Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020

Recommended Posts

21 godzin temu, konuss napisał:

kolejny fach-men i jego opinia.. ale dziekuje ;D

:D, nie wiem po co usunąłeś game mode i rzeczy z tym związane. Ten tryb daje sporo większą wydajność w grach. 

3 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Dobry jest Dism++

Hmm i tak i nie. Wyjaśniam czemu tak - czyszczenie komponentów - czyszczenie magazynów - systemu plików i katalogów. Czemu nie omija cały Syf związany z codziennym użytkowaniu. Aplikacje użytkownika pozostawiające masę zbędnego syfu. 

Adi2071 - przestań się czepiać - nigdzie nie pisze że to system do gier.

Pod gry masz kilka innych modów na tym forum.

dzięki za informacje, ale niestety system niezdatny do użytku. -  Bo nie ma game mode ? Chyba cię porąbało.

12 godzin temu, konuss napisał:

Hmm i tak i nie. Wyjaśniam czemu tak - czyszczenie komponentów - czyszczenie magazynów - systemu plików i katalogów. Czemu nie omija cały Syf związany z codziennym użytkowaniu. Aplikacje użytkownika pozostawiające masę zbędnego syfu. 

Od lat do czyszczenia używam:

* CCleaner + CCenhancer

* Odkurzacz

Sporo śmieci wyszukują. 

Ale rozglądam sie tez za jakimś dobrym czyścicielem rejestru.

Godzinę temu, kris2013 napisał:

Czy można robić aktualizacje miesięczne z MS? Pytam bo zaktualizowałem system do kompilacji 592 i  wszystko jest w porządku. Chyba że nie ?

Masz jak byk napisane w Modyfikacje - funkcje montażowe: 

9 minut temu, szymibtw napisał:

@kris2013 ja nie instaluje nigdy bo niby po co? Według mnie aktualizacje windowsa 10 psują pracę autora modyfikacji...

A ja instaluje wszystkie poprawki i żadne komponenty nie wracają 

@konuss mam dysk pod USB WD Elements 4TB dysk jest nowy. I mam problem ze ściąganiem na niego danych... Wyskakują błędy, że nie można zapisać na nim danych itp itd... Na wcześniejszej wersji bylo okej... Teraz mam wersje z 11 stycznia. Wiesz może o co chodzi? I dysku w ogole nie mogę sprawdzic żadnym programem do dysków bo wyskakuja jakieś błędy w kółko... Więc wydaje mi się że to wina z poziomu windowsa. Laptopa też mam nowego i na każdym porcie jest to samo...

13 minut temu, szymibtw napisał:

@konuss mam dysk pod USB WD Elements 4TB dysk jest nowy. I mam problem ze ściąganiem na niego danych... Wyskakują błędy, że nie można zapisać na nim danych itp itd... Na wcześniejszej wersji bylo okej... Teraz mam wersje z 11 stycznia. Wiesz może o co chodzi? I dysku w ogole nie mogę sprawdzic żadnym programem do dysków bo wyskakuja jakieś błędy w kółko... Więc wydaje mi się że to wina z poziomu windowsa. Laptopa też mam nowego i na każdym porcie jest to samo...

To co ile ty zmieniasz system operacyjny

@kamiloxf dla mnie poświecić godzinę na format to nie problem :) i zmieniam prawie jak skarpetki :) Doszedłem chyba do problemu... CristalDisk mi pokazuje dysk na czerwono.... I teraz uwaga: moja teoria to taka, że mój telewizor uszkadza dyski. Jeden dysk padł a teraz wychodzi na to że drugi pada a jest nowy... I kompletnie nie wiem o co chodzi... 

EDIT: Czy jednak mam rację? Czy coś jest z portami USB? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jako, że rzadko się wypowiadam, to jednak muszę napisać, że ta ostatnia wersja Twojego systemu (od pierwszych wydań miałem przerwę) jest po prostu perełką! Wspaniała robota!

Potwierdzam. 

Wczoraj instalowałem. Świetna robota.

Zjada niecale 8GB na dysku, około 1GB Ramu. Mega responsywny.

Przełączyłem go w tryb ciemny. Wygląda o wiele lepiej.

Mam pytanie. Jakie programy są podlinkowane pod Czyszczenie/Dokładne czyszczenie dysku?

One czyszczą tez śmieci po przeglądarkach, usuniętych programach itp.? 

4 godziny temu, katmai napisał:

Potwierdzam. 

Wczoraj instalowałem. Świetna robota.

Zjada niecale 8GB na dysku, około 1GB Ramu. Mega responsywny.

Przełączyłem go w tryb ciemny. Wygląda o wiele lepiej.

Mam pytanie. Jakie programy są podlinkowane pod Czyszczenie/Dokładne czyszczenie dysku?

One czyszczą tez śmieci po przeglądarkach, usuniętych programach itp.? 

Zadne programy nie są podlinkowane są to skypty któe według mnie najbardziej oczyszczają dysk nie wnosząc nic dodatkowego ze soba jak robią to pogramy dość dobrze znane. POowiem tak ja osobiście uzywam tylko i wyłącznie tych dwóhc opcji czyszczenia po to one tam są.

Konuss, lub ktoś inny - bardzo proszę o pomoc.

Bardzo irytuje mnie fakt że każdy restart przeglądarki po jej zamknięciu usuwa z miejsca całą historie i aktywne zalogowania z przeglądarek i znów musze sie wszędzie logować.

Jak to zmienić?

Poza tym teraz zauważyłem inny problem i nie wiem jak go wyeliminować  o_O. Wczoraj gdy stawiałem system i po krótkich resetach sterowników wszystko działało cacy, grałem i się cieszyłęm z kumplami...

Dziś włączam komputer i mi mikrofon nigdzie nie działa o_O... Gdy kliknę aby wymusić nasłuchiwanie (czy to w ustawieniach dźwieku lub programu od karty dźwiękowej) to słyszę siebie, ale poza tym mimo cisza grobowa...

W ustawianiach nic nie zmieniłem bo niby jak... nawet reinstalacja sterowników nie pomogła. Coś musi siedzieć w systemie że mi blokuje sygnał mikrofonu...

_____

EDIT: Znalazłem problem. Musiałem w ustawieniach dostępu prywatności w mikrofonie włączyć dostęp (tzn wyłączony był dostęp aplikacji do mikrofonu w tym systemowych)..., w ogóle nie wiem co jest grane i czy to jutro mi się potwórzy, ale nigdy nie grzebałem tak głęboko w jakichś prywatnościach, w dodatku teraz po przełączeniu mam byczą miniaturkę mikrofonu w prawym dolnym rogu że np. Discord używa go. Czy jest jakiś bubel w systemie.

Trzeba to fixnąć, ale proszę jeszcze o napisanie jak wyłączyć usuwanie historii z przeglądarki...

1 godzinę temu, mt17 napisał:

Konuss, lub ktoś inny - bardzo proszę o pomoc.

Bardzo irytuje mnie fakt że każdy restart przeglądarki po jej zamknięciu usuwa z miejsca całą historie i aktywne zalogowania z przeglądarek i znów musze sie wszędzie logować.

Jak to zmienić?

Poza tym teraz zauważyłem inny problem i nie wiem jak go wyeliminować  o_O. Wczoraj gdy stawiałem system i po krótkich resetach sterowników wszystko działało cacy, grałem i się cieszyłęm z kumplami...

Dziś włączam komputer i mi mikrofon nigdzie nie działa o_O... Gdy kliknę aby wymusić nasłuchiwanie (czy to w ustawieniach dźwieku lub programu od karty dźwiękowej) to słyszę siebie, ale poza tym mimo cisza grobowa...

W ustawianiach nic nie zmieniłem bo niby jak... nawet reinstalacja sterowników nie pomogła. Coś musi siedzieć w systemie że mi blokuje sygnał mikrofonu...

_____

EDIT: Znalazłem problem. Musiałem w ustawieniach dostępu prywatności w mikrofonie włączyć dostęp (tzn wyłączony był dostęp aplikacji do mikrofonu w tym systemowych)..., w ogóle nie wiem co jest grane i czy to jutro mi się potwórzy, ale nigdy nie grzebałem tak głęboko w jakichś prywatnościach, w dodatku teraz po przełączeniu mam byczą miniaturkę mikrofonu w prawym dolnym rogu że np. Discord używa go. Czy jest jakiś bubel w systemie.

Trzeba to fixnąć, ale proszę jeszcze o napisanie jak wyłączyć usuwanie historii z przeglądarki...

System nie usuwa histori z przeglądarki, zajrzyj do ustawień przeglądarki i tam wyłącz usuwanie histori (nie wiem jakiej używasz)

zbigniew59 likes this

2 godziny temu, robo32 napisał:

System nie usuwa histori z przeglądarki, zajrzyj do ustawień przeglądarki i tam wyłącz usuwanie histori (nie wiem jakiej używasz)

Mam firefoxa z kontem synchronizowanym, tylko na żadnym systemie mi nic takiego się nie działo