Skocz do zawartości

ThunderSpectre7(Ryzen,Intel 7-8gen, USB3, NVME)


schonaldo

Rekomendowane odpowiedzi

                                                                                                        Thunder Spectre 7

                                   ThunderSpectre.png

                                                                                           

Home Premium X64 Windows 7

Poprawki do końca grudnia 2017 roku(bez szpiegujących) w tym:

wymagane specjalnie do pełnej obsługi NVME


 

 

Modyfikacja na instalatorze 10(kompresja ESD) przeznaczona dla tych którzy chcą wycisnąć z swoich sprzętów maksymalne osiągi w grach/aplikacjach używających DX11, bez łatek obniżających wydajność CPU(Spectre/Meltdown). Telemetria została całkowicie wycięta. Wsparcie dla procesorów Ryzen, Ryzen2 czy Intel gen 6,7,8 USB 3.0, Dysków NVME.

Pobór ram(wersja Crystal) po instalacji sterowników karty graficznej AMD to tylko 700MB

Zwykła wersja pobór ram po instalacji sterowników graficznych AMD to tylko 800mb(można spokojnie zejść niżej wyłączając zbędne procesy w programie Autoruns).

 

Wsparcie dla instalacji z USB 3.0:
AMD 
Intel (dodatkowo 3.1)
Etron
Fresco
Renesas


Wsparcie dla instalacji z dysków NVME:
Intel
Samsung
Toshiba
Plextor
AMD NVME oraz chipset, RAID

 

Ram wersja Crystal:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

RAM wersja zwykła:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Instalator na ESD(W10) dlaczego?
1.Instalator Win 10 ma też dodatkową zaletę - można skompresować plik install.wim do install.esd aby zmieścić się w granicach obsługi przez FAT32(pendrive) - ma to znaczenie w przypadku chęci instalacji Win 7 w trybie UEFI na partycjach GPT.
2.Instalacja Win 7 na dyskach SSD NVMe dla których producent nie udostępnia sterowników NVMe możliwa jest tylko sposobem z podmianą instalatora na ten z Win 10.

 

 

 

Instrukcja po instalacji systemu:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, schonaldo napisał:

Wsparcie Sterowników grafiki Intela na 7 gen(dla laptopów, prosze przetestować):
wersja 21.20.16.4664 zmodyfikowana przez użytkownika z forum Lenovo(Andy)

Udostepnij osobno te sterowniki lub podaj link do źródła, aby pobrać. Chętnie zerknę co ktoś tam zmodyfikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiktorynek napisał:

Udostepnij osobno te sterowniki lub podaj link do źródła, aby pobrać. Chętnie zerknę co ktoś tam zmodyfikował.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Bezpośredni link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wiktorynek napisał:

Dzięki - gromadzę wszystkie możliwe wersje sterowników grafiki dla 7 gen pod Win 7 i 8.1 Podglądam też metody edycji pliku inf.

Proszę system przetestować, miałbym info czy nie spartaczyłem czegoś. Testowałem tylko na Z170 KabyLake instalacja z USB 3.0/ dysk ssd(nvme do pc zamierzam dokupic)

 

 

Tutaj testy CPU/Grafiki względem buildów 1703, 1803 i obecnie stworzonego Thunder Spectre 7.

 

Teraz co do wyników testów: Procesor na 1803 to tylko 97,7% wydajności względem ThunderSpectre7, na 1703 to tylko 97,99% przed Spectre aktualizacjami

Można więc zagwarantować te 2-3% więcej mocy cpu

Ciekawe są wyniki na karcie graficznej ktora jest już dosyć stara(7700 Radeon) ale ma co ciekawe ,,partial"(teoretycznie 90%) wsparcie dla DX12(wiadomo, ze nie pogramy w najnowsze tytuly)

w DX9 widzimy aż 8 klatek różnicy względem 1803(na 1703 przed spectre mamy tyle samo klatek), DX11 3 klatki różnicy, DX10 1 klatka różnicy.


W grach jest oczywiście różnie bo jak wiadomo każdy system 7,8,10 ma swoje ulubione tytuły w których tych klatek uzyska więcej niż konkurent. 
W teorii jednak na DX11 najwięcej klatek uzyskamy na 7, co jest poparte wieloletnimi testami użytkowników. Myśle, że można zagwarantować te pare klatek więcej. Nie będzie to jakaś duża liczba.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jcube90 napisał:

Coś z linkiem nie halo dopiero 14 h temu, file is corrupt??!

 

Link działa sprawdziłem teraz, musisz mieć problem w przeglądarce. Spróbuj z innej(chyba ze limit dzienny transferu wykorzystales na mega.nz)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Serdecznie. Właśnie pobieram obraz i chcę sprawdzić działanie tego moda na płycie Asrock J3355B-ITX. Zgodnie z życzeniem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] będę pisał o moim spostrzeżeniach ale tylko z działu internet-przeglądarki, biuro, sterowniki itp. Mam nadzieję że temat będzie typowo techniczny nie Spamerski. Życzę wszystkim dobrej zabawy i owocnej pracy z tym modem. Z poważaniem Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, moszter napisał:

Może się przydać do prywatności [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Telemetria usunięta(brak raportowania, asimova całej reszty w tym Dtrack), brak procesów i w programie widać, że wszystko jest ok.(zielono).

Jak ktoś korzysta z bluetooth to odznaczyć opcje wyłączenia usługi/ tak samo posiadacze laptopów czujnik regulacji światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, schonaldo napisał:

Telemetria usunięta(brak raportowania, asimova całej reszty w tym Dtrack), brak procesów i w programie widać, że wszystko jest ok.(zielono).

Jak ktoś korzysta z bluetooth to odznaczyć opcje wyłączenia usługi/ tak samo posiadacze laptopów czujnik regulacji światła

Wiem że w Twoim nie ma, ale może ktoś inny zerknie do posta i mu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wiktorynek napisał:

Jeszcze a propos tych sterowników. Pobrałem je i tam nie ma żadnej modyfikacji pliku inf pod kątem Kaby Lake. Mam wątpliwość czy one zadziałają.

Czyli wsparcie grafiki integry dla laptopów z Kaby Lake wątpliwe. Jeżeli masz jakieś sprawdzone przerobione sterowniki mógłbym zastąpić te obecnie dołączone w których jak sprawdziłeś nie ma obecnych przeróbek(Andy coś pokręcił)

 

 

Edytowałem na chwile obecną informacje z wsparciem grafiki Intela w laptopach z Kaby Lake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie z procesorem 7 gen. mi nie odpala, GPT/UEFI. Co prawda się zainstalował, ale zatrzymuje się na logo Windows 7 i stoi w nieskończoność. Może dlatego, że jest kompatybilny tylko z Windows 10. (mam klucz 10 home w bios). Nie mam Pojęcia. We wtorek przychodzi mi procesor (8 gen.) i spróbuję na stacjonarce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje się wersja Crystal na Kaby Lake i płycie Z170, pobór ram po instalacji sterowników karty graficznej to tylko ok.700MB. W przygotowaniach jest też wersja Core(jednak zanim wyjdzie muszę ją przetestować solidnie na paru żywych organizmach ze względu na dużą liczbe edytowanych procesów i kolejne cięcia) planowane wydanie za 1-2 tyg.

 

700mbram.png

 

Dodaje screen z programu Autoruns(po instalacji sterowników amd wystarczy odznaczyć te zbędne procesy):

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, miałem sam zrobić obraz systemu programem od snipera, lecz gdy znalazłem twojego moda to bez wahania go zainstalowałem na :

 Gigabyte ab350 gaming 3

Ryzen 1600

ssd su800 128gb

8 gb ram 3000 mhz

+ na chwile stare gt 730

 

i tak więc moje pierwsze pytanie, po instalacji systemu działały mi wszystkie usb 2.0 3.0 i 3.1 po instalacji sterownika do chipsetu przestały działać dwa usb 2.0 z tyłu i dwa 3.0 z przodu, nie rozpoznaje żadnego podpiętego sprzętu, działają wszystkie 3.0 i 3.1 z tyłu. Rozwiązane, zainstalowałem dodatki z płyty i wróciło do normy, wszytskie usb działają

 

EDIT usuwam pytanie o aktualizacje dodaje następujące :

Gdzie znajdę paczkę Tweaków do zainstalowania i jak je zainstalować, wiem pytania laika ale cóż widocznie nim jestem.

 

Edytowane przez troojan
schonaldo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, troojan napisał:

Siema, miałem sam zrobić obraz systemu programem od snipera, lecz gdy znalazłem twojego moda to bez wahania go zainstalowałem na :

 Gigabyte ab350 gaming 3

Ryzen 1600

ssd su800 128gb

8 gb ram 3000 mhz

+ na chwile stare gt 730

 

i tak więc moje pierwsze pytanie, po instalacji systemu działały mi wszystkie usb 2.0 3.0 i 3.1 po instalacji sterownika do chipsetu przestały działać dwa usb 2.0 z tyłu i dwa 3.0 z przodu, nie rozpoznaje żadnego podpiętego sprzętu, działają wszystkie 3.0 i 3.1 z tyłu. Rozwiązane, zainstalowałem dodatki z płyty i wróciło do normy, wszytskie usb działają

 

EDIT usuwam pytanie o aktualizacje dodaje następujące :

Gdzie znajdę paczkę Tweaków do zainstalowania i jak je zainstalować, wiem pytania laika ale cóż widocznie nim jestem.

 

 

 

Sterowniki do chipsetu były już zawarte( prosto z strony amd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  tak w linku jest w10 ale Description:

Supports Windows® 7/10 )

 ) więc jak instalowałeś je ponownie to instalator skasował/zdublował w pierwszej kolejności poprzednie stąd taki problem wystąpił.

 

 

Co do aktualizacji poprawek/łatek obecnie nie mają one większego sensu(MS walczy z swoimi bublami jakoś na wrzesień ma się uporać z swoimi ,,poprawkami), to tylko marketing i spadek wydajności. Teoretycznie są pewne rozwiązania naprawy spadku wydajności(o te 2-3%) wpisem do rejestru tylko czy to rzeczywiście działa jak należy opinie mocno podzielone. Nie wykluczam oczywiście stworzenia w przyszłości moda na aktualnej bazie z tymi właśnie tweakami w rejestrze. Tylko to już jak sam MS poradzi sobie z swoimi problemami(O ile to nie celowa zagrywka w kierunku W7)

 

Tweaki do rejestru

Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Po pobraniu(bardzo mały rozmiar) wypakowujesz 7zipem i zobaczysz taki folder:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Po wykonaniu dwukliku wyskoczy ci taka informacja wystarczy nacisnąć button ,, Tak" i wszystko zostanie wprowadzone do rejestru. Po tej operacji wystarczy ponownie uruchomić komputer.(mozna dodać wszystkie tweaki za jednym zamachem i dopiero wtedy zrestartować komputer). Jeżeli jesteś ciekawy co jest w każdym tweaku możesz samodzielnie go sobie otworzyć za pomocą notatnika(Edytuj).

 

 

 

 

edit: Dodałem do paczki tweak GodMode( po klinięciu prawym klawiszem na pulpicie wybieramy z menu God Mode)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

troojan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NETIO.sys is a Windows driver and it has to do with networking/internet. Proponuje pobrać inną wersje sterownika najlepiej z strony producenta(nie od płyty, tam nie zamieszczają nowych sterowników).

Jaką masz rewizje płyty? Poszukam.

 

 

Dobra widze, że masz Realtek LAN Driver

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Tutaj pobierz sterowniki do twojej karty(najnowsze)  to będzie to Win7 and Server 2008 R2 Auto Installation Program (SharedID:1152921504607526265
SId:1152921504627744068)

 

 

 

Jak instalowałeś sterowniki do chipsetu te z strony producenta 17.40.RC30 to też może być cała wina po ich stronie. Pobierz na nowo sterowniki do chipsetu z strony AMD najnowsze

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

troojan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od początku ; Zainstalowałem system, Sterowniki lan które mi podesłałeś, sterowniki do chipsetu także te od Ciebie, i sterowniki do karty, dodałem Tweaki z paczki i mam kolejne pytanie co mogę wyłączyć w autoruns ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMPNetworkSvc (nie przyda ci sie raczej na pewno)

 

 


Telemetrie w Nvidi(to tutaj i jeszcze w Schuluder te 3 NvTmp) tylko wtedy możliwy jest bug z korzystania z Geforce Experience ,,Bug report: As of GeForce Experience 3.14.0.139 the ability to disable NvTelemetryContainer "

Jeżeli nie korzystaj z Geforce Experience możesz śmiało wyłączyć te zbędne usługi które chodzą ciągle w tle

Lr52Wru.jpg

 

 

Taka ciekawostka po 2-3 godzinach używania telemetrii przez Nvidie:

xdmeWuw.png

 

 

Dodatkowo w Task Schuluder możesz odznaczyć te updaty Google(jak korzystasz z przegladarki to samemu mozesz sobie aktulizowac na biezaco bez auto harmonogramu w tle). Oraz w services te guupdate ,

 

Co do odznaczania reszty procesów w zakładce Services to już zależy co używasz(np. bluetooth jest ustawiony na ręczny(nie przeszkadza) jeśli nie używasz możesz całkowicie odznaczyć w autoruns w zakładce services bthserv ale to już sztuka dla sztuki).

Za pare dni mam w planie wydać plik z optymalizatorem usług do wersji Core dla posiadaczy obecnej wersji systemu.

 

troojan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie