Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020

Recommended Posts

Jak aktywować ten skrypt od windows 10 digital license activation script 7.0. Jest to niebieskie okienko i tam jest można wybrać od 1 do 8 i tak się zastanawiam którą opcję wybrać żeby aktywowało system. Tam pod 2 jest napisane Activate Windows 10 with Digital Licence czy pod 4 mam wybrać insert the product key, jeszcze jest 5: Change the windows 10 edition i 7: Check For Script Update którą opcję wybrać? Pomocy...

Edited by felcio11a
zmiana tekstu

Witam, jakiej przeglądarki użyć ? Bo na chrome , ie nie widać linku to pobrania najnowszej aktualizacji. Ogólnie szukam wersji 2004 tylko home , nic innego nie zainstaluje , bo mam klucz wpisany w bios. 

System śmiga już na 2 laptopie ;) Tylko teraz mam problem, bo nie mam opcji sterowania zasilaniem tzn. wyboru między wydajnością/czasem pracy na baterii.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Godzinę temu, gorzkus napisał:

System śmiga już na 2 laptopie ;) Tylko teraz mam problem, bo nie mam opcji sterowania zasilaniem tzn. wyboru między wydajnością/czasem pracy na baterii.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Należy doinstalować np sterowniki. Program Dirver booster nie wiedzieć dlaczego znajduje aktualizację do zasilania - jak działa tego nie wiem oraz czy to jest uzależnione od sprzętu. Możesz spróbować w podobny sposób. Tylko uprzedzam, że można rozsypać system jeśli wybierze się niewłaściwe dla swojego sprzętu sterowników, które program sugeruje.

Nie lepiej zainstalować sterowniki od producenta danej płyty głównej. Są zawsze stabilne i nie trzeba żadnych dodatkowych programów do aktualizacji sterowników typu driver booster,slimdrivers, czy driver easy professional bo one czasem mogą zaszkodzić. Lepiej pobierać sterowniki od strony producenta i wszystko będzie hulać.

Dzięki za pomoc :D Sterowniki rzecz oczywista, ale pomogło wejście w opcję zasilania i tam jedna zmiana planów i już się pojawiło w pasku. To jeszcze jedna prośba :D Da się przywrócić wyszukiwania z menu startu? Przyznam, ze się mocno do tego przyzwyczaiłem.

I jeszcze pytanko co polecacie zainstalowac zamisat defendera. W sensie jaki antywirus i czy jest w sumie potrzebny?

Pytanie do konussa: Czy i kiedy będzie zaaktualizowany systemWindows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] bo ta wersja jest z chyba końcówki kwietnia i czy  mógłbyś wstawić ten mod z najnowszymi poprawkami jeżeli będzie taka możliwość  i będziesz miał czas?

2 godziny temu, felcio11a napisał:

Pytanie do konussa: Czy i kiedy będzie zaaktualizowany systemWindows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] bo ta wersja jest z chyba końcówki kwietnia i czy  mógłbyś wstawić ten mod z najnowszymi poprawkami jeżeli będzie taka możliwość  i będziesz miał czas?

Nie ma problemu - dodane do kolejki - pozycja na liście nr.6 - około 5 dni i wrzucę...

DonVitek likes this

Słuchaj miałem zapytać bo rozmawialiśmy we czwartek o tym żebyś wstawił windows 10 z najnowszymi poprawkami jakie weszły i chciałbym zapytać czy w tej nowej aktualizacji wprowadzisz zmiany m. pełne prawa administratora, usunięta cała telemetria/diagnostyka czy defender usunięty, wprowadzenie microsoft edge 83. Ostatnio jest problem z wifi znaczy nie na moim kompie tylko mojego taty. Czasami to wifi działa, chodzi, chodzi ładnie a czasami chodzi a po chwili rozłącza i tak czasem jest muszę klikać prawym przyciskiem na ikonę sieci/rozwiązywanie problemów a potem działa i dalej się rozłącza ale nie zawsze, może to wina tej aktualizacji moda, w nowej może będzie lepiej albo i też nie wina moda tylko karty wifi co jest w laptopie i jeszcze jak wrzucisz tą aktualizację to żeby przy robieniu tej aktualizacji z poprawkami nie zostało usunięte żadnych ważnych usług czy tam procesów systemowych które odpowiadają za poprawne i optymalne działanie windowsa i żeby ta aktualizacja chodziła sprawnie, szybko bez błędów i żeby wszystko co się instaluje czy programy, gry czy sterowniki do grafiki itd się zainstalowały z uprawnieniami administratora bo instalowałem jakiś program to piszę że ta aplikacja instalacyjna wymaga uprawnienia administratora pomimo, że dałem ją na uruchom jako administrator no nie wiem ale mniejsze z tym. Ewentualnie nie wiem czy to odemnie zależy co chciałbym aby było w tym modzie ale decyzja należy do ciebie jak to się mówi i nie wiem czy ja o tym decyduje co będzie w tym modzie czy ty no ale powiem, że ewentualnie żeby były usunięte zbędne procesy co są niepotrzebne w systemie, usługi jak usbceip, consolidator diagtrack i te inne które nie są potrzebne a te które są potrzebne do działania systemu,uruchamiania i działania programu to zostawić, tweaki jakieś możesz dodać wbudowane z optymalizacją uwalniania pamięci ram ale to chyba dodałeś we wstawce ze kwietnia także sory, ewentualnie możesz tylko zrobić żeby system działał na koncie lokalnym z pełnymi uprawnieniami admina a konto microsoft nie wbudowane tak żeby go nie było zainstalowanego, sklep możesz wyrzucić i też żeby system się nie zawieszał, żadnych bsodów ale to chyba zależy od tego jak użytkuje system, tryb gry możesz zostawić, biometrię wywalić, windows mixed reality zostawić, camera windwows nawet możesz też zostawić, przeglądarkę fotografi też, wyłączone zbieranie danych,wyczyszczone zbędne usługi, powiadomienia i reklamy do usunięcia,też wyczyszczone już folder winsxs w stopniu umożliwiającym włączanie/wyłączanie przez panel sterowania,zdalne wsparcie/rejestr zdalny usuń,geolokacje możesz także usunąć zbędne procesy czyli je ograniczyć które obciążają system które są nam nie potrzebne jak sysmain, windows search i oraz żeby szybciej działał internet oraz wifi bez częstego rozłączania się ale to zależy od poprawki czy naprawia ten błąd i takżę wbudowane biblioteki visual od starszych do najnowszych wraz z aktualizacjami directx oraz już usunięte skrypty vbs też mi nie są potrzebne o i cortane wywalić,żeby dobrze system chodził bez problemów bez jąknięcia, mielenia dysku jak jest ta kontrolka, tak żeby szybciej się uruchamiały programy itd, żeby nie było mikroprzycięć, lagów, opóźnień  i chyba tyle. SORY-ROZPISAŁEM SIĘ ALE MÓWIĘ TO OD CIEBIE ZALEŻY I TY DECYDUJESZ CO DODAJESZ,WPROWADZASZ A CO USUWASZ CHYBA DOBRZE MÓWIĘ. Pozdrawiam Kamil :)Zyczę miłej nocy. Dodał byś jeszcze opcje przywracania systemu w razie czego jak to jest oczywiście możliwe no ale jak to sie mówi nic na siłę.

Edited by felcio11a
Poprawki

Nie wiem czemu ale strasznie muli system. Siedzi na dysku nvme, przy intelu i7-7700k i 32 GB ramu sama przeglądarka wczytuje się 20s co wcześniej było pyk i otwarta. Czekam na jakąś aktualizację.

Pozdro.

W dniu 21.06.2020 o 19:14, Norbert2352m napisał:

Nie wiem czemu ale strasznie muli system. Siedzi na dysku nvme, przy intelu i7-7700k i 32 GB ramu sama przeglądarka wczytuje się 20s co wcześniej było pyk i otwarta. Czekam na jakąś aktualizację.

Pozdro.

Jakbyś zaczął od sprawdzenia dysku to byś znalazł odpowiedź czemu gorsze komputery lepiej działają.

W dniu 1.07.2020 o 12:36, dziadzio napisał:

Konnus jakoś zaniemówił

Wakacje są. Po za tym generalnie autor skupia się nad pracami nad 2004 więc nie spodziewajcie się tak częstych aktualizacji. Po za tym zachęcam was do tej wersji systemu, bo jest różnica na in plus dla działania całej platformy (nawet na firmowym komputerze gołym okiem widać różnice na trochę zaśmieconym systemie).

Aktualizacja 1-szy post.

Informacja: nie mam opcji sprawdzania wypieków - nie wiem co się dzieje u mnie na serwerach a dopóki jestem w szpitalu nie mam opcji tego sprawdzenia. Proszę o komentarze i wytykanie błędów bo ja ich nie mam jak sprawdzić...

JanKo6 likes this