Jump to content

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020

Recommended Posts

Na dwóch różnych maszynach mam problem z rozpoznaniem dwóch urządzeń USB. Mod najnowszy, z 25.12.

1. Obudowa na dysk twardy 2.5" - tania chińszczyzna, ale na niezmodyfikowanym Win 10 działa bez problemu. Na modzie jest rozpoznane jako Innostor Ext. HDD USB, ale nie widać go w Zarządzaniu dyskami i oczywiście nie uruchamia się automatycznie.

2. Obudowa na laptopowy DVD - sytuacja w sumie jak wyżej, tzn. niezmodowany Win widzi ją normalnie i działa, na modzie Manager urządzeń wyświetla komunikat, że "Żądanie deskryptora nie powiodło się". Niezmodowany Windows obsługuje je sterownikiem usbstor.inf, jeśli dobrze rozumiem.

Zasadnicze pytanie brzmi: jak to naprawić bez reinstalki? Więcej danych chętnie podam, tylko powiedzcie, co trzeba.

11 godzin temu, konuss napisał:

Tak przywracanie systemu usunięte. Wyjaśniam czemu. Według mnie ogólnie zbędna totalnie funkcja. Jeśli chodzi używanie systemów modyfikowanych. 

W oryginalnych systemach też ta opcja przywracania systemu rzadko kiedy działa. Te punkty przywracania to jest gó.... wno nic nie warte bo nawet w oryginalnym windowsie podczas próby przywrucienia wyskakuje jakiś błąd który uniemożliwia powrót systemu do stanu początkowego. 

10 godzin temu, faded24 napisał:

W oryginalnych systemach też ta opcja przywracania systemu rzadko kiedy działa. Te punkty przywracania to jest gó.... wno nic nie warte bo nawet w oryginalnym windowsie podczas próby przywrucienia wyskakuje jakiś błąd który uniemożliwia powrót systemu do stanu początkowego. 

Chyba w 10-tce tak jest bo w 7-demce nie raz ratowało mi du**ę i różne dane przywracanie systemu.

I nikt nie zauważył że jest nowy build z 01.01.2020 ? - w downloadzie i changelog ?
Warto sprawdzać pierwszy post w temacie.   Konuss - nic nie napisałeś ?

Jest notka brzmi: poprawki błędów i wiele.....wczoraj czytałem a 2 stycznia instalowałem koledze starszą wersję, nie zauważyłem nowego wydania

Nie wysłano przy użyciu Tapatalka

Autor pisze - poprawki błędów i wiele... nie ma konkretów  - trzeba samemu testować. Każdemu wyjdzie co działa a co nie.

Jest ogólny changelog. nie można wymagać by autor tracił wiele czasu na szczegółowe changelogi - lepiej niech ten czas poświęci na udoskonalanie swojego moda.

A wszystkich i tak nie zadowoli - widać to po postach typu - mogło by byc to, mogłoby by to działac.

Drobne zmiany może wprowadzi - ale ogólnie ma swoją koncepcję i ją robi - komu nie pasuje może wybrać coś innego.

A jeśli chodzi o brak informacji - może chodzi o to kto naprawę interesuje się tym tematem - nie tylko tytuł i ostatnie posty.

A nowi i tak pobiorą to co jest akurat w downloadzie.

Pytanie ogólnie do wszystkich. 

Jak często korzystacie z Windows Recovery? 

Godzinę temu, zbigniew59 napisał:

Autor pisze - poprawki błędów i wiele... nie ma konkretów  - trzeba samemu testować. Każdemu wyjdzie co działa a co nie.

Jest ogólny changelog. nie można wymagać by autor tracił wiele czasu na szczegółowe changelogi - lepiej niech ten czas poświęci na udoskonalanie swojego moda.

A wszystkich i tak nie zadowoli - widać to po postach typu - mogło by byc to, mogłoby by to działac.

Drobne zmiany może wprowadzi - ale ogólnie ma swoją koncepcję i ją robi - komu nie pasuje może wybrać coś innego.

A jeśli chodzi o brak informacji - może chodzi o to kto naprawę interesuje się tym tematem - nie tylko tytuł i ostatnie posty.

A nowi i tak pobiorą to co jest akurat w downloadzie.

I niestety nie zawsze się pamięta wszystkich zmian robiąc obraz np kilka dni montażu. I zapamiętaj że tu poprawiles błąd językowy tam naprawiles to... 

28 minut temu, ananas27 napisał:

@konuss jest błąd z obsługą mikrofonu - mikrofon jest wykrywany ale sygnał z mikrofonu nie jest przesyłany, cisza.

Zintegrowany układ dźwiękowy Realtek@ALC892 mikrofon działa w kompilacji z 4 grudnia, i niestety w żadnej nowszej nawet w tej ostatniej.

Od października tamtego roku w tej wersji nie usuwam nic więcej w sensie modyfikacji. Jedynie rejestr i dodatkowe opcje. Dlatego też nie umiem odpowiedźiec czemu nie działa. Może aktualizacja sterownika. Nie wiem. Ja napewno nie grzebie w sterownikach systemu. 

5 godzin temu, ananas27 napisał:

@konuss to nie wina sterowników, czy są to sterowniki microsoftu czy realteka dawane do płyty przez producenta efekt jest ten sam - cośblokuje lub czegoś brakuje do poprawnego działania. W wersji z 4 grudnia działa znakomicie nawet na sterownikach windowsowych.

Ogólnie coś nie tak u ciebie jest. Jakaś aplikacja lub coś w ustawieniach robisz co to powoduje. Sprawdziłem to na dwoch maszynach z identyczna dźwiękowa. Działa wszystko Oki. 

W dniu 6.01.2020 o 16:48, ananas27 napisał:

@konuss to nie wina sterowników, czy są to sterowniki microsoftu czy realteka dawane do płyty przez producenta efekt jest ten sam - cośblokuje lub czegoś brakuje do poprawnego działania. W wersji z 4 grudnia działa znakomicie nawet na sterownikach windowsowych.

w ogóle ustawiłeś w prywatności dostep do mikrofonu dla aplikacji ?

W dniu 6.01.2020 o 22:44, konuss napisał:

Ogólnie coś nie tak u ciebie jest. Jakaś aplikacja lub coś w ustawieniach robisz co to powoduje. Sprawdziłem to na dwoch maszynach z identyczna dźwiękowa. Działa wszystko Oki. 

Witam jakbyś mógł pisać jakie błędy zostały poprawione to fajnie by było a jeżeli nie to trudno :)

System jak zwykle super pod każdym względem. Drobne uwagi - z prawokliku nie działa autoruns oraz oczyszczanie systemu pełne - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dużo tapet do wyboru ale trzeba wejść do resources i zmienić ręcznie. Chyba że można inaczej ?

Jak zwykle jestem pod wrażeniem twojego $OEM$.

Okno cmd i powershella otwiera się teraz za pierwszym razem a nie jak w poprzednich wersjach dwa razy. Z prawokliku.

Wiem o kilku błędach które postaram się jak najszybciej poprawić. Zmiany w prawo kliku są tylko dlatego że n nie wszyscy uwielbiaja masę opcji których nie używają. Teraz każdy sam może sobie dopasować do własnych potrzeb. 

13 godzin temu, kamiloxf napisał:

@konuss
A wyszło ci coś z tymi aktualizacjami czy na tym polu nie ma jednak zmian bo pamiętam że coś mega grubego w tej kwestii planowałeś ?

Mam gotowy system aktualizacji. Lecz jest niestety jeden nie do przejścia na chwilę obecną. Dopóki Microsoft nie zaprzestanie robić nam co aktualizacje na złość i zmieniać nazw pakietów i komponentów czy zmian w usługach. 

Dwa dni Góra zajmie mi poprawka. I dogranie wszystkiego 

as1as likes this
28 minut temu, konuss napisał:

Wiem o kilku błędach które postaram się jak najszybciej poprawić. Zmiany w prawo kliku są tylko dlatego że n nie wszyscy uwielbiaja masę opcji których nie używają. Teraz każdy sam może sobie dopasować do własnych potrzeb. 

Mam gotowy system aktualizacji. Lecz jest niestety jeden nie do przejścia na chwilę obecną. Dopóki Microsoft nie zaprzestanie robić nam co aktualizacje na złość i zmieniać nazw pakietów i komponentów czy zmian w usługach. 

Dwa dni Góra zajmie mi poprawka. I dogranie wszystkiego 

A napisz coś konkretniej o tym systemie aktualizacji nad którym pracujesz