Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home & Pro RS6 v.1909 build 18363.476 {x64} by KoNuSS v04.12.19 (esd) [PL][2019]

Recommended Posts

11 minut temu, konuss napisał:

Dziwne u mnie na czterech różnych maszynach i błąd jest :/

a u mnie nie :) , zainstaluje jutro na lapku to dam znać :), nie mam jak nawet pomarudzić,  taki dobry mod :)

Niestety u mnie ten sam błąd od początku.

image.png.3eda08f8b8807833a1665af060e0d83d.png

Zdeinstalowałem urządzenie i nie wyskakuje przy ponownym skanowaniu więc nie wiem co to za zonk.

49 minut temu, my_g0t napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zdeinstalowałem urządzenie i nie wyskakuje przy ponownym skanowaniu więc nie wiem co to za zonk.

Szczerze bladego pojęcia pierwszy raz coś takiego się pojawiło 

U mnie ten alert był i na innych kompilacjach, i to pomimo że miałem najnowsze stery, więc

to po prostu odinstalowałem, a gdy dałem szukaj w poszukiwaniu zmian sprzętu, to nic mi nie wyświetliło.

System chodzi na razie bardzo ładnie. Od poprzedniej kompilacji uruchamia się ok 2 sek szybciej,

może to niewiele, ale to znaczy że ładnie zoptymalizowany.

10 godzin temu, konuss napisał:

Szczerze bladego pojęcia pierwszy raz coś takiego się pojawiło 

No nie do końca bo już zgłaszałem to Tobie na stronie 15 przy okazji wcześniejszej kompilacji i miałem podobne podejrzenia, co p. obnibus. Na razie zdeinstalowałem urządzenie i tyle. Nie pojawia się, ale nie wiem, czy to dobrze.

Ok przepraszam mój błąd masz rację pisałeś mi już o tym. Za dużo osób mi pisze tu i na priv. Nie narzekam wręcz przeciwnie cieszy mnie to MAX. Właśnie pracuję nad poprawioną wersją. 

To sam

16 godzin temu, my_g0t napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety mam to samo, więc każdy będzie mieć ten wykrzyknik z nieznanym urządzeniem. Z drugiej strony fajnie, że można zarządzać funkcjami systemu windows, bo ja bez aktywnego DirectPlay to jak bez ręki choć za to nie można z tego obrazu dograć Net Freamework 3.5 więc też by można było to poprawić. A tak system względem poprzednika jest sporo szybszy, więc dobra robota mr.konuss 

Ps. Do końca tygodnia można się spodziewać naprawionej wersji? 

POZDRAWIAM :)

Czy Wy też macie problem z dźwiękiem?

Przy dłuższej bezczynności komputera znika mi dźwięk, czasem pomaga całkowite wyciszenie znaczkiem x na głośności w trayu, i ponowne włączenie,

a nieraz restart komputera.

W poprzednich kompilacjach było to samo. Może to ma związek z brakiem dodatkowej ikonki (sterowników?) z głośnikiem w trayu, która była zawsze w kolorze ciemno pomarańczowym.

3 godziny temu, konuss napisał:

Ok przepraszam mój błąd masz rację pisałeś mi już o tym. Za dużo osób mi pisze tu i na priv. Nie narzekam wręcz przeciwnie cieszy mnie to MAX. Właśnie pracuję nad poprawioną wersją. 

Spoko, ważne, że masz informacje od użytkowników, to zawsze może pomóc w znalezieniu przyczyny :).

Pozdrawiam!

7 godzin temu, konuss napisał:

Będzie aktualizacja czy nowa wersja? Bo nie wiem czy czekać, czy instalować wersje z 26.

Hehe widzę, że dużo nas czeka żeby zrobić reinstall przez weekend. Jak człowiek był młody to w tygodniu wakacje i spoko a teraz to tylko czatowanie na weekend :D Czekamy zatem.

Pany, tak btw.  Czy windows update sam pobiera sobie wszystkie sterowniki do chipsetu, grafiki,  frameworki, brakujące kodeki? Pytam bo nigdy nie korzystałem z windows update :). Drugie pytanie o sklep. Na tablecie z win8 kiedyś korzystałem, bo dużo aplikacji lepiej obsługiwało dotyk i można je było minimalizować żeby działały w tle. Ale nie wiem po co jest to na pc. Są jakieś przydatne rzeczy w sklepie, które mogą się przydać na pc bez dotyku?.

Zauważyłem pewien problem który nie występował we wcześniejszych kompilacjach.

Mianowicie co pewien czas system jakby się zamrażał, a w tym czasie występuje krótkie kilkukrotne mrugnięcie elementów na pulpicie, tak jakby system się odświeżał.

Sytuacja ta powtarza się dość często. W tym czasie nie mogę nic zrobić, system nie reaguje na kliknięcia myszką.

Jeżeli ten problem jest wam znany, to tu uwaga dla konussa aby zwrócił na nią uwagę przy następnej kompilacji.

6 minut temu, papcio chmiel napisał:

Mianowicie co pewien czas system jakby się zamrażał, a w tym czasie występuje krótkie kilkukrotne mrugnięcie elementów na pulpicie, tak jakby system się odświeżał.

Sytuacja ta powtarza się dość często. W tym czasie nie mogę nic zrobić, system nie reaguje na kliknięcia myszką.

Jeżeli ten problem jest wam znany, to tu uwaga dla konussa aby zwrócił na nią uwagę przy następnej kompilacji.

powiem ci ze instalujac ten system na prawie 50 maszynach(róznych konfiguracji) i nigdzie czegos takiego nie zauwazylem

3 godziny temu, lugasek napisał:

Pany, tak btw.  Czy windows update sam pobiera sobie wszystkie sterowniki do chipsetu, grafiki,  frameworki, brakujące kodeki? Pytam bo nigdy nie korzystałem z windows update :). Drugie pytanie o sklep. Na tablecie z win8 kiedyś korzystałem, bo dużo aplikacji lepiej obsługiwało dotyk i można je było minimalizować żeby działały w tle. Ale nie wiem po co jest to na pc. Są jakieś przydatne rzeczy w sklepie, które mogą się przydać na pc bez dotyku?.

WU sterowniki tak,kodeki samemu trzeba sobie do instalowac,frameworki jak są już odpalone to tylko poprawki,szczerze z sklepu MS mam tylko i wylacznie kalkulator i wycinanie ekranu

Hej!

Zainstalowałem .207, wszystko pięknie i wogóle....ale...
- Wywala mnie często z gier online. (Może to nie wina moda, ale jakoś na innych wersjach nie miałem tego)
- Sterowniki NVIDIA, instalują się pięknie..no prawie...nie można zainstalować NVIDIA control panel.
   Instaluje się on z Windows Store. Niestety tutaj nie chce. Komunikat: 
"Będziesz potrzebować nowej aplikacji aby otworzyć ten link typu ms-windows-store"
Tego to jeszcze nie widziałem.

26 minut temu, ziloth napisał:

Hej!

- Wywala mnie często z gier online. (Może to nie wina moda, ale jakoś na innych wersjach nie miałem tego)
- Sterowniki NVIDIA, instalują się pięknie..no prawie...nie można zainstalować NVIDIA control panel.
"Będziesz potrzebować nowej aplikacji aby otworzyć ten link typu ms-windows-store"

Właśnie się komplikuje nowa wersja z poprawkami. Radzę chwilę poczekać. 

26 minut temu, ziloth napisał:

Hej!

Ponoć jakieś problemy były/są? w grach z nową aktualizacją. Ostatnio oglądałem live od blackwhitetv i tam mówił, że mu pubg nie działa po aktualizacji.

7 godzin temu, ziloth napisał:

Hej!

Witaj,zle pobrało ci sie iso lub zainstalowalo,miałem ten sam problem odnosnie nvidia control panel. Po reinstalu wszystko działało poprawnie :).

W dniu 28.06.2019 o 16:34, papcio chmiel napisał:

No i wszystko stało się jasne.

W personalizacji tła ekranu zawsze miałem wybrane jakieś kompozycje systemowe. Od przedostatniej kompilacji jak i w obecnej ustawiam sobie pokaz slajdów ze swojego katalogu na dysku.

Zmianę obrazu mam ustawioną na 1 min. i w momencie jak następuje zmiana tła pulpitu, przez krótką chwilę nic nie mogę zrobić, a niektóre okienka bardzo szybko mrugają się tak jakby odświeżały się.

Nie wiem czy na oryginalnym Windowsie jest tak samo bo obraz z nim już poszedł do kosza.

Tak że obecna kompilacja jest ok. A na następną już mi ślinka cieknie.

Ogólnie powiem wprost od teraz kończę totalnie pogoń za jak najmniejszym obrazem ISO. Teraz tylko i wyłącznie jakość. Przez tą pogoń właśnie te kilka ostatnich wydań moda zawsze miało jakieś ALE. Dlatego też was informuję żebyście się nie zdziwili że nowa wersja może być nawet 500 MB grubsza. 

1 minutę temu, konuss napisał:

Ogólnie powiem wprost od teraz kończę totalnie pogoń za jak najmniejszym obrazem ISO. Teraz tylko i wyłącznie jakość. Przez tą pogoń właśnie te kilka ostatnich wydań moda zawsze miało jakieś ALE. Dlatego też was informuję żebyście się nie zdziwili że nowa wersja może być nawet 500 MB grubsza. 

Myślę, że rozmiar iso to tylko problem dla Ciebie jeśli masz słaby upload. Dla wszystkich innych rozmiar obrazu nie ma żadnego znaczenia.