Skocz do zawartości

Jaki system wybrać pod lenovo Z50-70


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy windomaniacy.M

ostatnio Swojego Asusa U36JC i5 480M z Win 7 Home pożegnałem ( oddałem rodzinie ) i zakupiłem sobie Lenovo Z50-70 z Procesorem Intel core i5 4210M / RAM 8 GB / Geforce 840M 2GB / dysk 1TB + 8 GB SSD hybryda / Oryginalny system to windows 8.1 home ( legalnie już aktualizowany do win 10 home ) , Ogólnie nie gardzę popularną dziesiątką acz kol wiek nie czuje się z tym systemem najlepiej , jest ładny i przejrzysty ale jak dla mnie jest zaprogramowany dla ludzi prostych , nie lubiących niczego co im utrudnia życie , ja podstawy windowsa ogarniam i nie lubię prostoty , za to lubię dostosować system pod swoje wymagania a niestety tutaj to mnie ogranicza bo wyglądu zbytnio nie da się zmienić ( w pro też ubogo ) windows defendera odinstalować się nie da w zainstalowanym systemie. Jak dla mnie to jest ''Bieda Edition''. I moje pytanie brzmi jaki wy najlepszy system byście wybrali pod tego notebooka / thinkbooka ? Oryginalny czy pirat , dla mnie to nie gra roli. Jeśli zapytacie o Gry , to nie , nie gram w nowsze gry , głównie counter strike Source i LFS. Czasami GTA IV ( pirat ) Ogólnie mi na win 10 nie działa , są błędy i błędy, to też powód aby opuścić dziesiątkę skoro nie słucha mnie. Jak dla mnie wybór jest taki , Win 10 lub win 7 to lub to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadasz

2 godziny temu, wojtekpaula3140 napisał:

Jak dla mnie wybór jest taki , Win 10 lub win 7 to lub to

 

2 godziny temu, wojtekpaula3140 napisał:

Ogólnie mi na win 10 nie działa , są błędy i błędy, to też powód aby opuścić dziesiątkę skoro nie słucha mnie

Przeciez sam sobie odpowiedziales,wiec nie rozumiem Twojego pytania.

Chesz porady?Tak?

Ja osobiscie od lat uzywam windows 8.1 pro-bez kafelek-lubie szybko widziec co mam na pulpicie

Win7 tez jest ok uzywalam go XXL czasu,ale potrzebne mi byly i sa funkcje z Windows 8.1 i dlatego zmienilam system

Napisz sobie na kartce papieru co Ci bedzie potrzebne w komputerze i postaw + lub minus przy wyborze systemu i odpowiedz sama sie wyklaruje

To tak jak z wyborem auta ,albo Merc ,albo Volvo-wszystko zlezy jak i gdzie bedziesz jechal i jak dlugo.

Powodzenia w klasyfikacji na zwyklej kartce paieru z olowkiem w reku

 

wojtekpaula3140 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobry sprzęt, na Forum są wszystkie Systemy, poprzeglądaj i wybierz, ja osobiście mam zainstalowanego na laptopie   https://winclub.pl/topic/13609-win-81-personal-system-ps-2k17/?do=getLastComment  oraz  https://winclub.pl/topic/17187-win-jg7-thinpc/?do=getLastComment, oba Systemy są genialne, wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtekpaula3140 napisał:

Witajcie drodzy windomaniacy.M

ostatnio Swojego Asusa U36JC i5 480M z Win 7 Home pożegnałem ( oddałem rodzinie ) i zakupiłem sobie Lenovo Z50-70 z Procesorem Intel core i5 4210M / RAM 8 GB / Geforce 840M 2GB / dysk 1TB + 8 GB SSD hybryda / Oryginalny system to windows 8.1 home ( legalnie już aktualizowany do win 10 home ) , Ogólnie nie gardzę popularną dziesiątką acz kol wiek nie czuje się z tym systemem najlepiej , jest ładny i przejrzysty ale jak dla mnie jest zaprogramowany dla ludzi prostych , nie lubiących niczego co im utrudnia życie , ja podstawy windowsa ogarniam i nie lubię prostoty , za to lubię dostosować system pod swoje wymagania a niestety tutaj to mnie ogranicza bo wyglądu zbytnio nie da się zmienić ( w pro też ubogo ) windows defendera odinstalować się nie da w zainstalowanym systemie. Jak dla mnie to jest ''Bieda Edition''. I moje pytanie brzmi jaki wy najlepszy system byście wybrali pod tego notebooka / thinkbooka ? Oryginalny czy pirat , dla mnie to nie gra roli. Jeśli zapytacie o Gry , to nie , nie gram w nowsze gry , głównie counter strike Source i LFS. Czasami GTA IV ( pirat ) Ogólnie mi na win 10 nie działa , są błędy i błędy, to też powód aby opuścić dziesiątkę skoro nie słucha mnie. Jak dla mnie wybór jest taki , Win 10 lub win 7 to lub to.

polecam mint xfce mam na swoim lenovo y50 i5 16gb ram  ssd 256gb  :)

smiga az milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ten oto wyżej systemik , ktylko teraz jest problem , to znaczy wiem że muszę zrobić coś ot to takiego tylko dla mnie to jest nie logiczne...

 ''Musisz Pobrać obraz instalatora windowsa 10. Który nie ma install.wim tylko install.esd.  Robisz botowoalny nosnik rufusem  GPT lub MBr.

Potem wywalasz z katalogu source na pendrive czyli np : F/sources "install.esd"  

Robisz dwa katalogi rob1 i rob2

Pobierasz moje iso .rar lub 7ip

Wypakowujesz je do katalogu na partycji D:/rob1  

Będziesz miał plik z rozszerzeniem ISO 

Ten plik winrarem wypakowujesz do katalogu D:/rob2

i masz  pliki takie same jak na pendrive. !!

Potem wchodzisz do D:/rob2/sources i szukasz install.wim. Kopiujesz go na pendrive czyli np F:/sources " tu wklejasz install.wim 7

Masz w ten sposób windowsa 7 na instalatorze od 10.''

 

A problem jest dlatego że mam partycje GPT i nie chce jej zmieniać na starsza bo nie jest zła a mbr już jest przestarzały. 

robie to dlatego że system za dużo waży jak na jeden plik fat32

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie