Skocz do zawartości

System który najmniej żre ram


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, scarley napisał:

E Tam gadasz

Normalnie odpale 10 gier ale nie laduja sie mapy bo ramu brakuje

Chłopczyku do takiej operacji trzeba mieć mocną grafę lub dwie w sli, procek z minimum 8 rdzeni wysoko taktowany i z 32gb ramu :)

I dla twojej ograniczonej świadomości tu system nie ma nic do gadania tylko sprzęt :)

Poza tym co ma system do tego ile ramu bierze gra, windowsy biorą średnio 600MB-1,4gb ramu na start na samym pulpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kompa za 30 tysięcy, ale najpierw skonsultuj się z dobrym psychiatrą niech ci przepisze dobre psychotropy, zażyj dożylnie relanium i donosowo mefedron :E wtedy nie zauważysz lagów ani niewczytanych map :trollface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz obecnie ramu? By uruchomić 10 gier na raz to z 64 / 128 GB RAM by trzeba :D + to by tylko zapewniło to, że te gry nie zapchają go i nie wywalą błędów. Jaka reszta sprzętu i czy by temu podoła grafika i jej pamięć oraz procesor korzystając dobrze z pamięci? Tego nie wiem.

 

Btw. Co z tego, że system co bierze najmniej RAM pozwoli ci załadować mapy, jak za 10 min wywali bluesreen bo sam system nie będzie mieć potrzebnej pamięci? Nie liczy się zawsze i jako najważniejsze to, że bierze najmniej RAM ale tez to jak nim zarządza i przydziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że odpala 10x GTA 1: LONDON :E 

pewnie jeszcze podpina 10x klawiatura, 10x myszka, 10x monitor i gra na nim 10 osób - cała rodzinka, znajomi i sąsiedzi

 

Mefedron rozwiązuje wszystkie problemy z kompem :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

E Tam gadasz

Normalnie odpale 10 gier ale nie laduja sie mapy bo ramu brakuje 

Problem nie w grach, tylko w mapach. Teraz korzystasz z google mapy i stopniowo rośnie obciążenie RAM do kilku GB. Do tego trzeba mocny komputer.

Teraz druga sprawa - ustawianie oszczędne - czyli wyłączanie usług systemowych. U mnie XP bierze 121MB RAMu. Windows 7 bierze 428MB RAM.

Hej, żeby nie mały problem z stronicowaniem w pl XP pro vl - to trzeba by był dać nobla za ten system u Nas. Każda próba zmiany kończy się BSem. Mam oryginalny system XP z kluczem na drugim pc, ale ten pl XP pro vl jest lepszy przy tych samych ustawieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na odpalenie tylu gier na jednym kompie ale nie przejdzie to z CS'em.
 

4 godziny temu, scarley napisał:

12 ramu starczy bo te gry nawet 1 GB nie biorą

Tak to wygląda - 

 

CS bierze około 3GB jak nie więcej ramu nie wiem czy ty patrzyłeś na 1.6 czy jak :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, TheStraight napisał:

Jest sposób na odpalenie tylu gier na jednym kompie ale nie przejdzie to z CS'em.
 

CS bierze około 3GB jak nie więcej ramu nie wiem czy ty patrzyłeś na 1.6 czy jak :D 

Ehh, są commendy zeby brało mniej ;v

Dobra widze ze tu nikt nie pomoze. Mozna zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scarley po pierwsze nie masz licencji na program, na którym odpalisz 10 aplikacji, po drugie jesteś je***ym gównem, który nie ma pojęcia o grze i takim sposobem psujesz grę innym, po trzecie nie masz pewnie żadnego configa o nazwie 'vertigo' i chcesz go wczytać? Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 11:07, Bananoffy1337 napisał:

@scarley po pierwsze nie masz licencji na program, na którym odpalisz 10 aplikacji, po drugie jesteś je***ym gównem, który nie ma pojęcia o grze i takim sposobem psujesz grę innym, po trzecie nie masz pewnie żadnego configa o nazwie 'vertigo' i chcesz go wczytać? Powodzenia życzę.

aaaaaaaaaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, podlos napisał:

mogę zapytać co autor tematu chce osiągnąć tym?

Chyba tylko... Sprawdzić Państwa cierpliwość.

Przecież Pan scarlej tylko chce wiedzieć, ale sam się informacjami nie dzieli.

1. Najmniej w stosunku do...?

2. Konfiguracja sprzętowa  - o RAM-ie wiemy, że jest go 12 (czegoś) i to wszystko.

3. Implikowane przez 2, bo kwestia choćby sterowników dostępnych dla sprzętu w "jakimś" systemie.

4. Czy ma istnieć jakaś korelacja miedzy "najwydajnieszym systemem"  i obecnym wątkiem?

    Jeśli tak, to wtedy pytanie o "jakiś" system dotyczy tylko Windows 10.

Przy okazji - zmiana systemu rozwiązałaby kwestię "świateł w obudowie",

    bowiem warunek "musi być włączony" straciłby, z oczywistych względów, aktualność.

 

Mam nadzieję, że powyższa lista zostanie uznana za wystarczającą, by uzasadnić wniosek o 

testowaniu cierpliwości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie