Jump to content
WinClub
Mr.T

Windows 10 1803 (x86-x64) 2018 winclub PL

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedzi, myślałem już, że dysk się kończy. Uruchomiłem system z dysku ssd przez usb i tak teraz pracuję.. 

P.S. A jeśli zainstaluję 1607 to czy update sam mi znowu nie ściągnie 1803?

1 godzinę temu, doominiqs napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, myślałem już, że dysk się kończy. Uruchomiłem system z dysku ssd przez usb i tak teraz pracuję.. 

P.S. A jeśli zainstaluję 1607 to czy update sam mi znowu nie ściągnie 1803?

Zależy bo jeżeli zainstalujesz 1607 LTSB to nie ale jeżeli zwykłego to tak

24 minuty temu, MARCIN_ZIOMEK napisał:

Zależy bo jeżeli zainstalujesz 1607 LTSB to nie ale jeżeli zwykłego to tak

Jak będzie miał odłączony internet w czasie instalacji na 1607 i zablokuje sobie skryptem/dws lite+ o&o 10 aktualizacje to żadna aktualizacja się nie zainstaluje. Nie ma znaczenia czy wersja LTSB czy zwykła Pro/Home.

doominiqs likes this

W dniu 12.07.2018 o 11:10, schonaldo napisał:

Wystarczy zobaczyć na testy niezależnych użytkowników, wzrost użycia dysku(widoczny na HDD w szczególności) od buildu 1703 był widoczny. W 1709 przy czystym systemie mamy spadek wydajności dysku o jakieś 20-25% względem 1607. Wersja 1803 jest niezdatna do użycia na dyskach HDD. Mowa tutaj oczywiście o czystym systemie wraz z domyślnymi procesami bez wycinania oraz wyłączania procesów... 

Dla HDD z buildow W10 Home, Pro według mnie najlepsza domyślna jest 1607, później 1703.  Co to builda 1803 jeszcze trzeba poczekać aż poprawią defekty, obecnie wygląda to na coś pokroju beta 1403 :D

Zainstalowałem wersję 1703 bez łączenia się z internetem. Wyłączyłem Windows Update, sterowniki zainstalowałem ręcznie i działa :) Odradzam instalację 1803 na HDD zwłaszcza laptopowych 5400 rpm bo kaplica :P Jeszcze raz dziękuję wam za zainteresowaniem, pozdro!

schonaldo likes this

6 godzin temu, doominiqs napisał:

Zainstalowałem wersję 1703 bez łączenia się z internetem. Wyłączyłem Windows Update, sterowniki zainstalowałem ręcznie i działa :) Odradzam instalację 1803 na HDD zwłaszcza laptopowych 5400 rpm bo kaplica :P Jeszcze raz dziękuję wam za zainteresowaniem, pozdro!

Zapuść jeszcze skrypt z forum żeby ci się same aktualizacje później nie zainstalowały(lub programy DWS Lite oraz o&o shutup10 dla pewności)

doominiqs likes this

siedzę na wersji 1511. windows update chce sciągać 1803. testowałem 17xx i 18xx i na każdej mój laptop magicznie łapie laga. być może nowsze maszyny mają odpowiednie sterowniki ale dla starszych nie warto aktualizować. 

5 minut temu, migus11 napisał:

Mógłby mi ktoś napisać czym się różnią obie wersje?

ale chyba czytac umiesz ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

migus11 likes this

1 godzinę temu, migus11 napisał:

Czyli za dużo zmian w porównaniu do oryginału nie ma czyli obojętnie który sobie zainstaluję? Czy polecacie jakiś konkretny?

Jeżeli chcesz mieć oryginał, to ściągnij [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i pobieraj.

2 minuty temu, jorgusek napisał:

Jeżeli chcesz mieć oryginał, to ściągnij [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i pobieraj.

Chcę się po prostu dowiedzieć czy lepiej oryginał czy jakąś zmodyfikowaną wersję jeśli chcę, żeby chodził szybko i nie inwigilował(bo podobno to duży problem win10)

2 minuty temu, migus11 napisał:

Chcę się po prostu dowiedzieć czy lepiej oryginał czy jakąś zmodyfikowaną wersję jeśli chcę, żeby chodził szybko i nie inwigilował(bo podobno to duży problem win10)

Zależy czy masz dysk ssd(o nv.2 nie mowiac) oraz minimum 8 gb ramu. Wtedy nie straszne ci nowe buildy. Przy HDD bez moda bedzie padaka, na forum jest chyba jeden mod od uzytkownika konusa.

Poczekaj z tydzien-dwa to wyjda kolejne mody

2 minuty temu, schonaldo napisał:

Zależy czy masz dysk ssd(o nv.2 nie mowiac) oraz minimum 8 gb ramu. Wtedy nie straszne ci nowe buildy. Przy HDD bez moda bedzie padaka, na forum jest chyba jeden mod od uzytkownika konusa.

Poczekaj z tydzien-dwa to wyjda kolejne mody

mam ssd + hdd procek i5-7400 + 8gb ramu ale chyba najlepiej jak system zużywa jak najmniej ramu, żeby go starczało na inne operacje

6 minut temu, migus11 napisał:

mam ssd + hdd procek i5-7400 + 8gb ramu ale chyba najlepiej jak system zużywa jak najmniej ramu, żeby go starczało na inne operacje

Jeżeli gra używa więcej niż 6-7 gb ramu to tak wtedy na modzie nie będziesz miał mikro przycięć jak system musiałby korzystać z pagefiles. Na czystym systemie też możesz sobie wyłączyć procesy za pomocą: Autoruns 13.90 oraz wyłączyć wpisami/NTlite Defendery i inne mocniej obciążające domyslne procesy.

Na dobre wyciętym modzie zyskasz jednak te 300-400 mb ramu co tak jak pisałem może mieć znaczenie jeśli ,,wjedziesz" z zużyciem na ponad 8 gb...

Masz karte z AMD/ Nvidii? Jeśli Nvidia to spokojnie możesz poszukać moda na 8.1 będzie on znacznie lepszym rozwiązaniem(pobór ramu w 8.1 dobrze wyciętym jest mniejszy niż w 7 i fpsy wieksze od nowych buildow. Chyba, ze grasz w cos co wymaga W10 1803 wtedy wybor jest prosty.)

Żeby nie było, że spamuje to sprawdzalem wersje Prezesa z aktualizacjami i wszystko chodzi jak należy, bez najmniejszego błędu. Widać, że wiedza wzrosła i juz nie ma do czego sie przyczepic. Swietna robota Prezesie

migus11 likes this

4 minuty temu, schonaldo napisał:

Jeżeli gra używa więcej niż 6-7 gb ramu to tak wtedy na modzie nie będziesz miał mikro przycięć jak system musiałby korzystać z pagefiles. Na czystym systemie też możesz sobie wyłączyć procesy za pomocą: Autoruns 13.90 oraz wyłączyć wpisami/NTlite Defendery i inne mocniej obciążające domyslne procesy.

Na dobre wyciętym modzie zyskasz jednak te 300-400 mb ramu co tak jak pisałem może mieć znaczenie jeśli ,,wjedziesz" z zużyciem na ponad 8 gb...

Masz karte z AMD/ Nvidii? Jeśli Nvidia to spokojnie możesz poszukać moda na 8.1 będzie on znacznie lepszym rozwiązaniem(pobór ramu w 8.1 dobrze wyciętym jest mniejszy niż w 7 i fpsy wieksze od nowych buildow. Chyba, ze grasz w cos co wymaga W10 1803 wtedy wybor jest prosty.)

Żeby nie było, że spamuje to sprawdzalem wersje Prezesa z aktualizacjami i wszystko chodzi jak należy, bez najmniejszego błędu. Widać, że wiedza wzrosła i juz nie ma do czego sie przyczepic. Swietna robota Prezesie

Mam win7 i jestem zadowolony ale chciałem sobie pograć w 1 grę która wymaga win10.

Czyli zmodowane będą chyba lepsze dla mnie skoro mają powyłączane jakieś procesy które bardziej przeszkadzają i zużywają moc niż pomagają.

Windows 10 1709 (x86-x64) 2018 winclub PL Win

vs

JG10 Pro x64

???

2 minuty temu, migus11 napisał:

Mam win7 i jestem zadowolony ale chciałem sobie pograć w 1 grę która wymaga win10.

Czyli zmodowane będą chyba lepsze dla mnie skoro mają powyłączane jakieś procesy które bardziej przeszkadzają i zużywają moc niż pomagają.

Windows 10 1709 (x86-x64) 2018 winclub PL Win

vs

JG10 Pro x64

???

Tutaj wersja z grudnia, nie ma łatek Spectre/Meltdown wiec to zawsze zysk wydajności. Sromotnik niestety dodał aktualizacje do marca(wczesniej bylo bez, ale go ludzie meczyli o te pseudo łatki i niestety dorzucił do pieca :D)

migus11 likes this

Witam, mam pytanko odnośnie tego systemu, a nie jestem orłem w tej dziedzinie. używam obecnie tej kopi win 7

Zastanawiam się nad przesiadka na 10 z tego wątku, i tu moje pytania.

Czy wydajność pc będzie  bez zmian czy taż może coś zwolnić . Oraz jak z stabilnością  w porównaniu do 7 którą obecnie używam. Oraz ceniąc sobie raczej bezproblemową prace czy warto się przesiadać.

Dodam że posiadam 8gr dysk ssd240gb oraz gtx 6500ti wiec nie jest to już demon prędkości. Proszę o wyrozumiałość za głupie pytania jeżeli takie padły.

3 minuty temu, pako123456 napisał:

Witam, mam pytanko odnośnie tego systemu, a nie jestem orłem w tej dziedzinie. używam obecnie tej kopi win 7

Zastanawiam się nad przesiadka na 10 z tego wątku, i tu moje pytania.

Czy wydajność pc będzie  bez zmian czy taż może coś zwolnić . Oraz jak z stabilnością  w porównaniu do 7 którą obecnie używam. Oraz ceniąc sobie raczej bezproblemową prace czy warto się przesiadać.

Dodam że posiadam 8gr dysk ssd240gb oraz gtx 6500ti wiec nie jest to już demon prędkości. Proszę o wyrozumiałość za głupie pytania jeżeli takie padły.

Róbcie nowe tematy bo Prezes sie zdenerwuje tym spamem w wątku o 1803. Jako, że masz grudniową wersja czystego Windows 7 to znając życie aktualizowałeś przez Windows Update czyli wgrałeś sobie Spectre/Meltdown łatki obniżające wydajność + reszte pseudo fixów(Sam nasz ekspert forumowy Wiktorynek twierdzi, że łatki po grudniowych to tylko spowolnienie systemu bez żadnych zysków bo i tak nie da się zabezpieczyć pc-ta oraz nikt nie atakował jeszcze firm a co dopiero jakiegoś randomowego uzytkownika z Polski).

Masz pewnie jakąś i3-i5 sandy/ivy bridge to sprzęt idealny na W7 tam największe zyski na DX11. Ja musiałem opuścić genialny MOD Sromotnika przez Kaby Lake(I płyte która się gryzła mimo udostepnionych sterowników na stronie głównej, drukarka hp twierdziła, że nie mam sterowników usb(Wszystko inne działało, nawet pady z xboxów). Nic nie dało sie zrobic(mimo ze drukarka działała na płytach z 1150, 1155 i modem Sromotnika bez problemu)

W takim wypadku proponuję. Tutaj jest wycięty Windows Update oraz cała reszta zbędnych procesów+ rozwijany przez lata tryb gier przez Sromotnika.

lub z nowszych swietna 8.1

Tylko zablokuj Windows Update(na 8.1 to zaden problem)

@schonaldo dzięki za odpowiedź. W 7 która obecnie używam przy instalacji zaznaczyłem żeby nie aktualizować systemu i żadne łatki nie były pobierane podczas użytkowania.  Co do win 8 nie przypadł mi do gustu. A kafelki które podobno da się wyłączyć doprowadzają mnie do szaleństwa i nie mogę na nie patrzeć. 

3 minuty temu, pako123456 napisał:

@schonaldo dzięki za odpowiedź. W 7 która obecnie używam przy instalacji zaznaczyłem żeby nie aktualizować systemu i żadne łatki nie były pobierane podczas użytkowania.  Co do win 8 nie przypadł mi do gustu. A kafelki które podobno da się wyłączyć doprowadzają mnie do szaleństwa i nie mogę na nie patrzeć. 

Jeżeli nie aktualizowałeś to tylko sobie telemetrie z czysciocha wyczysc o ile tego juz nie robiles.  Tamten 8.1 nie ma Kafelków, ma wgrany Start is Back czyli wygląda jak 7. ,,

Jeżeli masz już dość kafelków, a potrzebujesz prostego i szybkiego systemu operacyjnego

do podstawowych codziennych czynności to jest to coś dla Ciebie."

Witam.

Mogę się mylić ale w obrazie 17134.137 została włączona usługa (IIS) Internetowe usługi  informacyjne. Bo obojętnie na jakim komputerze bym nie instalował 17134.137 to ona jest włączona i tworzy folder Inetpub na partycji systemowej. Wcześniej przy różnych obrazach z win10 od Mr.T tego nie miałem.