Skocz do zawartości

Stuttering w komputerze


Hexi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem komputer na gwarancji, gotowca akurat bo była promocja o parę stówek. I mam problem.

Od samego odpalenia jego mam tzw " stuttering " czyli po polsku mikro ścinki.

Co się dzieję? Już wyjaśniam, ruszam myszką po pulpicie, gram w gry, oglądam filmik i potrafi mi ściąć na półtore sekundy.

Co najlepsze, jak gram i mi zatnie to tak jakby mi też dźwięk ścinało przy czym mam nagły spadek FPS.

 

Proszę o pomoc i nie olewanie tematu, jak nie uda mi się go naprawić to odeślę do serwisu gdzie kupiłem, pozdrawiam.

 

MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5
8GB Crucial 2133MHz DDR4 CL15
Procesor Intel® Core™ i5-7400
Płyta główna MSI H110M PRO-D
Dysk Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB Cache
Obudowa BITFENIX NEOS Srebrna
Zasilacz FSP 500W 85+, APFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z dyskiem hdd na win 10 zwykłym bez optymalizacji tak to juz jest.

Zablokuj telemetrie i defendera za pomocą O&O ShutUp10, wszystkie opcje zaznaczone. Dodatkowo skorzystaj z AutoRuns i odznacz tam start defendera, onedrive i tak dalej.

 

Trzeba zminimalizować liczbe procesów które zwyczajnie zabijają twardziele na W10.

 

Znajomy miał dokładnie tą samą Toshibe i bez optymalizacji systemu mocno mieliło

 

PS jak to zrobisz to już potem Defragmentacja i Optymalizacja dysku. Co do programu większych różnic nie ma, mogę polecić Auslogics Disk Defrag czy trochę starszy jednak dalej wspaniały MyDefrag v4.3.1 który według testów miał z zalet:

Zalety

  • Największy wzrost wydajności
  • Prosty w obsłudze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BartAcid napisał:

Ja bym zaczął od zainstalowania sterowników do płyty bo wygląda że są windowsowe.

 

Chipset

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Kontroler

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Właśnie to zrobiłem, zrestartowałem komputer i nadal mi się zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartAcid napisał:

Przetestuj dysk Victoria, RAM MemTestem.

 

Musi być jakiś powód gotowca w atrakcyjnej cenie. Może to właśnie to, że gdzieś sprzęt nie współgra.

 

BIOS w płycie zaktualizowany?

 

Jak masz to podmień kable SATA i porty do których jest podpinany dysk.

Co do MemTesta to nie mam jak tego sprawdzić, bo mam pełny pendrive, jeżeli chodzi o bios to nie ruszałem go w ogóle, nie wiem czy jest zaktualizowany czy nie.

Podsyłam zdjęcie z programu Victoria

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność co jest powodem. Teraz zabezpiecz dane i Low Lewel Format lub ERASE z Victorii i może będzie jeszcze coś z tego dysku. Możesz zrobic jedno i drugie (LLF i Erase, tylko nie na raz) i ponownie zrobić test. Jak się linia wygładzi to jesteśmy uratowani. Jak będzie to samo to wiesz co było powodem niskiej ceny zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BartAcid napisał:

No to mamy jasność co jest powodem. Teraz zabezpiecz dane i Low Lewel Format lub ERASE z Victorii i może będzie jeszcze coś z tego dysku. Możesz zrobic jedno i drugie (LLF i Erase, tylko nie na raz) i ponownie zrobić test. Jak się linia wygładzi to jesteśmy uratowani. Jak będzie to samo to wiesz co było powodem niskiej ceny zestawu.

Gdzie mam zabezpieczyć dane dokładnie? Jak coś to ja już ten program zamknąłem po tamtym skanowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BartAcid napisał:

Musisz wyzerować dysk. Czyli kompletnie usunąć dane z całego dysku (wszystkich partycji), format to przy tym przedszkolna zabawa. ;)

 

Nie da się części dysku wyzerować. Albo cały albo nic.

Jakiś program polecisz do wyzerowania dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci. Tylko musisz to robić z innego systemu. Na przykład Sergi Strelec

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Low Level Format lub opcja ERASE w Victorii którą robiłeś test.

Nad licznikiem czasu ukończenia operacji masz 4 opcje i jedna z nich to ERASE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BartAcid napisał:

Napisałem ci. Tylko musisz to robić z innego systemu. Na przykład Sergi Strelec

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Low Level Format lub opcja ERASE w Victorii którą robiłeś test.

Nad licznikiem czasu ukończenia operacji masz 4 opcje i jedna z nich to ERASE.

Kliknąć erase, i jeszcze raz skanować dysk tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartAcid napisał:

Kliknąć ERASE i "przeskanować dysk" (to będzie operacja kasowania powierzchni dysku). Po zakończeniu zmienić na IGNOR i przeskanować czy dało to efekt.

Niestety, ale chyba nic to nie dało :/ przeskanowałem pierw z Erase, później ignore aż w końcu komunikaty się pojawiły

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, h4r napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w panelu nvidi polecam również ustawić Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek na wartość 1 

 

oraz 

 

wyłącz HPET

To raczej nie jest wina optymalizacji, robiłem już z tą NVIDIA, grzebałem w biosie ale nic to nie zmieniałem, zdaje mi się, że jest to po winie sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie