Skocz do zawartości
Mr.T

Windows 10 1803 (x86-x64) 2018 winclub PL

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, renatan napisał:

oczywiście że warto bo problem z Windowsem zwykle ...siedzi przed kompem :)

NIe, nie warto. Problem z windowsem... to windows i kolejne jego kompilacje a nie "siedzenie przed nim". Jak ktoś ma wywalone i instaluje byle mieć to niech instaluje. Ja zostałem przy 1709, bo przynajmniej działa normalnie i można coś z nim zrobić a nie jak z 1803 gdzie jest jeszcze więcej dziadostwa niż w poprzednich kompilacjach, a sam system działa znacznie gorzej - pomijając wykorzystanie łącza itp. Chyba ze ktoś lubi eksperymentować to zawsze się może pobawić. 

Problem nie siedzi przed kompem. Problem jest wtedy kiedy ktoś siedzi przed kompem i myśli że wszystko jest ok więc instaluje. I problem to sam windows - każda kolejna kompilacja działa o połowę gorzej niż poprzednia i ma więcej syfu i błędów. Wystarczy poszukać w sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, zainstalowane na laptopie Lenovo Y520. Miłe zaskoczenie w porównaniu do 1709: sterowniki te najbardziej potrzebne zainstalowały się same :). Jak narazie śmiga, aż dziwne, zastanawiam się tylko czy wyłączyć aktualizacje, defendera na pewno wywalę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojedyncze przycinki powodowane przełączaniem się kart graficznych - dalej są nie naprawione . Miało być lepiej w nowszej odsłonie, teraz już nawet traypower praktycznie nie pomaga :|. Jedyne co się zmieniło w porównaniu do RS3 to fakt, że po podłączeniu HDMI do laptopa to ten nie ma jakiejś kulawej wydajności do ponownego reseta, chyba tylko tyle. Co ciekawe, na 8 mimo że nie obsługuje nijak oficjalnie to nie ma problemu z tymi stutterami :D nie wiem co robić w sumie teraz  :\ posiedzę na tym może ktoś miły wypuści jakiegoś moda fajnego to się przetestuje wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie łapie wszystkich przycinek, trochę redukuje ale nie wszystkie, co jest dziwne. Pojawiają się pojedyncze, i teraz już nie wiem czy to nie są jakieś nowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie tak działa. TrayPwrD3 niczego nie wylapuje, tylko utrzymuje drugą grafikę stale włączoną. Przycinki występują w momencie wychodzenia ze stanu OFF (w stan IDLE lub ON). Jeśli TrayPwrD3 nie dopuszcza do wejścia w stan OFF, to przycinki związane z grafiką nie mogą mieć miejsca. Jeśli u Ciebie nadal są jakieś zacięcia, to nie są one związane z przełączaniem grafik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi