Jump to content
WinClub
kubasinski70

Windows 10 Enterprise 2016 LTSB x64 lite (ivankehayov)

Recommended Posts

Autor modyfikacji: Ivan Kehayov [IK]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

System na bazie Windows 10 Enterprise 2016 LTSB x64 [en_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9059483.iso]

Do systemu nic nie było dodawane.

Info z pliku .txt [poniżej]

Cytat

Funkcje zostałe:                                                                           Funkcje usunięte:
------------------------------------------------                                        -------------------------
.Net Framework            Print Management                                    backgrounds & lockscreens
Action Center            Print to PDF feature                                     Backup
AutoPlay            Remote Differential Compression                         BitLocker
Calculator            Resource Monitor                                              Cortana
Character Map            Run                                                           Ease of Access
Command Prompt            Search                                                 Easy Transfer
Compatibility troubleshooter    Services                                         Face/finger Recognition
Computer Management        Settings                                            Fax
Control Panel            Snipping Tool                                               File History
Credential Manager        Steps Recorder                                       File Sharing option
Default Programs        Sync                                                          Group Policy
Defragment and Optimize Drives    System Configuration              Hyper-V
Device Manager            System Information                                  IIS
Direct Play feature        System Restore                                        Ink Platform
Disk Management            Task Scheduler                                       Input Method Editor
Event Viewer            Troubleshooting                                            Location / Geolocation
File Explorer            Virtual disk (mount vhd & iso)                         Maps
HomeGroup            Windows Defender                                         Miracast
Indexing            Windows Firewall                                                 MSMQ
Internet Explorer        Windows Media Player                                MultiPoint Connector
media codecs            WordPad                                                     OCR
Media Streaming            Work Folders Client                                  Parental Controls
Memory Diagnostic        all keyboards                                           Recovery
Microsoft account                                                                         Remote Assisstance
Network and Sharing Center                                                         Remote Desktop
Notepad                                                                                        some fonts
ODBC Data Sources                                                                      Speech & voice files
Paint                                                                                              Storage Spaces
Performance Monitor                                                                     Tethering
Photo Viewer                                                                                 Web Services
Power option                                                                                 Windows To Go
PowerShell                                                                                     XPS viewer and creator

Większość sterowników sieciowych została usunięta -> Przygotuj swoje sterowniki do karty sieciowej po instalacji systemu.

Niektóre ulepszenia zostały zastosowane: ikona na pulpicie; UAC - Podnieś bez pytania i otwórz plik
ostrzeżenie bezpieczeństwa wyłączone; Telemetria wyłączona; Wyświetlane są wszystkie ikony na pasku zadań; Nawigacja
okienko - pokazuje wszystkie foldery i rozwija do bieżącego folderu; Przeglądarka zdjęć włączona; Ukryte pliki &
pokazane foldery; Notatnik otwiera pliki NF; Otwórz Eksplorator plików do "ThisPC"; Sufiks "Skrót"
oddalony; Windows Defender - ochrona oparta na chmurze i przesyłanie próbek online wyłączone;
Hibernacja i SwapFile wyłączone; Historia ostatnich dokumentów wyczyszczona przy wyjściu; drobne inne.

System nie jest aktywowany. Należy go aktywować w ciągu 30 dni.

Sumy kontrolne: Win10.x64.lite-IK.iso (size: 845 MB) SHA1:BC58612942515F5EA5FAAEBA04E95D571D5BE2E8

(Obraz na mega ma inną nazwę obrazu .iso niż oryginał, ale sumy kontrolne się zgadzają)

Alternatywne linki [link do MEGA poniżej]

Mały podgląd/"recenzja" zainstalowanego systemu

=========================================================================================================

Witam. Poniżej zamieszczam link do pobrania i testowania odchudzonego systemu Windows 10 LTSB o kompilacji 1607 (Anniversary Update), stworzonego przez IK. 

Zaletami tego systemu są, że po uruchomieniu na maszynie wirtualnej z 2 GB RAM-u, pobiera on zaledwie 573 MB czyli około 28%. System jest pozbawiony pierdół tj: aplikacje metro, MS Edge, Cortana, kompozycje, Windows to GO oraz wiele, wiele innych ... link z dokumentem o usuniętych aplikacjach systemu znajedziesz tutaj:

Kolejną zaletą jest oszczędność dysku twardego. Po instalacji na czysto dysk jest zapełniony w około 6 GB. Chyba rekord jeżeli chodzi o edycje systemu na tej grupie.

Niestety nie jest to system z językiem polskim, a angielskim.  Na start jesteśmy witani bez żadnego zdjęcia na ekranie startowym (niebieskie tło) z nazwą użytkownika IK, którą można potem zmienić w panelu sterowania. Jeżeli chodzi o język to wystarczy tylko pobrać go z Windows Update z poziomu panelu sterowania .... i tyle.

A na koniec najlepsze. Plik iso który znajduje się w  linku powyżej waży zaledwie 850 MB. Takiej wagi instalatora nie widziałem od czasów XP-eka. No cóż... teraz mi nic nie zostaje, jak zachęcenie do pobrania tego systemu i wyrażenia opinii pod tym postem.

Hendrix likes this

9 godzin temu, kubasinski70 napisał:

Po instalacji na czysto dysk jest zapełniony w około 6 GB. Chyba rekord jeżeli chodzi o edycje systemu na tej grupie.

Rekord to chyb a nie widziałeś moich wyników, instalka mieszcząca sie na CD a na dysku około 1GB

No co wy ? Zamiast wspierać jego pierwszy projekt to dobijacie faktem że wasze są lepsze. Cienka 10 jest spoko , jak ktoś potrafi ją tak przyciąć a system dalej normalnie działa to szacunek.

Guest
4 godziny temu, Loczowaty napisał:

No co wy ? Zamiast wspierać jego pierwszy projekt to dobijacie faktem że wasze są lepsze. Cienka 10 jest spoko , jak ktoś potrafi ją tak przyciąć a system dalej normalnie działa to szacunek.

Jaki jego jak to jest podyebana instalka i wrzucona tutaj...

1 godzinę temu, TheStraight napisał:

Jaki jego jak to jest podyebana instalka i wrzucona tutaj...

No bo napisałem, że jest stworzona przez IK, a nie przeze mnie. Podałem linka po to bo nie widziałem na grupie windows 10 tak odchudzonego jak znalazłem i wrzuciłem tutaj :) Przepraszam za niedogodności.

Guest

Ja wiem że ty to napisałeś tylko chodziło mi o wpis 

6 godzin temu, Loczowaty napisał:

Z jednej strony dobrze że masz chęci wrzucania czegoś takiego ale z drugiej przydałoby się więcej informacji jak źródło itp.
Po drugie jak wrzucasz modyfikacje to przy każdym pytaniu ty jesteś niejako zobowiązany do odpowiedzi bo jesteś autorem tematu :)

19 godzin temu, kubasinski70 napisał:

Plik iso który znajduje się w  linku powyżej waży zaledwie 850 MB. Takiej wagi instalatora nie widziałem od czasów XP-eka.

5 godzin temu, krzychuxp napisał:

witam

systemik ok - ale jak doinstalowac polski pakiet językowy - przez update nie działa

Guest

Poczekam na wersje Windows 10 Super Hiper Ultra Uber Power Max Full Extreme Thin Small The Best Mega Lite Pro x64 PL

8 godzin temu, Loczowaty napisał:

Ale zdajesz sobie sprawe ze to nie jest jego?

13 minutes ago, Bladius said:

Ale zdajesz sobie sprawe ze to nie jest jego?

Tak , dopiero teraz zauważyłem :( Dziwne moim zdaniem ale spoko że podrzucił, może ktoś będzie jakoś kiedyś z niewiadomych przyczyn potrzebował tego...

Zaktualizowałem pierwszy post o kilka informacji dodatkowo.

Sam autor modyfikacji Ivan Kehayov [IK]  nie jest 'nowy' w tych sprawach, choć nie mogę znaleźć, czy ma konkretnie wszystkie Swoje modyfikacje na jednej stronce.

Tutaj inna jego modyfikacja Windows 7 64-bit Super Lite

Swoje modyfikacje umieszcza na torrentach

Widać, że już ma parę nowszych odsłon tej modyfikacji, które są coraz mniejsze.

Samo nazewnictwo "super mega hiper" zostało dodane przez kolejne osoby/źródła, gdzie w oryginalnej nazwie jest tylko 'Lite'.

Moj PC HP6200 GPT i EFI.Instalacja systemu  b.szybka i bez problemow.Aktywacja bez problemow.Problemy zaczynaja sie przy instalacji niektorych programow.Np.:winrar , CL PowerDVD czy Revo Uninstaller.Bledy przy instalacji albo przy otwieraniu tych programow.Na szczescie sa alternatywy.I te dzialaja prawidlowo.Moj program do ogolnej optymalizacji systemu to IObit Advanced SystemCare i masa innych do "odchodzania' systemu.Wszystko to kwestja prob i wyeliminowania  bledow.Ale po tym wszystkim objawil mi sie  chyba najszybszy system z tych ktore mialem.I chyba mozna "powieiedziec" ze sprawny.A bylo ich sporo .Bardzo polecam!!! 

Czy ktoś testował tą najnowszą wersje tego systemu:

Z tego co widzę obraz się zmniejszył się z 845.69 MB do 784.25 MB, czyli autor znowu coś wyciął w najnowszej wersji.

Edit:
Sam sobie odpowiem, po instalacji nie wchodzi polski plik językowy, instalacja dochodzi do 90 paru procent i jest failed. Komu nie przeszkadza system po angielsku to polecam. Ja wole poczekać aż ktoś zrobi podobny tylko po polsku.

Witam wszystkich!

Czy tylko ja mam ten problem czy ta wersja Windows nie posiada sterowników dysków zewnętrznych? 

Z pendrive'ami nie mam problemów ale dysk 1T Seagate już mi nie wykrywa. 

Nowa wersja tego windowsa, jedyny minus ze autor zapomniał zintegrować sterownik nvm express, i nie działa z sdekami ze złączem m2. W komentarzu pod torrentem pisze że poprawi to w kolejnej wersji. System jest po angielsku , ale chodzi jak rakieta a zajmuje na dysku tylko parę giga.