrywaniu ISO na pena stosował FS UDF, po nagraniu ISO Rufusem pen miał NTFS i wszystko poszło gładko. tak czy siak - dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.11.2018 o 23:00, tomoleos napisał:

jeszcze próbuję robić pena pod Windowsem na innym komputerze, programem Rufus w wersji 2.18.1213. jak to nie pomoże - spróbuję jeszcze użyć tego narzędzia od Gigabyte.

problemem był... system plików. Linux przy nagrywaniu ISO na pena stosował FS UDF, po nagraniu ISO Rufusem pen miał NTFS i wszystko poszło gładko. tak czy siak - dzięki za pomoc :)

przecież też jest [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]'a - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

• [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (2.8 MB)
  • Alternatywnie, możesz sklonować repozytorium [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] używając: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  • Dla większej ilości informacji, zobacz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Jeśli jesteś deweloperem, bardzo zachęcam do grzebania przy Rufusie i zgłaszania poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi