Skocz do zawartości
MUSASHI

Podłączanie wiatraków w obudowie oraz chłodzenia procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.
Procesor się przegrzewa do odpowiedniej temperatury zabezpieczenia i komputera się wyłącza.
Przy sprawdzaniu w oprogramowaniu załączonym do płyty głównej w ciągu 3 do 5 minut temperatura skacze między 65 a 80 stopni na procesorze i wówczas jak wspomniałem komputer się wyłącza.
Otóż posiadam płytę główną model podany w linku:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Obudowa którą posiadam jest model podany w linku:
Proszę teraz o instrukcję do których gniazd w płycie podłączyć kolejno:
Chłodzenie procesora którym jest, link poniżej:
Oraz wiatraki kolejno jeden z tyłu obudowy oraz dwa z przodu po otworzeniu panelu.
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łatwiej i prościej było by jak byś bezpośrednio w poście zamieścił nazwy podzespołów,nie każdy lubi skakać po linkach :)

A paste na CPU kiedy wymieniałeś może to już czas najwyższy i jaki tam masz cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie to zrobiłem i wymieniłem pastę na procku bo faktycznie była już zużyta.

Procesor jaki posiadam to FX 8320 Black Edition x8 , 3.5 GHz , 16MB marki AMD.

Musi być też coś nie tak z tymi wtyczkami gdyż po włączeniu kompa ukazuje się informacja że coś źle jest podłączone chyba chłodzenie bo aby móc się zalogować najpierw trzeba wcisnąć klawisz F1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłodzenie procka pod wtyczke CPU_FAN, reszta w sumie bez różnicy. W zależności ile masz wiatraków w budzie to podłącz najpierw do CHA-FAN(1-3), jak więcej to pod pozostałe możliwe wiedząc jaki wiatrak gdzie by wiedzieć jak tym sterować w razie czego.

Cos mogłeś źle złożyc skoro wcześniej działało a teraz jest przegrzewka. Zmień temperature wyłączenia na 90stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, M4T  napisał:

Niepotrzebna nic nie wnosząca w temat uszczypliwość :)

moim zdaniem potrzebna bo wiatrak a wentylator to co innego. Na źle zadane technicznie pytanie nie da się odpowiedzieć.

W maluchu też pytasz jak jechać szybciej niż 130 km/h ? (więcej to to chyba nie pojedzie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do LAGUNA dobrze że o tym wspomniałeś bo właśnie też mi oto również chodziło.

Kumpel wspomniał że mają one odpowiednio być podłączone aby właśnie wiać w odpowiednich kierunkach tak jak wspomniałeś.

Pytanie teraz tylko za 100 pkt do których gniazd podłączyć je na płycie głównej i dokonać tego aby wiały jak napisałeś w odpowiednich kierunkach.

Dodam tylko że z tyłu jest jeden i dwa z przodu obudowy oraz logiczne jeden na chłodzeniu procesora.

Dlatego dodałem w poście linki do podzespołów które posiadam w komputerze aby łatwiej było to ustalić i pomóc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawałek kartki przyłóż do tych z przodu obudowy-ma tę kartkę przyciągnąć do siebie.

Tylny ma ją odpychać.

W instrukcji płyty,masz zaznaczone 3-jkami -tam podpinasz wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykle na wiatrakach/wentylatorach do komputera masz oznaczenie kierunku obrotu i przepływu powietrza. Obejrzyj ramkę wiatraków dokładnie i będziesz wiedział.

Zwykle też jest tak, że wieje w stronę mocowania silnika, chodzi o te trzy ramiona trzymające silnik. Tam "wylatuje powietrze".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko jeśli kupiłeś tę obudowę i nie demontowałeś potem wentylatorów,to one są już prawidłowo fabrycznie zamontowane.

Znalezione obrazy dla zapytania Be Quiet! Silent Base 800 Window Orange

bardziej bym sprawdził ten radiator na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LAGUNA dał link gdzie pada znamienne stwierdzenie... nie ilość ale odpowiednie rozmieszczenie dają max wydajności ..

od lat mam  w obudowie 2 wentyle 120-ki.. z tyłu wysysający i z boku rękaw air duct i wentylatorem :) i nie ma lepszego chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi