Skocz do zawartości

Problem z wydajnością


ngine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż mam problem od paru dni z wydajnością mojego kompa. Jeszcze 4 dni temu było wszystko w porządku a problemy pojawiły się gdy przy włączaniu PC ukazał mi się czarny ekran z błędem 0xc0000017 i brakiem pamięci, jak doczytałem problem ten pojawia się gdy Win 7 robi aktualizację do Win 10 (chociaż mam wyłączoną opcję aktualizacji systemu i nie chcę mieć win 10) jednak przywróciłem system i jeden dzień było ok. Teraz stało się coś dziwnego i mój komp strasznie zamula, ma nawet problem z otwarciem folderu. Przeprowadziłem podstawowe procedury aby zobaczyć czy coś nie żre pamięci ale nic niepokojącego nie zauważyłem. Pamięć w normie CPU też. Mimo to nie da się na nim pracować. Mam 16GB Ramu a nie mogę włączyć nawet przeglądarki albo otworzyć folderu bo proces ten wygląda jakby komputer miał się zrzygać. Co robić? Bardzo bym chciał uniknąć formatu jednak chyba będzie to nieuniknione. Ktoś mi jest w stanie udzielić jakiejś sensownej porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dysk zamula i nie ma sensu bawić się w czyszczenie bo i tak czeka cię  "Zerowanie dysku"  .
W moim przypadku Defender sam pobiera aktualizacje z Windows Update, które ma wyłączone tzn. pobiera jak mu się podoba <_<


Jeśli dasz radę to nie formatuj tylko wyzeruj dysk i postaw nową partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki okna smart w hdtune i zrób też benchmark. testy dysku możesz dodatkowo zrobić oczywiście innymi programami. może dysk ci pada. jaki to model, ile ma lat?

error o kodzie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wg wójka google mówi o problemie z upgrade do win10. jeśli nie masz włączonych aktualizacji, powinieneś upewnić się, czy masz wyłączony usługę windows update. ponadto wyłącz inne zamulające usługi, zwłaszcza telemetrie np narzędziem jak windows privacy tweaker v3.0.2. po rozruchu i zeskanowaniu systemu, zaznaczasz w nim wszystkie pozycje na czerwono i opcjonalnie na żółto, jeśli ci się dana usługa nie przyda. zielone zostawiasz włączone. po wprowadzeniu zmian i restarcie systemu zobaczysz, czy nadal ten error będzie wyskakiwał

PS

także spróbuj wykonać komendę cmd (uruchom jako admin)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

alternatywnie

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

następnie wpisz i wykona dwie kolejne komendy

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

alternatywnie pomijając wszystkie powyższe komendy, możesz wykorzystać funkcję przywracania systemu do wcześniejszego stanu, jeśli były jakieś utworzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie