Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020

Recommended Posts

Ponieważ stwierdzono iż aktualizacje zbiorcze przywracają usunięte komponenty w 1903, powinno być wyłączone - usunięte uptade. 

Inaczej używanie takiego moda nie ma sensu.

Na razie nikt nie wymyślił na to lekarstwa.

Edit. Ten program Everything jest po prostu genialny :)

Wrażenia na bieżąco po tygodniu testów. 

Mod działa dobrze a nawet bardzo dobrze. Wszystko się pobrało i zainstalowało bez problemu. WU działa. Sklep działa. 
Niestety wycięcie jednej rzeczy jest uciążliwe:

1. Brak Windows search - ogólnie nie przeszkadza mi brak "lupy" itp ale nie działa wyszukiwanie plików po nazwie np na dysku zewnętrznym. Poszukiwanie konkretnego pliku stało się b. żmudne przez to. 

To na razie tyle z moich spostrzeżeń.

okey zobaczymy jak to wyjdzie - w nastepnej wersji pozostanie opcje drukarki + windows search dla was wyłacznie. jutro skompiluje.

chociaz osobiscie nie rozumiem troszke tych próśb jesli chodzi o windows earch i oczywiscie uzywanie startisback ;/ nie wiem widocznie ja czegos nie kumam bo osobiscie tego nie uzywam. a tak na marginie sami zauwazyliscie ze dodalem do automatu chrome i 7zip moze jakies sugestie co jeszcze dodac ?

eidur likes this

@konuss - wszystkim nie dogodzisz, zaraz pojawią się głosy przeciwników zostawiania Windows Search w modzie, ja też nie rozumiem idei zostawiania tego modułu (spowalniacza), mam wrażenie, że ludzie rozleniwili się i nie chcą już szukać/używać zamienników, a jak nie widzą "lupki" na pasku to zaraz lament o brak kluczowego składnika codziennej pracy z systemem. Rób swoje tak jak robiłeś dotychczas i mała rada - zwiększ czas między kolejnymi wydaniami, za bardzo chcesz wszystkich zadowolić, a to w dłuższym okresie grozi "wypaleniem zawodowym", ostatnio modderów "czynnych zawodowo" jest coraz mniej i trzeba o siebie dbać.

Dokładnie jak napisał @Franc wszystkim nie dogodzisz :D Dla mnie również opcja ,,windows search" nie jest wymagana. Fajnie, że publikujesz swoje mody i wycinasz z nich ten niepotrzebny syf. Lepiej wydawać mod raz na dwa miesiące, niż co 2-3 tygodnie, aż w końcu leciutko Ci się to z nudzi i będzie over. W sprawie tych programów, najlepiej @konuss na moje oko zostaw tak jak jest w końcu jak ktoś będzie chciał jakiś program to sobie sam zainstaluje ;)

16 godzin temu, konuss napisał:

okey zobaczymy jak to wyjdzie - w nastepnej wersji pozostanie opcje drukarki + windows search dla was wyłacznie. jutro skompiluje.

chociaz osobiscie nie rozumiem troszke tych próśb jesli chodzi o windows earch i oczywiscie uzywanie startisback ;/ nie wiem widocznie ja czegos nie kumam bo osobiscie tego nie uzywam. a tak na marginie sami zauwazyliscie ze dodalem do automatu chrome i 7zip moze jakies sugestie co jeszcze dodac ?

Można się pokusić o dodanie do panelu sterowania:

-Rufus

-CPUZ

-GPUZ 

-HWMONITOR

-HD Tune

16 godzin temu, damian5142 napisał:

Dokładnie jak napisał @Franc wszystkim nie dogodzisz :D Dla mnie również opcja ,,windows search" nie jest wymagana. Fajnie, że publikujesz swoje mody i wycinasz z nich ten niepotrzebny syf. Lepiej wydawać mod raz na dwa miesiące, niż co 2-3 tygodnie, aż w końcu leciutko Ci się to z nudzi i będzie over. W sprawie tych programów, najlepiej @konuss na moje oko zostaw tak jak jest w końcu jak ktoś będzie chciał jakiś program to sobie sam zainstaluje ;)

Witam. Też sądzę że windows search nie jest potrzebny. A programy dodatkowe ludzie sami sobie zainstalują- każdy lubi co innego.

z tym windows search wciaz jestem 80% na nie i dwa nie rozumiem instalacji dodatkowej aplikacji ktora sluzy jako menu start. nie wiem widocznie czegos nie wiem :-P rozumiem w wersji rs5 ale w rs6 microsoft calkowicie odcial start menu od glownej powloki gdzie dziala to prawie 400% szybciej niz w poprzedniku. moze osoby ktore uzywaja startisback mi to wyjasnia ?

eidur likes this

34 minuty temu, konuss napisał:

z tym windows search wciaz jestem 80% na nie i dwa nie rozumiem instalacji dodatkowej aplikacji ktora sluzy jako menu start. nie wiem widocznie czegos nie wiem :-P rozumiem w wersji rs5 ale w rs6 microsoft calkowicie odcial start menu od glownej powloki gdzie dziala to prawie 400% szybciej niz w poprzedniku. moze osoby ktore uzywaja startisback mi to wyjasnia ?

Praca z wieloma plikami trudna jest bez szukania, mam kilkadziesiąt katalogów i kilkaset plików w nich i potrzebuje szybko coś znaleźć. A nie da się jakiegoś patcha na windows search dać? I kto będzie chciał to sobie doda? Startisback nie używam, ale pewnie niektórzy nie używają go ze względy na to że jest szybszy tylko są przyzwyczajeni

21 godzin temu, konuss napisał:

Nie dodawaj żadnych CPUZ, GPUZ itd. Każdy sobie dociągnie co mu tam trzeba.Według mnie wystarczy, żeby system był bez telemetrii itp syfu, oraz żeby był regularnie aktualizowany. Prawie nie ma aktualnych systemów na forum, a to chyba jest najważniejsze.

Mi osobiście czy startisback czy wyszukiwarka zwykła nie robi dużej różnicy. Natomiast brakuję mi faktycznie usług Xboxa, bo nie działają gry dedykowane pod windows 10 jako aplikację. Może pokusisz się o dodanie tego ? Nie sądze, żeby system działał przez to wolniej. 

Odnośnie 7zipa czy chroma to dałbym każdemu wybór. Ja korzystam z Chrome ale używam Winrara i jak mam wbity na stałe to muszę się przyzwyczaiać.

Bardzo proszę jakbyś przy robieniu nowej kompilacji wziął mnie pod uwagę.

57 minut temu, jacobobbo napisał:

Mi osobiście czy startisback czy wyszukiwarka zwykła nie robi dużej różnicy. Natomiast brakuję mi faktycznie usług Xboxa, bo nie działają gry dedykowane pod windows 10 jako aplikację. Może pokusisz się o dodanie tego ? Nie sądze, żeby system działał przez to wolniej. 

Odnośnie 7zipa czy chroma to dałbym każdemu wybór. Ja korzystam z Chrome ale używam Winrara i jak mam wbity na stałe to muszę się przyzwyczaiać.

Bardzo proszę jakbyś przy robieniu nowej kompilacji wziął mnie pod uwagę.

jak chcesz xboxa to sobie wgraj pełną wersję

3 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Jedynie cortanę zamiast usuwać - tylko wyłączyć.

Jeśli będziesz słuchał wszystkich życzeń i dokładał co kto chce to zrobisz z powrotem  czysty system .

Dokładnie

58 minut temu, dannyboi napisał:

Pytanie do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - Czy jest już ta nowa kompilacja o której pisałeś w czwartek? 

aleś niecierpliwy :) 

dannyboi likes this

2 godziny temu, sebio napisał:

Dokładnie

aleś niecierpliwy :) 

Właśnie instaluje trzeci raz, trzecią wersje systemu Windows 10 z tego forum. I zaqwsze coś nie działało. Dostaje k%$#@#$  :)

No zobaczę po tej która właśnie się ściąga.

Myślałem aaa zajmie mi to godzinkę. Siedze od 14 a jest 19 :(

3 godziny temu, dannyboi napisał:

Właśnie instaluje trzeci raz, trzecią wersje systemu Windows 10 z tego forum. I zaqwsze coś nie działało. Dostaje k%$#@#$  :)

No zobaczę po tej która właśnie się ściąga.

Myślałem aaa zajmie mi to godzinkę. Siedze od 14 a jest 19 :(

mi ta wersja jako pierwsza jesli chodzi o windows 10 działa, do tej pory siedziałem na sromotniku z windowsem 8.1

Jutro będzie aktualizacja. Ogolnie wersję którą wgrywam uważam za chyba moja najlepsza. Następna wersja Będzie już z wyszukiwarka i tym co chcecie 

eidur likes this

55 minut temu, konuss napisał:

Jutro będzie aktualizacja. Ogolnie wersję którą wgrywam uważam za chyba moja najlepsza. Następna wersja Będzie już z wyszukiwarka i tym co chcecie 

to bedzie jeszcze lepsza od tej? 

ogolnie oscylacyjnie bo miara jest tylko dla mnie moj dwa lapki plus dwie stacjonarki. wedlug mnie okolo 40% wzrost wydajnosci. jak juz na antyku gdzie jest 256mb z grafika integrat 16mb chodzi plynnie...

eidur likes this