Skocz do zawartości
bractwostali

instalacja win 7 problem

Rekomendowane odpowiedzi

cześć chce przeinstalować na laptopie system w win 10 na win7 zrobiłem botowalnego pendrive wszystko ładnie sie uruchamia lecz w okienku instalacji win 7 wyskakuje błąd "brak wymagającego sterownika urządzenia stacji dysków cd/ dvd blablabla" w biosie przestawiłem na legacy obraz systemu to windows 7 by nikka 2016 a gdy próbuje zainstalować system spod windowsa zawsze tak robiłem na pc to po restarcie wyskakuje błąd 0xc0000428 nie można zweryfikować podpisu cyfrowego system32/winload.efi

laptop to acer e5 575g kabylake

• za każdą pomoc bede bardzo wdzięczny, już nie mogę wytrzymać z tyn win 10  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bractwostali napisał:

za każdą pomoc bede bardzo wdzięczny, już nie mogę wytrzymać z tyn win 10

możesz wyjaśnić dlaczego nie możesz wytrzymać? bo poza tym że system jest do du*y nikt nie pisze żadnych konkretów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprostsze rozwiązanie problemu to instalacja z napędu DVD. Są też proste, w pełni zautomatyzowane programy producentów płyt głównych, które jednym kliknięciem modyfikują obraz ISO i dodają sterowniki USB 3.0 i NVMe. Ja jednak proponuję samemu sobie dograć właściwe sterowniki, to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ja użyłem metody z NTLite -

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalacja z DVD nic nie da. Intel skutecznie wykasował tą możliwość. Tylko integracja sterowników USB 3.0 + ewentualnie NVMe w przypadku posiadania takiego dysku. Druga metoda to instalator z Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra udało mi sie wgrać 7 ale nie działały wejścia usb i brakuje dużo sterowników np do wifi do tego laptopa producent nie dodaje sterownikow do windowsa 7 wiec wróciłem do 10 ;/

a ktoś tam sie pytał o wady windowsa 10 to te najgorsze mogę wymienić

- interfejs ten z win 7 był o wiele lepszy i ładniejszy

- po uruchomieniu już na starcie jest 100+ procesów co spowalniają pc

- dużo niepotrzepanych opcji jest powłączanych z których przeciętny użytkownik nie korzysta

- w idle przynajmniej w moim przypadku jest większe obciążenie cpu

- w grach jest mniej fps (pewnie to wina tych procesów)

-szpiegowanie

- i te niepotrzebne aplikacje instalowane z systemem

pewnie jeszcze więcej by sie znalazło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra udało mi się zainstalować win7 na kabylake lecz mam jeszcze pare małych problemów

1. brakuje mi sterowników od "kontroler eternet" użyłem driver packa z forum lecz nie daje rady zainstalować sterów

2. podczas uruchomienia laptopa gdy pojawia się pulpit to laptop dostaje ścinę na 1-2sec potem już wszystko działa ok

3. gdy przewijam strony touchpadem to pojawia mi się takie coś zamiast kursora 1ekgmq.png da się zrobić żeby to się nie pokazywało?

4. szybkość poruszania kursorem na touchpadzie jest strasznie mała a gdy podłączam myszkę wszystko jest ok

może wydaje się że to drobnostki a denerwują strasznie a ja lubię jak mi wszystko działa tak jak powinno jeżeli macie jakieś rady na te problemy co wypisałem to poproszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. ale wifi chyba działa? chyba że chcesz korzystać przez ethernet dla lepszych transferów i stabilności

2. tam te 2 sek można przeżyć dobrze że nie 20

3. ikona przewijania pewnie do zmienienia tam gdzie się zmienia ikony kursora

4. do ustawienia w aplikacji od touchpada pewnie w Synaptics Touchpad Driver

26 minut temu, bractwostali napisał:

może wydaje się że to drobnostki a denerwują strasznie a ja lubię jak mi wszystko działa tak jak powinno jeżeli macie jakieś rady na te problemy co wypisałem to poproszę

ciężko oczekiwać żeby wszystko działało jak powinno łącząc zabytkową 7 + nowy sprzęt gdzie producent nie daje sterowników pod ten system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D No nie wiem czy warto instalować siódemkę? Okres pomocy technicznej dla systemu Windows 7 skończy się 14 stycznia 2020 r.

Usuwamy moduły szpiegujące z systemu Windows 10 instrukcja [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

według mnie warto ze względu na lepszą wydajność i dopracowanie systemu w porównaniu do 10 niektórzy moi znajomi dalej maja xp i żadnych problemów nie mają, jeżeli coś działa dobrze to po co to zmieniać :)

udało mi się rozwiązać prawie wszystkie problemy o których pisałem wyżej tylko zostało to te przycięcie podczas uruchomienia lapka już wiem przez co to sie robi winne są sterowniki od karty zintegrowanej intel 620 bo gdy je usuwam i uruchamiam bez nich to wszystko jest ok może ktoś pomoże to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Jan Dobies napisał:

:D No nie wiem czy warto instalować siódemkę? Okres pomocy technicznej dla systemu Windows 7 skończy się 14 stycznia 2020 r.

Usuwamy moduły szpiegujące z systemu Windows 10 instrukcja [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

:22 O mało nie spadłem z krzesła, a w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wsparcie się kończy się dzień przed [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], a w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] najlepsze jest ze po zainstalowaniu aktualizacji zrestartuje się kiedy on chce, a nie kiedy Ty oraz te od pół do dnia stosowania.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a nadal korzystają ludzie, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, bractwostali napisał:

według mnie warto ze względu na lepszą wydajność i dopracowanie systemu w porównaniu do 10 niektórzy moi znajomi dalej maja xp i żadnych problemów nie mają, jeżeli coś działa dobrze to po co to zmieniać :)

udało mi się rozwiązać prawie wszystkie problemy o których pisałem wyżej tylko zostało to te przycięcie podczas uruchomienia lapka już wiem przez co to sie robi winne są sterowniki od karty zintegrowanej intel 620 bo gdy je usuwam i uruchamiam bez nich to wszystko jest ok może ktoś pomoże to naprawić??

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, bractwostali napisał:

1. brakuje mi sterowników od "kontroler eternet" użyłem driver packa z forum lecz nie daje rady zainstalować sterów

Podaj identyfikator sprzętu z menedżera urządzeń, a otrzymasz wymagany sterownik.

10 godzin temu, bractwostali napisał:

2. podczas uruchomienia laptopa gdy pojawia się pulpit to laptop dostaje ścinę na 1-2sec potem już wszystko działa ok

Tu już problem bardziej skomplikowany, bo to wróżenie ze szklanej kuli. Podaj konfigurację laptopa oraz zainstalowane sterowniki.

@moszter - podałeś sterowniki które nie pasują do Win 7 pod 7 gen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiec tak to model laptopa e5-575g-527l i5 7200u 7th kabylake karta dedykowana  gtx950m zintegrowana intel hd620 8gb ddr4

sterowniki sam przerabiałem korzystając z tego poradnika ponieważ nie chciały sie zainstalować ze względu na siódmą generacje cpu

wersja sterowników aktualnie wgranych 21.20.16.4860

identyfikator karty:

PCI\VEN_8086&DEV_5916&SUBSYS_10941025&REV_02
PCI\VEN_8086&DEV_5916&SUBSYS_10941025
PCI\VEN_8086&DEV_5916&CC_030000
PCI\VEN_8086&DEV_5916&CC_0300

a sterowniki do kontrolera eternet znalazłem i działają bez problemu sie zainstalowały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to OK i bardzo dobrze, że zgłębiłeś już sposób na edycję sterowników dla Win 7 pod 7 gen - to jest prawdopodobnie ostatni działający(dający się przerobić) dla Win 7.

Co do problemu tej przycinki 2 sekundowej na starcie, to musisz z tym żyć, albo przy okazji jak już masz zestaw wszystkich działających sterowników, to zrobisz sobie kiedyś świeżą instalkę systemu.

Jak potrzebujesz jeszcze jakiś sterownik to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, moszter napisał:

:22 O mało nie spadłem z krzesła, a w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wsparcie się kończy się dzień przed [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], a w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] najlepsze jest ze po zainstalowaniu aktualizacji zrestartuje się kiedy on chce, a nie kiedy Ty oraz te od pół do dnia stosowania.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a nadal korzystają ludzie, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  czytaj ze zrozumieniem  -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi