Jump to content
WinClub
pazikk

problem z kilkoma ikonami na pulpicie

Recommended Posts

Witam. Nie będę się rozpisywał bo wszystko widać na screenie. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Powiedzcie mi teraz o co tu może chodzić? Usunałem iconcache ale nic to nie pomogło. 

Tak ccleaner'a użyłem. Zachciało się przesiadać na inny program. Ta zmiana lokalizacji pliku wykonywalnego to chodzi Ci o zainstalowanie na innym dysku czy jak? 

Tak niestety Ccleaner(i inne np Glary Utilities) to może powodować zwłaszcza jesli zmieniłeś ustawienia domyślne na bardziej zaawansowane - poszły się je..ć klucze rejestru - też tak miałem niestety. A spróbowałeś zmiany ścieżki pliku wykonywalnego? - jesli masz zainstalowany program musisz przeinstalować do innej lokalizacji, czasem trzeba jeszcze zmienić nazwę folderu lub pliku wykonywalnego, a jak masz portable to zmiana lokalizacji lub zmiana nazwy powinny pomóc. Trwałe rozwiązanie problemu - format.

czyli nie warto ccleanera instalować, używałem wcześniej windows 8 managera i nie było czegoś takiego. Przeinstalowałem program do innej lokalizacji ale to nic nie dało. Ale się tak zastanawiam czy to ma coś wspólnego z ccleanerem. Wczoraj np. ikony były okej, a dzisiaj włączyłem kompa i już nie było ok. No cóż zostaje mi format albo się przyzwyczaję wkrótce. 

Dokładnie - działać wszystko będzie idealnie, tylko wygląd zepsuty. Czy w CCleanerze zmieniałeś ustawienia domyślne lub czy uzywałeś jego wersji Pro? - bo normalny CCleaner w ustawieniach domyslnych nie powoduje żadnych problemów. Inne programy czyszczące też mogą płatać podobne figle - na pewno Glary Utilities. 

W tym linku co podalem, konkretnie chodziło o to:

odnalazłem klucz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk
Posprzątałem go w następujący sposób:
W kluczu OpenWithList zostaje tylko (Domyślna)
W kluczu OpenWithProgids zostają (Domyślna) i Inkfile
Reszta wpisów to właśnie sprawcy problemu.
Inny, trzeci klucz - usunąć.
Zamknąć regedit, zalogować się ponownie.

Domyślnie wygląda to tak:

7036379Przechwytywanie.PNG

64621641.PNG

Korzystałem z podstawowej wersji ccleanera. Nic tam nie grzebałem, wyczyściłem rejestr i system. Wcześniej używałem windows 8 managera i wszystko było pieknie. W rejestrze wszystko jest jak na obrazku, wiec to nie to

Jeżeli to problem strzałek to spróbuj tego programu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Byc moze masz racje.

Szukalem w google i ktos mial ten sam problem. Uzyl Ultimate Windows Tweaker - odznaczyl okienko "strzalki", restart kompa,...... problem rozwiazany.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

no i działa, tylko że ja zaznaczyłem okienko Remove arrows from Shortcut Icons, wylogowałem sie i póki co jest okej. Ciekawe na jak długo. Dzięki za pomoc!