Jump to content
WinClub
renmaister

Lenovo Y510P

Recommended Posts

Witam,

Posiadam Lenovo Y510P ogólnie laptop jest na oryginalnym Windowsie 10 i ogólnie działa dobrze, lecz problem pojawia się gdy chce  pograć w Company of Heroes 2, gra na najniższych ustawieniach strasznie przycina, czy polecicie mi jakiś mod lub Windows który zmieni moją obecną sytuację z tą grą?

Procesor Intel Core i7-4700MQ

Pamięć 8 GB

Dysk HDD SATA 5400 obr. 1000 GB

Express Cache 8 GB

Grafika NVIDIA GeForce GT 755M, + Intel HD Graphics 4600

Guest

Odpaliła się na 100% na NVIDII a jeśli tak to prawdopodobnie coś ci miele dysk :)

9 godzin temu, renmaister napisał:

Posiadam Lenovo Y510P ogólnie laptop jest na oryginalnym Windowsie 10

Lenovo Y510p nie wychodziły z Win 10, tylko z Win 7, 8, 8.1 - system masz aktualizowany. To tak na marginesie, bo nie zmienia to jego oryginalności.

Procesor Intel Core i7-4700MQ

Pamięć 8 GB

Dysk HDD SATA 5400 obr. 1000 GB

Express Cache 8 GB

Grafika NVIDIA GeForce GT 755M, + Intel HD Graphics 4600

Maszyna nadal dobra, nawet jak na obecne czasy. Ma jeden słaby punkt w tej konfiguracji - dysk. Wymień na SSD.

gra na najniższych ustawieniach strasznie przycina

Sprawdź czy przełącza ci na grafikę NVdia podczas uruchamiania gry, bo może nadal działać na grafice zintegrowanej. Kolejna sprawa, to sterowniki - instalowałeś ręcznie najnowsze czy pobrane za pomocą WU? Albo czy cudowny Win 10 nie zmienił ci wersji sterowników na starsze, bo i tak bywa. MS wie lepiej. :lol:

Super, bardzo dziękuje za pomoc napisz mi jeszcze proszę czy jak zainstaluje system który mi polecasz, to jak będzie w moim przypadku gdy obecnie posiadam 10 oryginalną po przejściu z Windows 7, zachowam oryginalność czy będę potrzeba aktywacji?

A co do dysku SSD mam w laptopie dodatkowe miejsce na taki dysk, gdy kupię dysk SSD i po podłączeniu do do wejścia M.2 to zainstalować na nim Windows i ustawić bootowanie na dysk SSD a obecny dysk mieć na pliki?

2 minuty temu, renmaister napisał:

zachowam oryginalność czy będę potrzeba aktywacji?

Jaką wersje w10 masz home czy pro ? jeśli masz home to instaluj w 8.1 home wtedy powinno automatycznie odczytać klucz jeśli jest w biosie :)

To zależy od Ciebie czy potrzebujesz napęd DVD jak również od tego jak będzie się to cenowo opłacało. Różnicy w prędkościach pomiędzy dyskiem 2.5", a dyskiem M.2 nie będzie, bo tam jest chyba złącze M.2 SATA. Gdybyś miał M.2 PCIe NVMe to na nim transfery byłyby zdecydowanie szybsze.

Czytałem że wiele ludzi tak własnie wymienia dyski, obecnie mam nie CD Romu tylko inny dysk ale bardzo muli w kieszeni, pytałem o taką zamianę bo nie ma wyboru w dyskach w formacie M.2 2242

A jaką posiadasz licencję? - bo tu piszesz, że przeszedłeś na Win 10 z Win 7:

W dniu 27.07.2018 o 11:31, renmaister napisał:

obecnie posiadam 10 oryginalną po przejściu z Windows 7

Jeśli posiadasz w biosie klucz od Win 8 lub 8.1 to pobierz ProduKey 1.87 i odczytaj klucz, a następnie wprowadź go - po wpisaniu ostatniej litery/cyfry system aktywuje się online.

Kolego mieszasz  jak w ruskim czołgu  piszesz że  "   z win 7  przeszedłeś  na win 10  "  a teraz zainstalowałeś win 8.1 pro więc tylko  witaminka ( Microsoft Toolkit )  ona Ci załatwi sprawę - zrobić kopię aktywacji i będziesz miał jak znalazł na  przyszłe formaty.