Jump to content
scarley jones

Jak wyczyścić SSD

Recommended Posts

no tak, ale on nie chce sprzedać tego dysku, tylko zainstalować system od nowa. 

wg mnie całe zamieszanie z czyszczeniem nie ma sensu, szkoda czasu.

format i wgranie nowego systemu.

40 minut temu, sabrex11 napisał:

no tak, ale on nie chce sprzedać tego dysku, tylko zainstalować system od nowa. 

wg mnie całe zamieszanie z czyszczeniem nie ma sensu, szkoda czasu.

format i wgranie nowego systemu.

No ale jak zformatowac?

Witam. Kupiłem używany dysk samsunga, ma już sporo pracy za soba :) doradźcie co mogę zrobić, aby go całkowicie wyczyścić :) dysk już jest w komputerze, i śmiga na nim system. i poproszę o bardziej mniej profesjonalne nazewnictwo :) 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LAGUNA   myślisz że jak dodasz ten sam link co ja dwa  " piętra  " wyżej  to zrozumieją ?  trzeba napisać  przeczytać TRZY  RAZY.

Bastek32  -  przecież masz   program  od samsunga  i jest tam co potrzeba (  wszystko co potrzeba masz tu na forum w poradnikach ).

43 minuty temu, wiktorynek napisał:

Widzę, że muszę zaktualizować i rozbudować temat o Secure Erase. Nie dość że leniwi nie szukają, nie czytają, to jeszcze trzeba podać linki na tacy.

Nie wiem czy wiesz jak, ale przykładowo ja mam np, SSD od plextora na SATA 3 i chciałem oprogramowaniem od plextora zrobić secure erase i nie mogłem gdyż ciągle mi pisało o zablokowanym dysku czy braku dostępu do niego i nie dowiedziałem się do dziś jak to obejść. Może Ty masz jakiś pomysł?

Sprzedajesz-komputer-Zobacz-jak-wyczysci

1 minutę temu, RemixPL1994 napisał:

Nie wiem czy wiesz jak, ale przykładowo ja mam np, SSD od plextora na SATA 3 i chciałem oprogramowaniem od plextora zrobić secure erase i nie mogłem gdyż ciągle mi pisało o zablokowanym dysku czy braku dostępu do niego i nie dowiedziałem się dziś jak to obejść. Może Ty masz jakiś pomysł?

Sprzedajesz-komputer-Zobacz-jak-wyczysci

Dysk musi być Frozen, użyj Parted Magic od Prezesa. Tam wszystko pójdzie bez problemu.(klikasz Frozen i po chwili gotowe)

main.jpg

Sleep dajesz po zaznaczeniu

2 minuty temu, schonaldo napisał:

Dysk musi być Frozen, użyj Parted Magic od Prezesa. Tam wszystko pójdzie bez problemu.(klikasz Frozen i po chwili gotowe)

main.jpg

Sleep dajesz po zaznaczeniu

Jak zrobić to samo tzn. frozen / sleep lub coś podobnego tak by szło zrobić secure erase na oprogramowaniu od plextora? Bo właśnie pytałem o oprogramowanie producenta oryginalne, a nie o Parted Magic który znam i wiem jak działa.

W zależności od producenta tutaj masz wszystko:

Zabawa kablem

,,SATA POWER cable you had to remove, not SATA cable" - najważniejsza kwestia.

Na stronie Plextora jeszcze jasno napisali w instrukcji

You need to make sure that the drive you want to “secure erase” is not the boot drive. The drive must be a 2nd drive or the non-boot drive.