Jump to content
WinClub
AS00

Dysk zewnętrzny do przechowywania danych.

Recommended Posts

Witam ;) 

Rozglądam się za zewnętrznym dyskiem (HDD) w celu przechowywania na nim danych typu zdjęcia, dokumenty. 

Najważniejsza jest wytrzymałość i niezawodność takiego dysku. 

Zastanawiam się zarówno między dyskami 3.5 jak i 2.5 cala. W sumie nawet zewnętrzna obudowa do dysku 3.5 cala mogłaby wchodzić w grę, ale póki co dysponuję najwyżej używanym 500 gigowym HDD... 

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na to ok. 200 złotych, a w tej cenie to jedynie pojemność 1TB wchodzi w grę. 

Widzę, że w takiej cenie głównie dostępne są dyski 2.5 cala. 

Czy moglibyście więc polecić jakieś dobre dyski zewnętrzne za mniej więcej 200 zł? ;) 

Wstępie rzuciły mi się w oczy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Jeszcze byście chłopakowi wyjaśnili czemu jest lepiej wziąć dysk i obudowę niż gotowca.

Jak weźmiesz osobno i niedajboże uwalisz port USB to dalej masz dostęp do danych. W gotowcach już ciężko znaleźć coś innego jak dedykowany port USB na elektronice dysku.

Ta obudowa SP A30 jest bardzo spoko. Mam z nimi styczność na "co dzień"

Guest

Przenośny twardy dysk HDD też może np. upaść i się zepsuje, albo twoje pomysłowe dziecko, które zajrzy wszędzie wrzuci go do wody. Wciąż nieźle trzymają się przenośne dyski twarde ze złączem USB. Mają dużą pojemność, ale niestety są wrażliwe na wstrząsy. Upadek dysku HDD często kończy się jego uszkodzeniem i utratą zapisanych na nim plików. Ja kiedyś  przypadek przez moją nie umyślność spadł mi dysk na podłogę tyle i stracę dane.

Mam już 4 szt pendrive Sandisk Ultra USB 3.0 64 GB , mam już rok nadal działa głównie do zdjęć, video i dokumenty

Nośniki Pendrive o pojemności 256GB i powyżej to potężny magazyn danych, który powinien zadowolić nawet tych najbardziej Flash USB.

A co powiecie na dysk twardy np ten: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] on jest chyba dość wytrzymały, a zamiast "kieszeni" np. przejściówka sata-usb: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 14.07.2018 o 13:42, BartAcid napisał:

Jeszcze byście chłopakowi wyjaśnili czemu jest lepiej wziąć dysk i obudowę niż gotowca.

Jak weźmiesz osobno i niedajboże uwalisz port USB to dalej masz dostęp do danych. W gotowcach już ciężko znaleźć coś innego jak dedykowany port USB na elektronice dysku.

Ta obudowa SP A30 jest bardzo spoko. Mam z nimi styczność na "co dzień"

Ano racja. Gdzieś już o tym słyszałem ale kompletnie wypadło mi z głowy! 

W takim razie opcja osobno dysk + obudowa wydaje się najlepsza. 

Dysk zewnętrzny będzie używany przede wszystkim w domu do zgrywania danych, raczej nie będzie przenoszony i wystawiany na różnego rodzaju testy wytrzymałościowe. ;p 

Zastanawiam się tylko, czy warto brać pod uwagę obudowę z USB 2.0 - czyli rozwiązanie tańsze, tym bardziej, że obecny komputer nie ma portów USB 3.0...

Na przykład taka obudowa - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

11 minut temu, renatan napisał:

pisze szybka transmisja danych (USB 3.1 – przewód w zestawie

sam opis że szybka transmisja danych mało znaczy ja zawsze zwracam uwagę na producenta 

A co powiesz na Seagate Backup Plus Slim?
Sam używam na przechowywanie danych (tylko mam wersję 2TB) i na razie działa w porządku.
W razie jakby się port SATA->USB zepsuł da się go rozebrać.

przed laty też miałem obawy kupując w biedrze zewnetrzny a potem się okazało że w środku był pyszny hitachi i wsadziłem go do lapka asusa :)

ADATA to chyba jakaś firma ? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

14 godzin temu, renatan napisał:

w ostateczności jak poczekasz do pojutrza to masz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jakby ktoś kupił ten dysk to dajcie znać co siedzi w środku i jakie ma transfery ?

jakby ktoś kupił ten dysk to dajcie znać co siedzi w środku i jakie ma transfery ?
Jakbym się natknął w Biedronce na ten dysk to może się skuszę. Chociaż wątpię, że będzie.

Jak taki "gotowy" dysk da się sprawdzić, co tam siedzi w środku? Program typu HD Tune powinien pokazać stosowne informacje, czy trzeba by rozkręcać?

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

CrystalDiskInfo  powinien prawidłowo rozpoznać

dla przykładu wziąłem żony 1 dysk Verbatim 2 dysk Targa a w środku CDI wykrywa dyski Seagate ST1000LM024 :)

edit

czy ktoś kupił,testował ?

dziś i jutro ten dysk 1 TB w biedronie o 30% tańszy

Niestety w Biedronkach nie znalazłem nawet śladu po tego typu dyskach. 

Odnośnie samych dysków 2.5 calowych - brać pod uwagę tylko dyski z prędkością 7200 rpm, czy 5400 rpm powinno wystarczyć do zwyczajnego przechowywania danych? 

Wystarczy 5400rpm. Wybierz sobie coś:

Gotowiec 1TB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gotowiec 2TB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Osobno dysk 1TB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Osobno dysk 2TB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Osobno obudowa - moje propozycje:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ta pierwsza dzięki dwóm wtyczkom USB zasili każdy dysk nawet powyżej 2TB jak się rozpowszechnią.

35 minut temu, AS00 napisał:

Niestety w Biedronkach nie znalazłem nawet śladu po tego typu dyskach

ja miałem okazję widzieć w gablocie za 199 zł - 30 % czyli ok 140 zł ale wobec 10 ciu posiadanych w domu dałem sobie siana  :)

Może jednak lepiej jakąś markową obudowę? Te z allegro wydają się jakimiś nołnejmami. 
A co do samego dysku - odrzucać markę Seagate? Lepiej skupić się na Hitachi i WD?

O kurcze, 140 zł to niezła oferta. Jakbym znalazł to bym brał! :p