Skocz do zawartości

problem z kilkoma ikonami na pulpicie


pazikk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak niestety Ccleaner(i inne np Glary Utilities) to może powodować zwłaszcza jesli zmieniłeś ustawienia domyślne na bardziej zaawansowane - poszły się je..ć klucze rejestru - też tak miałem niestety. A spróbowałeś zmiany ścieżki pliku wykonywalnego? - jesli masz zainstalowany program musisz przeinstalować do innej lokalizacji, czasem trzeba jeszcze zmienić nazwę folderu lub pliku wykonywalnego, a jak masz portable to zmiana lokalizacji lub zmiana nazwy powinny pomóc. Trwałe rozwiązanie problemu - format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie warto ccleanera instalować, używałem wcześniej windows 8 managera i nie było czegoś takiego. Przeinstalowałem program do innej lokalizacji ale to nic nie dało. Ale się tak zastanawiam czy to ma coś wspólnego z ccleanerem. Wczoraj np. ikony były okej, a dzisiaj włączyłem kompa i już nie było ok. No cóż zostaje mi format albo się przyzwyczaję wkrótce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - działać wszystko będzie idealnie, tylko wygląd zepsuty. Czy w CCleanerze zmieniałeś ustawienia domyślne lub czy uzywałeś jego wersji Pro? - bo normalny CCleaner w ustawieniach domyslnych nie powoduje żadnych problemów. Inne programy czyszczące też mogą płatać podobne figle - na pewno Glary Utilities. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku co podalem, konkretnie chodziło o to:

odnalazłem klucz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk
Posprzątałem go w następujący sposób:
W kluczu OpenWithList zostaje tylko (Domyślna)
W kluczu OpenWithProgids zostają (Domyślna) i Inkfile
Reszta wpisów to właśnie sprawcy problemu.
Inny, trzeci klucz - usunąć.
Zamknąć regedit, zalogować się ponownie.


Domyślnie wygląda to tak:

7036379Przechwytywanie.PNG

64621641.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to problem strzałek to spróbuj tego programu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Byc moze masz racje.

Szukalem w google i ktos mial ten sam problem. Uzyl Ultimate Windows Tweaker - odznaczyl okienko "strzalki", restart kompa,...... problem rozwiazany.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie