Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home & Pro RS6 v.1909 build 18363.535 {x64} by KoNuSS v12.12.19 (esd) [PL][2019]

Recommended Posts

3 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Dodasz enterprise ? - najbardziej bogata wersja jeśli chodzi o różne ustawienia i blokadę telemetrii.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do tych którzy nie mogą przeczytać linku - utwórzcie konto - warto !

Powiem tak chciałbym. Ale to robi się dla mnie problem. Do modu używam oryginalnego ISO wersja PENDRIVE. Najbezpieczniej po prostu. Ją aktualizuje - moduje - kompresję - edytuje. Aby dodać wersję Enterprise dodatkowo musiałbym pracować z drugim ISO. Później eksportować obraz dodatkowo później łączyć itd itd. Wydaje się gdy to może opisuje że to jest chwila. Ale przy samych głupich kompresjach i oczyszczaniu jednego Indexu - inaczej wersji tracę około 1.5 - 2 godzin. Można łatwo sobie przeliczyć czas poświęcony a gdzie dalej testy upload. Postaram się ale naprawdę robię co mogę z czasem który mogę poświęcić na to. 

2 godziny temu, jorgusek napisał:

System SUPER, trochę dłużej się instaluje, ale warto, zajmuje na dysku 8gB.

Kompresja systemu. Chociaż kompresję obraz to i tak przy instalacji system się rekomopresuje. Aby zachować stan CompactOS. Muszę wywoływać przy instalacji już przy ustawieniach ponowną komoresje. 

A czy jakieś problemy z dodatkowymi programami typu Chrome itd u kogoś wystąpiły.?? 

40 minut temu, konuss napisał:

Powiem tak chciałbym. Ale to robi się dla mnie problem. Do modu używam oryginalnego ISO wersja PENDRIVE. Najbezpieczniej po prostu. Ją aktualizuje - moduje - kompresję - edytuje. Aby dodać wersję Enterprise dodatkowo musiałbym pracować z drugim ISO. Później eksportować obraz dodatkowo później łączyć itd itd. Wydaje się gdy to może opisuje że to jest chwila. Ale przy samych głupich kompresjach i oczyszczaniu jednego Indexu - inaczej wersji tracę około 1.5 - 2 godzin. Można łatwo sobie przeliczyć czas poświęcony a gdzie dalej testy upload. Postaram się ale naprawdę robię co mogę z czasem który mogę poświęcić na to. 

Kompresja systemu. Chociaż kompresję obraz to i tak przy instalacji system się rekomopresuje. Aby zachować stan CompactOS. Muszę wywoływać przy instalacji już przy ustawieniach ponowną komoresje. 

A czy jakieś problemy z dodatkowymi programami typu Chrome itd u kogoś wystąpiły.?? 

Żadnych problemów z dodatkowymi programami. Baz problemu zainstalowałem Adobe Acrobat, Microsoft Office, Nero i dużo innych, jak dla mnie modyfikacja jest idealna i polecam każdemu.

Wszystko jest OK! Ale po aktualizacji do wersji 535.Pojawiła się ikonka Zabezpieczenia Windows-Zalecane jest wykonanie akcji.Niestety nie mogę jej wyłączyć.W opcji włącz -wyłącz ikony systemowe opcja jest wyłączona i nie podświetlona ????

U mnie na którejś z nowszych wersji modu (już na bazie 1909), po aktualizacji automatycznej wykonanej przez WU, wrócił Edge oraz również ikona Zabezpieczenia Windows, jak u kolegi wyżej. @konussmyślę więc, że jednak nie jest dobrym pomysłem zostawianie WU na ustawieniach domyślnych.

Nie jestem w stanie ominąć wymogu logowania do konta Microsoft przy pierwszej konfiguracji. To teraz obowiązkowe? W 1903 tego nie było.

Edit: Wystarczy odłączyć sieć na moment i można normalnie kontynuować z kontem lokalnym. Swoją drogą dziwne, w 1903 był normalny odnośnik do tworzenia konta lokalnego.

43 minuty temu, greeeeeeneeeeee napisał:

Nie jestem w stanie ominąć wymogu logowania do konta Microsoft przy pierwszej konfiguracji. To teraz obowiązkowe? W 1903 tego nie było.

Edit: Wystarczy odłączyć sieć na moment i można normalnie kontynuować z kontem lokalnym. Swoją drogą dziwne, w 1903 był normalny odnośnik do tworzenia konta lokalnego.

Nie trzeba odłączać sieci, trochę cierpliwości proszę próbować, w tej chwili mam zainstalowany ten System, i bez problemu utworzyłem konto "Dziadek".

3 godziny temu, adnage napisał:

U mnie na którejś z nowszych wersji modu (już na bazie 1909), po aktualizacji automatycznej wykonanej przez WU, wrócił Edge oraz również ikona Zabezpieczenia Windows, jak u kolegi wyżej. @konussmyślę więc, że jednak nie jest dobrym pomysłem zostawianie WU na ustawieniach domyślnych.

Tak aktualizacje zbiorcze przywracaja nie które komponi. Temat wiadomy od wersji 1903 - zatem nic nowego. Windows Update pozostaje aktywny nie tylko przez to że ułatwia mi życie ale też przez integralność systemu. 

Godzinę temu, greeeeeeneeeeee napisał:

Nie miałem z tym żadnego problemu nigdy 

48 minutes ago, jorgusek said:

Nie trzeba odłączać sieci, trochę cierpliwości proszę próbować, w tej chwili mam zainstalowany ten System, i bez problemu utworzyłem konto "Dziadek".

Jasne, że się da utworzyć konto, ale po pierwszej konfiguracji. Przy pierwszej konfiguracji miałem zapętlony monit o logowanie do konta Microsoftu, którego nijak nie szło ominąć.

Żeby nie było, nie mam żadnych wyrzutów. Tylko informuję, że miałem taki problem i co pomogło. Może komuś się to przyda.

To dziwne od pół godziny bawię się z tym na różnych konfiguracjach i normalna instalacja i tak startuje utwórz konto Microsoft ale na dole opcja konta lokalnego klikam jeszcze raz wywala komunikat że stracę jakieś bajery klikam nie i normalnie konto lokalne wpisanie nazwy dalej hasło i leci zero problemów. Więc chciałbym wyśledzic ten temat. Czemu tak się dzieje jak to wygląda u was jakieś screeny czy coś jeśli możecie. Bo u mnie nie chce to się zrobić w żaden sposób. 

Ten monit wygląda dokładnie tak. Żadnej opcji utworzenia konta lokalnego, kliknięcie strzałki wstecz nic nie daje, bo ładuje ten sam monit. Dopiero po odłączeniu sieci i kliknięciu strzałki wstecz dostaje możliwość utworzenia konta lokalnego.

I jak wyżej, jest to na wersji Home, Pro nie testowałem.

@konuss
Microsoft dla wersji Home wprowadził konieczność logowania kontem MS o ile mamy dostęp do sieci wersja Pro pozwala normalnie zalogować się bez konta MS 
Mam 2 pytania
Chciałbym zapytać jak w twoim modzie wygląda instalacja poprawek z Patch Thusday można to robić czy lepiej zablokować WU ?
Czy istnieje możliwość przywrócenia działania wyszukiwarki w Menu Start bez instalacji Startisback ?

Na szczęście  istnieje jeden ukryty sposób na obejście tego problemu w systemie Windows 10 Home - trzeba odłączyć komputer od sieci.  Po wykonaniu tej czynności należy spróbować utworzyć konto Microsoft, co wywoła komunikat o błędzie "Coś poszło nie tak". Następnie trzeba kliknąć "Pomiń", aby pominąć proces tworzenia konta Microsoft. Dopiero to wywoła ekran "Kto będzie korzystać z tego komputera?". Można teraz utworzyć konto offline i zalogować się do systemu Windows 10 bez konta Microsoft. 
System Windows 10 przy instalacji prosi o połączenie z siecią przed przejściem do dalszej części procesu. Większość ludzi łączy się wtedy z internetem, przez co będzie uważać, że do instalacji wymagane jest konto Microsoft. Możliwe, że przyszła wersja systemu Windows 10 będzie całkiem blokować tworzenie kont, jeśli nie podłączymy się do internetu.  Jak przecież powiedział sam Microsoft, telemetria pokazuje, że większość ludzi po prostu tworzy konta online.

42 minuty temu, kamiloxf napisał:

@konuss
Microsoft dla wersji Home wprowadził konieczność logowania kontem MS o ile mamy dostęp do sieci wersja Pro pozwala normalnie zalogować się bez konta MS 
Mam 2 pytania
Chciałbym zapytać jak w twoim modzie wygląda instalacja poprawek z Patch Thusday można to robić czy lepiej zablokować WU ?
Czy istnieje możliwość przywrócenia działania wyszukiwarki w Menu Start bez instalacji Startisback ?

Niestety pozostaje tylko ten lub inny program. Wybacz nie zamierzam tego przywrócić. Powiem tak aktualizacja systemu działa w 100% niestety przy zbiorczych aktualizacjach powracają usunięte komponenty. Do chwili obecnej nie ma na to rozwiązania. Były różne próby z tym związane o wiele lepsi odemnie zawodnicy próbowali to obejść niestety problem polega na tym zmienia się tzw identyfikator paczek przy aktualizacji. Nie idzie tego przewidzieć. Wujek Microsoft robi to celowo aby był problem

34 minuty temu, konuss napisał:

Niestety pozostaje tylko ten lub inny program. Wybacz nie zamierzam tego przywrócić. Powiem tak aktualizacja systemu działa w 100% niestety przy zbiorczych aktualizacjach powracają usunięte komponenty. Do chwili obecnej nie ma na to rozwiązania. Były różne próby z tym związane o wiele lepsi odemnie zawodnicy próbowali to obejść niestety problem polega na tym zmienia się tzw identyfikator paczek przy aktualizacji. Nie idzie tego przewidzieć. Wujek Microsoft robi to celowo aby był problem

to radzisz instalować aktualizacje czy nie bo już za dużo tych postów i ciężko się połapać Sugeruje poprosić o usunięcie komentarzy przy wydawaniu następnej wersji i wszystko bardziej klarownie opisać 

33 minuty temu, kamiloxf napisał:

to radzisz instalować aktualizacje czy nie bo już za dużo tych postów i ciężko się połapać Sugeruje poprosić o usunięcie komentarzy przy wydawaniu następnej wersji i wszystko bardziej klarownie opisać 

Zależy tylko i wyłącznie od ciebie. O jakich komentarzach mówisz dokładnie i co mam bardziej klarownie opisywać. To chyba jasne czemu wydaje swój mod co zbiorcza aktualizacje? 

5 godzin temu, konuss napisał:

Zależy tylko i wyłącznie od ciebie. O jakich komentarzach mówisz dokładnie i co mam bardziej klarownie opisywać. To chyba jasne czemu wydaje swój mod co zbiorcza aktualizacje? 

Komentarzy pod Modem zrobiło się już 55 stron a wielka część z nich dotyczy starych wersji więc sugerowałbym całkowite usunięcie starych postów a wszystko co wyszło jakieś problemy itp dać w opis oraz to że nie zalecasz pobierania poprawek z Winodws Update