Jump to content
WinClub
Mr.T

Windows 10 1803 (x86-x64) 2018 winclub PL

Recommended Posts

18 godzin temu, kamiloxf napisał:

@Małolat1987
Jeżeli wcześniej posiadał Pan zainstalowany Windows 10 to licencja została zapisana na serwerach Microsoft i po reinstalacji systemu i połączeniu z Internetem System pobrał licencje z Serwera

Sęk w tym, że nigdy nie posiadałem oryginalnego windows'a ;)

Witam wszystkich, czy ta instalka może posłużyć do aktualizacji z windowsa 8.1 ?

Chodzi mi tylko o uprade do Windows 10 zachowując wszystkie zainstalowane programy i ustawienia bez formatowania dysku.

2 godziny temu, perihelion napisał:

Witam wszystkich, czy ta instalka może posłużyć do aktualizacji z windowsa 8.1 ?

Chodzi mi tylko o uprade do Windows 10 zachowując wszystkie zainstalowane programy i ustawienia bez formatowania dysku.

Tak.

Witam.

Zainstalowałem własnie tego Win i niestety mam problem. System nie ma sterowników do aparatu Canon 80D. Strona canona, wykrywa mój windows i twierdzi, że sterowniki nie są wymagane. Jakieś pomysły?

W dniu 1.09.2018 o 15:06, zein napisał:

Zainstalowałem właśnie tego Win

"Ten właśnie Win" nie jest okrojony w żaden sposób - tzn. nic nie zostało wycięte, a wręcz dodano - "Zintegrowane wszystkie poprawki na dzień wydania systemu (modyfikacji) oraz został uaktywniony cały pakiet DOT.Net oraz DirectPlay ".

Problem leży po twojej stronie. Restart PC i spróbuj inny port USB np 2.0.

Jeśli wyłączyłeś aktualizacje sterowników to ją włącz:

Cytat
  1. Right click the Start button and select Control Panel.
  2. Make your way to System and Security.
  3. Click System.
  4. Click Advanced system settings from the left sidebar.
  5. Select the Hardware tab.
  6. Press the Device Installation Settings button.
  7. Choose YES, and then press the Save Changes button.

Spróbuj sparować urządzenie przez wifi jak powyższe opcje nie wypalą.

Aktualizacje włączone.

Zmiana portów nic nie daje.

Cytat ogarnięty.

Zaraz po instalacji ten wersji podpiąłem aparat. 20 min wcześniej na tym samym porcie (USB 3.0) na Win 7 działało.

Wagi plików się nie zgadzają, dzisiaj ponownie ściągam iso i wersja x64 ma ok 3.2 GB a w opisie na I-szej stronie jest co innego... przypadek?

Akurat o cytat mi nie chodziło, a o to że sugerujesz ze to wina tej wersji Windowsa. Jeśli na tej 10-ce coś nie śmiga to na tej ze strony M$ też nie będzie. Spróbuj też połączenie aparat-pc via wi-fi.

Dlaczego przy instalacji nie ma wyboru wersji i nie prosi o podanie klucza. Wcześniej jak pobierałem wersje 1703 to normalnie mogłem wybrać wersje pro a teraz z marszu ładuje mi home. Ktoś pomoże?

@sebs29 Miałeś wcześniej normalnie aktywowany ten Pro na tym kompie? Normalnie, tzn. legalnie przez internet. Jeśli tak, to normalnie zainstaluj Home tak, jak instalator wymusza, a po instalacji wejdź w Ustawienia -> Aktywacja i znajdź tam opcję "Uaktualnić wersję systemu" i wpisz specjalny klucz udostępniony przez MS w celu zmiany wersji systemu: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T. Odłącz wcześniej komputer od Internetu. Pomieli, pomieli, zrestartuje się i wyświetli coś w stylu "Wszystko gotowe". Wtedy podłączasz kompa do Internetu i jeśli na serwerach MS jest informacja o licencji Pro dla tego komputera (po poprzedniej aktywacji systemu Pro na tym sprzęcie), właściwy klucz zostanie zassany i system aktywuje się sam. 

Sorki nie sprecyzowalem jaśniej. System instaluje na innym laptopie nie ma prawa klucza pamiętać. Rok temu pobralem stąd Windows 10 1703 i potem aktywowalem aktywatorem toolkit. Dzisiaj chce zainstalować system Windows 10 1803 na innym laptopie i instaluje mi wersje home. Nawet przy instalacji nie wyskakuje mi wybór wersji nic. Mało tego chciałem zainstalować wersję win 10 1703 bo pomyślałem ze jak kiedyś zainstalowałem i był wybór wersji to i teraz bedzie a tu klapa to samo zainstalowano mi win 10 1703 z wersja Home. I całkiem nie wiem o co chodzi. Przecież instaluje na innym sprzęcie tylko podcAs instalacja siec Wifi podaje ta samo tak wtedy jak i teraz.

Czy moze być tak ze pamięta mnie Microsoft po sieci? Czy mam instalować podając inna sieć Wifi niż w moja w domu?

5 minut temu, sebs29 napisał:

Czy moze być tak ze pamięta mnie Microsoft po sieci?

Nie ma takiej opcji. 

6 minut temu, sebs29 napisał:

Czy mam instalować podając inna sieć Wifi niż w moja w domu?

Nic to nie da. 

Edytowałem poprzedni post. Zobacz i zrób, jak napisałem. Nie znam się na aktywatorach, ale po zmianie wersji z Home na Pro pewnie będziesz mógł go użyć. 

Na wersji Win 10 1703 nie pomogło dalej jest wersja home. Są różne wersje indetyfikatory produktu na moim straym laptopie i na nowym są różne. Czort wie co ten Microsoft wykminia. NIe moge zainstalować nawet wersje pro. Wku***e sie zainstaluje linuxa i bede miał wyje***e. Sorry za słownictwo, poniosło.

@sebs29
Jak rozumiem twój problem polega na tym że w instalatorze nie masz możliwości wyboru wersji innej niż home
Spróbuj wrzucić ten plik do katalogu sources na pendrive i sprawdź wtedy
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mega użytkownik

Dzięki wielkie za pomoc Twoja porada pomogła. Podczas instalacji pojawił się wybór wersji dzięki czemu mogłem zainstalować upragnioną wersję Pro. Mam tylko jedno pytanie. Nie pojawiła się opcja wprowadzania klucza aktywacyjnego, skąd klucz wziął sobie?