Skocz do zawartości
dannyboi

Ktory system wybrac, czuje sie tu zagubiony

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, migus11 napisał:

Jak nigdy nie miałem win10 to będę musiał tego szukać wszystkiego i wyłączać jakieś updatey firewalle telemetrie i 10 innych rzeczy, a jak zainstaluję zmodowaną i odchudzoną wersje to mam to wszystko od razu powyłączane + brak reklam i jakichś sklepów co nie.

Odchudzona kojarzy mi się z powyłączanymi procesami i programami dzięki czemu wszystko może szybciej działać więc chyba lepiej.

wyłączyć to dla spokoju możesz windows update i defendera jak nie potrzebujesz

a jeśli chodzi o telematerię patrzysz w ustawieniach i wyłączasz co nie trzeba

TYLE!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ok, w sumie nie miałem nigdy win10 i nie wiem jak to tam wszystko działa. Po prostu słyszałem wiele opinii, że ten system jest mułowaty i pełno w nim rzeczy które śledzą moje aktywności, dużo reklam, komunikatów itd. dlatego myślałem, że zmodowana wersja będzie lepsza bo będzie bez tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, migus11 napisał:

A ok, w sumie nie miałem nigdy win10 i nie wiem jak to tam wszystko działa. Po prostu słyszałem wiele opinii, że ten system jest mułowaty i pełno w nim rzeczy które śledzą moje aktywności, dużo reklam, komunikatów itd.

jeśli chodzi o to że jest mułowaty to nie wiem jak jest na hdd na ssd działa tak szybko jak 7 czy 8

śledzenie to było w 7,8 i wcześniej i nikt jakoś wtedy nie płakał

reklamy jak już to w aplikacjach kafelkowych

i tak komunikatów jest więcej bo jest centrum powiadomień i niektóre programy które instalujesz z tym współpracują.

wgraj sobie czystą 1709 lub 1803 pro wyłącz aktualizacje/defendera [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i zobacz jak to będzie działało. najwyżej później baw się w mody.

i oczywiście jak było pisane wcześniej kup ssd teraz 1gb kosztuje 1zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, migus11 napisał:

A ok, w sumie nie miałem nigdy win10 i nie wiem jak to tam wszystko działa. Po prostu słyszałem wiele opinii, że ten system jest mułowaty i pełno w nim rzeczy które śledzą moje aktywności, dużo reklam, komunikatów itd. dlatego myślałem, że zmodowana wersja będzie lepsza bo będzie bez tego wszystkiego.

Bo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] system jest lepszy, jak nie miałeś to nie pakuj się w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], większość śmieci co zostanie to do niczego nie będą Ci potrzebne. Bierz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.07.2018 o 00:24, TheStraight napisał:

Do wybranych przez ciebie rzeczy pasuje to : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
1709 a nie 1803 dlatego iż 1803 to zabugowany szrot co widać po forum i do gier na 100% się nie nadaje.
Najlepszy do gier jest Windows 7 lub 8.1 albo skoro musisz mieć 10tkę to proszę.

Aktywator masz w dziale niezbędnik :)

bzdura, mam na pc i lapku win10 1803 i działa idealnie. Do tego gry pod win10 chodzą lepiej niz win7 (przynajmniej u mnie na lapku tak było)

Najlepiej instalują win10x64 1803 prosto od prezesa

a te apki czy defendera możesz sam łatwo wyłączyć np tym[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, moszter napisał:

Bo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] system jest lepszy, jak nie miałeś to nie pakuj się w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Bierz:

Chyba się na tą wersję zdecyduję.

Jeszcze jedno pytanko: czy opłaca się aktualizować windowsa czy lepiej nie? Szczególnie po użyciu KMSpico.

Sry @dannyboi, że Ci się wpiąłem do tematu ale z tego co czytałem to masz podobny problem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, migus11 napisał:

Jeszcze jedno pytanko: czy opłaca się aktualizować windowsa czy lepiej nie?

To już zależy od Ciebie, możesz aktualizować, ale nie musisz, trudno odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kilku lat działam sobie na win7 z wyłączonym windows update i wszystko mi fajnie chodzi i nic więcej nie potrzebuję. Także po co wgl są te aktualizacje(bezpieczeństwo, szybkość działania)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, migus11 napisał:

Od kilku lat działam sobie na win7 z wyłączonym windows update i wszystko mi fajnie chodzi. Także po co wgl są te aktualizacje(bezpieczeństwo, szybkość działania)?

Dla bezpieczeństwa (choć tylko w teorii) oraz łatania niektórych programów i pakietów np. Office i .NET Framework i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, migus11 napisał:

Od kilku lat działam sobie na win7 z wyłączonym windows update i wszystko mi fajnie chodzi i nic więcej nie potrzebuję. Także po co wgl są te aktualizacje(bezpieczeństwo, szybkość działania)?

tu masz info co naprawiają aktualizacje, nie jest to tylko bezpieczeństwo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (wybierasz: lista zmian i patrzysz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli można, podpinam się pod temat, bo również jestem nieco zagubiony. Doradzicie, którą wersję wybrać?

Jutro składam nowy komputer stacjonarny (Ryzen 5 2600, 8GB DDR4 3200Mhz, dysk M.2, stara grafika GTX750) i chcę przejść z oryginalnego Win7 64bit Pro N ENG na Win 10. 

Nie gram w gry. Korzystam głównie z Chrome, Firefox, pakiet Office, Corel, ArcGIS (modele terenu, zdjęcia lotnicze). Czasem filmy full HD, praktycznie nic więcej.

Interesuje mnie prostota, brak zbędnych bajerów i szybkość działania.

Bardzo cenię sobie prywatność i bezpieczeństwo, łączę się przez VPN, mam Ghostery i inne podstawowe dodatki. 

Mój Windows 7 przypominał XP i miał wyłączone różne zbędne procesy i usługi (Fax, bluetooth, raportowania błędów i inne cuda). Nie korzystam z Painta, Skype, windowsowskiego programu pocztowego, media playera itp. 

Jestem minimalistą i wolę by wszystko szybko i bezawaryjnie działało, niż dobrze wyglądało. Z drugiej strony, nie lubię gdy coś instaluję i okazuje się, że jakiś proces jest wyłączony lub coś potrzebnego usunąłem.

Dacie jakieś propozycje, abym mógł się zorientować w temacie?

Zawsze dotąd instalowałem standardowego Windowsa z płyty, a później ręcznie wszystko usuwałem, wyłączałem i zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, pat1254 napisał:

Jeśli można, podpinam się pod temat, bo również jestem nieco zagubiony. Doradzicie, którą wersję wybrać?

Jutro składam nowy komputer stacjonarny (Ryzen 5 2600, 8GB DDR4 3200Mhz, dysk M.2, stara grafika GTX750) i chcę przejść z oryginalnego Win7 64bit Pro N ENG na Win 10. 

Nie gram w gry. Korzystam głównie z Chrome, Firefox, pakiet Office, Corel, ArcGIS (modele terenu, zdjęcia lotnicze). Czasem filmy full HD, praktycznie nic więcej.

Interesuje mnie prostota, brak zbędnych bajerów i szybkość działania.

Bardzo cenię sobie prywatność i bezpieczeństwo, łączę się przez VPN, mam Ghostery i inne podstawowe dodatki. 

Mój Windows 7 przypominał XP i miał wyłączone różne zbędne procesy i usługi (Fax, bluetooth, raportowania błędów i inne cuda). Nie korzystam z Painta, Skype, windowsowskiego programu pocztowego, media playera itp. 

Jestem minimalistą i wolę by wszystko szybko i bezawaryjnie działało, niż dobrze wyglądało. Z drugiej strony, nie lubię gdy coś instaluję i okazuje się, że jakiś proces jest wyłączony lub coś potrzebnego usunąłem.

Dacie jakieś propozycje, abym mógł się zorientować w temacie?

Zawsze dotąd instalowałem standardowego Windowsa z płyty, a później ręcznie wszystko usuwałem, wyłączałem i zmieniałem.

jak chcesz spróbować 10 musisz zainstalować, później najlepiej wyłączyć wu i defendera i samemu się przekonać czy ten system ci odpowiada.

i nie pytaj się innych czy 10 czy 7 na ten sprzęt bo jeden ci napisze że "windows 10 to najgorszy system, 7 najlepsza" a inny "instaluj windows 10 na 7 nawet nie patrz bo to stare" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.07.2018 o 14:36, migus11 napisał:

Jeszcze jedno pytanko: czy opłaca się aktualizować windowsa czy lepiej nie? Szczególnie po użyciu KMSpico.

Sry @dannyboi, że Ci się wpiąłem do tematu ale z tego co czytałem to masz podobny problem. :)

Co do wpięcia się to OK :)

Ja zdecydowałem się na Win JG10 LTSB x64, a ty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2018 o 20:42, dannyboi napisał:

Co do wpięcia się to OK :)

Ja zdecydowałem się na Win JG10 LTSB x64, a ty?

Też ale jeszcze nie instalowałem, może w przyszłym tyg. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi