Skocz do zawartości

Acronis Cyber Protect Home Office


jarexpol

Rekomendowane odpowiedzi

Twórz niezawodne kopie zapasowe

Twórz niezawodne kopie swoich danych i w dowolnym momencie przywracaj cały system lub pojedyncze pliki

  •  
    Kopia zapasowaWykorzystaj klonowanie i tworzenie obrazów dysku do duplikacji swojego systemu i danych w celu migracji na inny dysk lub do przywracania systemu
  •  
    MagazynowanieZapisuj kopie zapasowe na dysku lokalnym i w chmurze zapewniając podwójną ochronę danym, których kopie są zawsze dostępne albo lokalnie, albo w magazynie zewnętrznym
  •  
    PrzywracanieW szybki sposób przywracaj całe systemy lub tylko określone pliki, wiedząc że kopia jest tak samo dobra jak oryginał.
  • Kontroluj swoje dane

    Tworzenie kopii zapasowych w zaledwie dwóch kliknięciach,
    wyświetlanie wszystkich Twoich danych i informacji o kopii zapasowej w jednym miejscu

    Prostota obsługi i zarządzania

    Ciesz się z prostego i intuicyjnego podejścia do tworzenia kopii zapasowych, ponieważ ochrona danych wcale nie musi być skomplikowana

    •  
      Zabezpiecz wszystko Za pomocą jednego rozwiązania możesz chronić komputery PC, Mac, urządzenia iOS i Android oraz konta mediów społecznościowych
    •  
      Wystarczą dwa kliknięcia Zabezpiecz wszystko za pomocą tylko dwóch kliknięć, wybierając gdzie mają być zapisywane twoje dane oraz tworząc pełną kopię zapasową
    •  
      Graficzne panele kontrolne Wystarczy jedno spojrzenie aby poznać rozmiar kopii zapasowych, typy plików oraz liczbę zatrzymanych ataków ransomware
    • Chroń dane przed ransomware

      Aktywnie chroń swoje dane przed atakami ransomware dzięki jedynemu rozwiązaniu kopii zapasowych, które wykrywa, zatrzymuje i naprawia szkody wywołane przez nieautoryzowane operacje szyfrowania.

       

      Acronis True Image to teraz Acronis Cyber Protect Home Office Prawie 18 lat po upublicznieniu Acronis True Image otrzymuje nową nazwę. Od dziś najlepsze na świecie rozwiązanie do ochrony osobistej w cyberprzestrzeni będzie znane pod nazwą Acronis Cyber Protect Home Office.

      Na razie szybciej się uruchamia, jak będę musiał przywrócić to napiszę.

       

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Edytowane przez jarexpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w poprzedniej wersji pojawiła się nowość. Po wybraniu i wskazaniu dysków w ostatnim kroku mamy do wyboru:

1. klon systemu do użytku na tym samym komputerze

2. klon systemu do użytku na innych komputerach

3. klon danych

Na razie przetestowałem opcję nr 1, ale zastosowałem sklonowany dysk na innym komputerze. Działa bez zarzutu.

Nie czytałem jeszcze instrukcji, do czego zalecają opcję nr 2, ale podejrzewam, że chodzi o jakieś ujednolicenie lub uniwersalność boot sectora pod bios, uefi, mbr, gpt.

Generalnie Acronis, to program the best i jestem wdzięczny za te wstawki.

jarexpol, JanKo6, m4s i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, babaIGA napisał:

chcę wskazać obraz do przywrócenia ale anuluję i od razu zawieszenie tylko restart pomaga, ogólnie wejście w Backup/Recovery i anulowanie zawiesza program

Potwierdzam, też to zauważyłem. Program po wejściu w opcję Odzyskiwanie skanuje chyba wszystkie dyski w poszukiwaniu backup'ów. Trwa to dość długo, i jeśli w czasie tego skanowania będziemy chcieli anulować operację albo zaczniemy klikać w Browse, żeby ręcznie wskazać nasz backup (co wtedy i tak nie reaguje), to skończy się to wysypaniem programu. Szkoda, że taki fajny program z wersji na wersję jest coraz mniej stabilny, dlatego używam starszej wersji AcronisTrueImage2020_25700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, babaIGA napisał:

Ma może ktoś zrobiony dysk ratunkowy w PL bo tu na zrzucie jest PL ale jest EN-US 

No dziwne, bardzo dziwne.

12 godzin temu, babaIGA napisał:

przykładowo chcę wskazać obraz do przywrócenia ale anuluję i od razu zawieszenie tylko restart pomaga

Po co.

5 godzin temu, babaIGA napisał:

win10x64 Bulid.35860  PL obraz 599MB  a nie 705MB

No to zapodaj, będzie PL, mniejszy i bez zwiech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Widzior napisał:

Potwierdzam, też to zauważyłem. Program po wejściu w opcję Odzyskiwanie skanuje chyba wszystkie dyski w poszukiwaniu backup'ów. Trwa to dość długo, i jeśli anulujemy operację w czasie tego skanowania, to kończy się to wysypaniem programu. Szkoda, że taki fajny program z wersji na wersję jest coraz mniej stabilny, dlatego używam starszej wersji AcronisTrueImage2020_25700.

Mam tak samo, ale u mnie dopiero na wersji 2019 działa normalnie. O tyle to dziwne, bo na 2 pozostałych pc (i to sporo starszych maszynach) nowe wersje działały bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 11:10, bison616 napisał:

Mam tak samo, ale u mnie dopiero na wersji 2019 działa normalnie

Dokładnie, pomyliłem wersje, ta 2020 też mi się wysypuje, ostatnia dobrze działająca to 2019. Dopisałem też coś do posta wyżej, który zacytowałeś. Nie tylko anulowanie, ale też klikanie w Browse w czasie tego skanowania, wysypuje program.

vegeta80 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Widzior napisał:

Program po wejściu w opcję Odzyskiwanie skanuje chyba wszystkie dyski w poszukiwaniu backup'ów. Trwa to dość długo, i jeśli w czasie tego skanowania będziemy chcieli anulować operację albo zaczniemy klikać w Browse, żeby ręcznie wskazać nasz backup (co wtedy i tak nie reaguje)

Nie wiem po co skanować, no chyba że się nie wie gdzie kopię mamy.

Uruchomiłem ponownie i nic się nie dzieje o czym pisaliście.

Screen.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jarexpol napisał:

Nie wiem po co skanować, no chyba że się nie wie gdzie kopię mamy.

Uruchomiłem ponownie i nic się nie dzieje o czym pisaliście.

Screen.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A u mnie podobnie jak u kolegów chęć potwierdzenia backupu po wybraniu ścieżki i freeze  softu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jarexpol napisał:

Nie wiem po co skanować

A czy ja chcę, żeby on skanował? Czytaj ze zrozumieniem. Właśnie chciałbym, żeby tego nie robił, bo wiem gdzie mam backup, ale on to robi automatycznie, i w tym czasie chęć ręcznego wskazania swojego pliku klikając w Browse wysypuje program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego skanowania (czy co on tam robi) nie widać na monitorze, po wybraniu opcji Odzyskiwanie jest po prostu długi freez programu, więc zakładam, że w tym czasie skanuje, bo jak się spokojnie poczeka, to po czasie pojawiają się wszystkie znalezione przez niego backupy na dyskach. I w czasie tego freeza nie idzie kliknąć ani w Browse, żeby ręcznie wskazać swój obraz, ani anulować, bo to powoduje wysypanie programu. Teraz już jasne o co nam chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie te opinie. Mówiąc wprost są fatalne. Sam doświadczyłem niewielkich problemów, ale jednak. Oprócz problemów z funkcjonalnością do której został stworzony Acronis, to w nowych wersjach dostaliśmy w pakiecie oprogramowanie antywirusowe oraz bloatware. Prawdopodobnie z tego powodu doświadczyłem też zauważalnego spadku wydajności nowych wersji. Niestety z największą przykrością muszę stwierdzić, że firma Acronis wpisuje się w nowy trend - byle jak, byle więcej, bez testowania. Dlatego nie dajmy się porwać i zauroczyć nowościom - starsze wersje od 2019 w dół działają świetnie i niczego im nie brakuje.

m4s i BartAcid lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Recenzja pisemna] Acronis True Image 2021 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Analiza AV-TEST w programie Acronis True Image 2021 zapewniająca ochronę przed złośliwym oprogramowaniem - 

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 10:54, zdzisiek24 napisał:

@Piotrekop

Z wrodzonej ciekawości ... pobrałem, nagrałem, zbootowałem. 

Veni vidi vici  -  a więc ?      :g:

Robiłem obraz na usb rufusem i UltraISO, USB-4GB. Czym robiłeś?

===========================================================================================

PS.

Szczegół tkwił w trybie DD - włączanym tuż przed zapisem obrazu na pena. Pewnie w zwykłym trybie też ci nie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam obrazy porobione Acronisem 2020, pliki mają format *.tibx. Teraz chciałbym używać starszej, ostatniej dobrej wersji, czyli 2019_17750, ale z tego co czytam, to wersja 2020 byłą 1szą, która używała formatu tibx zamiast tib. Czyli wychodzi na to, że jestem w czarnej d...e i muszę teraz użyć wersji min. 2020 do tych obrazów, bo 2019 ich nie odczyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie