Skocz do zawartości
jopi1

Jaki jest według was najlepszy darmowa i płatna ochrona Windowsa 7 i Windowsa 10 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest według was najlepszy darmowa i płatna ochrona Windowsa 7 i Windowsa 10 ?:) --- Bo chce u mamy zrobić formata i się dowiedzięć jaki jest dobry antywirus darmowy i płatny na Windowsa 7 i tak dla siebie na windows 10  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj sobie ten artykuł, dobrze opisano zalety i wady darmowych pakietów:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z płatnych polecam oprogramowanie firmy Dr.Web - używałem przez lata, lekki i skuteczny

(uprzedzając pytania, tak jest produkcji rosyjskiej, nie ma go w zestawieniach i testach, ponieważ producent dawno stwierdził, że takie testy nie są miarodajne - nie oddają rzeczywistej skuteczności działania programów AV). 

Obecnie na kompie mam tylko darmową zaporę Simplewall (czasami używam darmowych skanerów typu AdwCleaner, CureIt lub podobnych) - to plus zdrowy rozsądek na razie mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy z płatnych - Bit Defender/Kaspersky/Eset. Tych 3 używam / używałem. Defendera systemowego nie polecam, szczególnie w najnowszej kompilacji win 10. To "ochrona dla desperatów" tylko i wyłącznie. Aczkolwiek od kilku miesiecy na jednym z laptopów z win 10 mam tylko Malware Antymalware i nie ma żadnych problemów. Tez kwestia pozostaje jakiej ochrony szukasz. 

Jesli dla mamy to przypuszczam że wystarczy sam malware na win 7  własnie i raz na jakiś czas odplalić skanowanie jakimś skanerem online. Bo wątpię zeby mama szperałą aż tak po sieci żeby coś wyłapać. 

Jeśli o Ciebie chodzi osobiście z płatnych polecam jeden z tych 3które wymieniłem wyżej. 

Trzymaj się z dala od Avastów i tym podobnych bo to nie są żadne antywirusy już w tej chwili , potrafią zniszczyć kompa/system a ochrony dają tyle co dziurawy kondom... I więcej w nich syfu i crapu niż można by sobie wyobrazić. \

A tak dla jasności - nawet najlepszy antywirus nie da ci pełnej ochrony. Też czasem trzeba użyć zwojów mózgowych i wykazać się zdrowym rozsądkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skanuj oba od czasu do czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypróbuj sobie płatny

wystarczy darmowy Malwarebytes

można się jeszcze posiłkować tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak naprawdę najlepiej to antywira wyłączyć jeśli jest wbudowany i używanie internetu z głową a niepewne pliki odpalać przez piaskownicę czy wirtualne maszyny.

ale jako że chcesz dla mamy to musi być (gdzie możliwe że z antywirusem dostanie się więcej wirusów niż gdybyś ty używał bez) więc polecam płatnego eseta w sieci pewnie można jeszcze znaleźć licencje trail

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak.

Z darmowych jeszcze ciekawa opcja jest Comodo

wszystk zależy od tego gdzie się biega i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jopi1 napisał:

a tak w skrócie na Win7 i Win10 antywirusy płatne i darmowe ?

W skrócie? Poprzednie wypowiedzi oraz artykuł były za długie i nie chce Ci się czytać? Każdy użytkownik ma swój typ oraz odmiennie podchodzi do zagadnień ochrony - odpowiedzi będą różne.

Pytałeś o Kaspersky Free - testowałem, jak za darmo jest nieźle, ale z darmowych bardziej przypadł mi do gustu SecureAPlus 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Franc napisał:

W skrócie? Poprzednie wypowiedzi oraz artykuł były za długie i nie chce Ci się czytać? Każdy użytkownik ma swój typ oraz odmiennie podchodzi do zagadnień ochrony - odpowiedzi będą różne.

Pytałeś o Kaspersky Free - testowałem, jak za darmo jest nieźle, ale z darmowych bardziej przypadł mi do gustu SecureAPlus 

nie potem sobie przeczytam wieczorkiem na spokojnie :) czekam też na więcej innych opinii i sobie porównam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, jopi1 napisał:

chce u mamy zrobić formata i się dowiedzięć jaki jest dobry antywirus darmowy

Zainstaluj u Mamusi na tej 7-emce tylko to i wystarczy.

https://pl.malwarebytes.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, shepard napisał:

Kaspersky, ten antywirus kontrolowany przez hakerów? :D super..

Za dużo czytasz pro-rządowego syfu w sieci albo za dużo TVP ;p A później "kontrolowany przez hakerów...."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, M4T  napisał:

Ja chyba temat zamknę a autora zbanuje :)

Na forum jest co najmniej 3 tego typu tematy, wystarczy poszukać :)

ahhh nie chciało sie szukać tylko zrobiłem nowy wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie