Jump to content
WinClub
Fotahix

Zmiana routera na "mocniejszy"

Recommended Posts

Witam

Posiadam router: Tenda W311R+. Jest zainstalowany w parterowym domu jednorodzinnym z dość grubymi betonowymi ścianami i postawiony niestety nie w centrum domu, ale na skraju (nie mam możliwości tego zmienić). W linii prostej, pomiędzy pokojem z routerem, a moim pokojem jest łazienka, więc dwie grube ściany, na których są dodatkowo płytki. Zależy mi na tym, aby poprawić zasięg głównie w moim pokoju, ale też w całym domu. W tej chwili prędkość internetu wynosi bodajże 20 Mbit/s (pobieranie), czasami działa on dobrze, ale nie raz jednak gubi zasięg. Chciałbym kupić nowy router z lepszym zasięgiem, a ten zabrać sobie do akademika. Na ogół z internetu korzystają dwa urządzenia na raz.

Nikt w domu (łącznie ze mną) nie zna się na konfiguracji routera, na jego super funkcjach. Chodzi o to, żeby po prostu stabilnie działał internet w całym domu. Czy mógłby mi ktoś pomóc z wyborem czegoś lepszego?

Dodatkowo znalazłem jeszcze coś takiego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Poprawiłoby to trochę zasięg w moim pokoju, jakbym umieścił to gdzieś pomiędzy nim a routerem? Warto dokupić jeszcze coś takiego poza samą zmianą routera? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Ten co posiadasz to  jest  ...........   jak chcesz mieć dobry sygnał to i musisz wydać  dziesięć razy tyle co ten kosztuje no niestety  w przeciwnym  wypadku  nie masz co walczyć - polecam taki jak mam  Asus  RT-AC68U  i jak masz w tel.. , komputerze 5G  to będzie to  ok działać (  w odległości  12 m , 2 ściany  na 5G  mam 160 - 180  na  2.4  połowa tego ) .

To " coś takiego "  co znalazłeś ?  nie pomogę  nie używałem czegoś takiego  ( w stanach używałem wzmacniacz przez gniazdko prądowe  ale też gubił sygnał ) ale jak Ty nasz tak  słaby internet  ( 20 ) to na tym " czymś "  też będzie spadek  więc czy warto ?,  było by to trzeba sprawdzić  ale Ci nie  dadzą  na testy chyba że zamawiasz przez internet  testujesz dwa dni  i jak  barachło to zwracasz.

Musisz zrobić pomiary gdzie ten router  najlepiej będzie Ci pokrywał  dom , ten  router co Ci polecam jest naprawdę dobry i daje radę  no są  oczywiście lepsze ale cena ich też jest  dużo lepsza - Twoja decyzja.

No wiadomo, że to co jest w domu du*y nie urywa, ale i tak nie ma tragedii. Po prostu poza domem potrzebuję byle jaki router dla siebie, który będzie działał na odległość kilku metrów w jednym pomieszczeniu, dlatego pomyślałem że ten tenda wezmę sobie, a do domu przy okazji kupię coś lepszego, co poprawi zasięg, ale też bez wywalania dużych pieniędzy. W ciągu roku w domu jestem przez wakacje i przy okazji jakichś świąt, więc wtedy z internetu korzysta się trochę bardziej, a tak to rodzice trochę posiedzą na laptopie, albo obejrzą film na smart tv. Także nie potrzeba nam nie wiadomo czego. Po prostu jakiś sprawdzony router, który będzie w miarę trzymał zasięg i się zaraz nie zepsuje. 

Jakbym mógł przestawić router to nie byłoby problemu, ale niestety dom jest jaki jest i gniazdka internetowe są tylko na obrzeżach, a w centrum żadnego.., 

Jak nie ma Ciebie  w domu  więcej jak jesteś to  oczywiście nie ma co się sadzić !  - ten jest też  ok  Archer C7   miałem taki  ( połowę tańszy ) ale WiFi  to w nim nie jest już takie super trzeba by jakiegoś lepszego bata.Pamiętaj też  że  " biednego nie stać na tandetę "  a i   " taniego mięsa  psy też nie ruszają "  nie raz przez takie  " czajenie się "  człowiek dwa razy  traci.

Myślę że  poniżej tego  Archer C7  nie ma co  szukać , chyba że ktoś miał coś tańszego  i może  z ręką na sercu Ci polecić to ?.

W Twoim  wypadku to  najlepiej  zakup przez internet  - test  - złom to do zwrotu  bo jak to inaczej sprawdzisz ? .

Wiadomo, tez jestem zwolennikiem tego, żeby kupić coś raz i żeby to długo i dobrze służyło. Dzięki za odpowiedź, zastanowię się nad tym i w wolnej chwili trochę się dokształcę w temacie routerów. Niemniej jednak jakby miał ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje, to będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

Jak wyżej z routera nie skorzystam za wiele, więc w miarę dobra siła sygnału przy nie za dużej cenie to coś czego szukam :D

10 godzin temu, woj_ani217 napisał:

polecam taki jak mam  Asus  RT-AC68U

Również posiadam taki router i mogę śmiało go polecić. W porównaniu z poprzednim (jakiś tani TP-Link) to niebo, a ziemia. Zasięg dwa trzy razy większy i dużo większy sygnał. Nie ma zrywania sygnału czy jakichś awarii. Polecam.

Guest xwing

Jaki macie ustawiony contry code? Wgrywaliście patched bios by mieć USA?

(Mój RT-AC68U  ma domyślnie DE.)

Najlepiej kup drugi jakiś i kablem podłącz oba lub za pomocą wifi połącz oba i ten nowy będzie nadawać net w twoim pokoju /domu.

Archera C7 nie polecam miałem i ma strasznie słaby zasięg zwłaszcza na paście 5Ghz.

Jeżeli masz dobrze zrobioną instalację elektryczną i jest ona nowa chodzi mi o miedziane żyły to zainteresuj się [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zmiana kraju tylko po to aby móc wybrać więcej dBi jest łamaniem prawa w Polsce jest to 20dBi.

Można jak koledzy mówią wydać ponad 600złna nowy router. Jest bardzo spoko, aloe jak dla mnie trochę odlecieli wszyscy z cenami nieco lepszych sprzętów więc zostaje na wr1043.

Można też tak jak tom-asz radzi przy dobrej jakościowo instalacji wykorzystać PowerLine adaptery. Będzie to o połow nawet tańsze i nie wiem czy jednak nie najlepsze rozwiązanie. Na drugm końcu domu dostaniesz nowy punkt dostępowy do WiFI. Brał bym opcję że można też podpiąć kabel w razie czego.

Jak masz sp[rzęty obsługujące 5GHz to ceny niestety mocno rosną. Jak dla mnie nie jest to aż tyle warte.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pamiętajcie jednak, że nawet obecny słaby router na co dzień wystarcza, czasem tylko ma trochę słabszy sygnał. Jak wyżej pisałem w domu jestem głównie w wakacje, a tez nie gram w żadne gry online, żeby potrzebować szybkiego łącza. Stary router biorę dla siebie, więc przy okazji w domu chcę nieco poprawić zasięg, a tak się stanie pewnie przy każdym w miarę sprawdzonym routerze, porównując go do tego co mam teraz. Może na początku się źle wyraziłem. Wystarczy mi jakiś niedrogi tp-link. Pewnie nawet xiaomi by był lepszy, a jak się okaże że się nie sprawdzi to w najgorszym razie zostawię stary router w domu, a nowy mogę wziąć sobie

asusy ostatnio mają liczne bugi! lepiej wziąść tańszy i nawet lepsze routery od linksysa, np: wrt1200ac czy cztero-antenowy wrt1900ac(s) (nowsza wersja -S posiada mocniejszy procesor i więcej ramu), a dodatkowo wspiera DD-WRT, OpenWRT, czy Tomato (w tym edycja Shibby) i inne też, jak np Sabai. nie ma z tym żadnych problemów, systemy wspierają ten model i podobne serie WRTxxxxAC(S/M). routery linksys wspierają najnowszy i najwydajniejszy protokół openVPN + UDP (/TCP), współpracują w pełni z ExpressVPN, czy NordVPN i wiele innych, którzy rekomendują te Linksysy do współpracy z tymi sieciami VPN

//edit:

porównaj

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]