Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020

Recommended Posts

Windows Defender krzyczy, że w \sources\$OEM$\$$\Setup\Files\appki.exe siedzi Trojan:Win32/Wacatac.B!ml. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak na złość skończyła mi się subskrypcja na Nortona i nie mam czym tego zweryfikować.

13 minut temu, Shiryu napisał:

Windows Defender krzyczy, że w \sources\$OEM$\$$\Setup\Files\appki.exe siedzi Trojan:Win32/Wacatac.B!ml. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak na złość skończyła mi się subskrypcja na Nortona i nie mam czym tego zweryfikować.

jakby był wirus owego moda by tu nie było.

19 minut temu, kredacz napisał:

jakby był wirus owego moda by tu nie było.

Bo...?

Żeby nie było: absolutnie nie podejrzewam konussa o jakieś kombinacje. Złapać jakieś świństwo każdy może. Zauważyłem po prostu, że wcześniej nie było takiego pliku i zagrożenia, teraz jest i warto to zweryfikować.

2 godziny temu, kamiloxf napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co z tego że programy Antywirusowe wykrywają coś w tym pliku jest spowodowane kompresją  danego elementu

Kompresja instalek. I odrazu wirus dziwne. 

Jeśli sam zrobiłeś to exe to ja ci wierzę, ale lepiej zrób to inaczej bo inni mogą nie uwierzyć.

Dlaczego ta metoda tworzenia iso jest lepsza od poprzedniej ?  W poprzedniej żadne exe nie było zaszyte w iso.   

I postaraj się dowiedzieć dlaczego wychodzą takie kwiatki z tym exe.  Tym bardziej że w exe nie można podejrzeć co tam jest.

Każdy chce mieć bezpieczny system - inaczej żadne instalacje antywirusów itp nie ma sensu jeśli sama instalka ma COŚ.

To .exe jest tworzone przezemnie programem Silent Install Builder 6. Nie rozumiem pytania: Dlaczego ta metoda tworzenia iso jest lepsza od poprzedniej ? Prosiłóbym o szczegóły ?

3 godziny temu, Shiryu napisał:

Użyłeś tej metody, więc zakładamy, że uznałeś ją za lepszą, niż poprzednia ;)

Jeśli chodzi o kompresję instalek aplikacji to tak. Sprawdzałem w wielu testach i naprawdę jest różnica. 

12 minut temu, DivRoK napisał:

Witam czy w tym modzie działają aplikacje ze Sklepu?

A czemu mają nie działać? 

13 minut temu, konuss napisał:

A czemu mają nie działać? 

Bo różnie to jest z modami miałem kastraty gdzie działał sklep ale system się wysypywał po czasie dlatego pytam :)

Zainstalowałem ten system na swoim laptopie. Jestem zadowolony. Mam dysk SSD czy powinienem zmienić jakieś ustawienia. Czy system sam dostosowuje się do rodzaju dysku. W innych modach na koniec instalacji trzeba określić rodzaj dysku. Dziękuję za odpowiedź.

41 minut temu, murawiak napisał:

Zainstalowałem ten system na swoim laptopie. Jestem zadowolony. Mam dysk SSD czy powinienem zmienić jakieś ustawienia. Czy system sam dostosowuje się do rodzaju dysku. W innych modach na koniec instalacji trzeba określić rodzaj dysku. Dziękuję za odpowiedź.

Nie żadnych zmian nie trzeba więcej robić 

Pytanie: Bufor wydruku został usunięty bądź wyłączony?

Przy instalacji Adobe Reader wywala ,że brak buforu wydruku, nie ma możliwości zainstalowania.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie 

1 minutę temu, TomaszTbg napisał:

Pytanie: Bufor wydruku został usunięty bądź wyłączony?

Przy instalacji Adobe Reader wywala ,że brak buforu wydruku, nie ma możliwości zainstalowania.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie 

Wyłączony aby włączyć wybierasz 
PPM----->Narzędzia Administracyjne-------->Usługi ----->bufor wydruku dajesz Automatyczny i uruchom

TomaszTbg likes this

9 minut temu, kamiloxf napisał:

Wyłączony aby włączyć wybierasz 
PPM----->Narzędzia Administracyjne-------->Usługi ----->bufor wydruku dajesz Automatyczny i uruchom

12 minut temu, zbigniew59 napisał:

Włącz w usługach bufor wydruku.

Dzięki chłopaki , ogarnąłem :) 

1 godzinę temu, szymibtw napisał:

@konussmożna linka do wersji na starszym buildzie to chyba była wersja z 4 grudnia? Bo na tym najnowszym 535 nawet czysty obraz gryzie się z programem PredatorSense A jest on u mnie niezbedny....

to zgłoś to do supportu Acera 

WAŻNA INFORMACJA:

Od teraz idąc za śladem kolegów z zagranicy nię będe rozpisywał dokłądnie co i jak jest usunięte - modyfikowane - tweak-owane. Powód jeden dosadny dość naśladowań i pseado identycznych wersji systemów jedynie pod inną nazwą !!!

Mam 2 nowiusienkie dyski 2TB i jeden 4TB. I systemowy SSD 256.

4TB Widzi i po przerobieniu na gpt dziala lux.

2TB x2 - Widzi je bios widzidza je programy do partycjonowania ale nic z nimi nie da zrobic. Nawet przerobic na gpt. Pokazuje blad we/wy. Z racji ze sa to dyski nowe dopiero rozpakowane oba jednakowe... raczej uszkodzenie iich nie wchodzi w gre. Dyski WD Purple Surveillance Hard Drive. SC HA500 sa to dyski przeznaczone do rejestratorow. Co moze byc przyczyna? plyta? uszkodzone jakies kontrolery na plycie?