Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, onsenos napisał:

!@$#%@ ....

kupiłem klucz do pro mogę w jakiś sposób odpalić instalatora pro? usunięcie katalogu $OEM$ nic nie dało :/

Po zrobieniu bootowalnego usb, stwórz plik w notatniku i wpisz:

[Channel]

Retail

[VL]

0

zapisz plik kombinacja ctrl+s > Nazwa pliku: ei.cfg > Zapisz jako typ: Wszystkie pliki > skopiuj plik na wgrany już system na pendrive do katalogu sources

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nudzija napisał:

Po zrobieniu bootowalnego usb, stwórz plik w notatniku i wpisz:

[Channel]

Retail

[VL]

0

zapisz plik kombinacja ctrl+s > Nazwa pliku: ei.cfg > Zapisz jako typ: Wszystkie pliki > skopiuj plik na wgrany już system na pendrive do katalogu sources

Dzięki ci !

Jesteś wielki :)

 

Heh... :( teraz dopiero zobaczyłem że temat był już poruszany kilka kartek wcześniej... echh.... za szybko, za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spearonfire napisał:

Mam pytanie, czy da się przywrócić wyszukiwanie w windowsie czy to już jest stale usunięte z Windowsa w tym modzie?

Usunięte na stałe 

7 godzin temu, onsenos napisał:

Kolejne pytanie gdzie znajdę opcję żeby wyłączyć dodatki z menu kontekstowego pod PPM na pulpicie

Zasilanie; Ustawienia; Reset Exproler

Nie ma takiej opcji. Jest to to dodane na stałe. Chociaż na upartego zawsze można se pogrzebać w rejestrze systemu 

onsenos lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, konuss napisał:

Usunięte na stałe 

Nie ma takiej opcji. Jest to to dodane na stałe. Chociaż na upartego zawsze można se pogrzebać w rejestrze systemu 

 

20 minut temu, konuss napisał:

Usunięte na stałe 

Nie ma takiej opcji. Jest to to dodane na stałe. Chociaż na upartego zawsze można se pogrzebać w rejestrze systemu 

Dzięki za odpowiedź.

 

Widziałem wyżej że był maglowany temat czytnika biometrycznego, ale albo nie widziałem, albo nie przeczytałem tego ze zrozumieniem....

po włączeniu usługi (automatycznie nawet się włączyła po zainstalowaniu sterownika) przy próbie aktywowania nie włącza się konfigurator, czy trzeba coś jeszcze włączyć/ skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konuss dobra robota!

 

Wiem, że nie należy aktualizować MOD-ów, ale ... zapomniałem zablokować. Wszystko nadal działa. Nie widzę problemów. Ale tak na wszelkie gdyby zablokuję aktualizacje teraz. Wersja z 24.10.

 

image.png.bb68287785cda963eb5edda3d1389c65.png

 

 

Edit: Jednak nie jest dobrze. Nie jest w stanie dokończyć aktualizacji. Co prawda dotyczy to tylko jednej, mniej ważnej aktualizacji.

image.png.b04cbc108bae3992d3b0d7a4ed0942bf.png

 

Inną sprawą jest błąd, który pojawia się czasem przy uruchamianiu systemu - próba naprawy systemu, po czym następuje restart i uruchamia się normalnie. Czy to tylko u mnie?

Edytowane przez Marecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marecki napisał:

konuss dobra robota!

 

Wiem, że nie należy aktualizować MOD-ów, ale ... zapomniałem zablokować. Wszystko nadal działa. Nie widzę problemów. Ale tak na wszelkie gdyby zablokuję aktualizacje teraz. Wersja z 24.10.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Edit: Jednak nie jest dobrze. Nie jest w stanie dokończyć aktualizacji. Co prawda dotyczy to tylko jednej, mniej ważnej aktualizacji.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Inną sprawą jest błąd, który pojawia się czasem przy uruchamianiu systemu - próba naprawy systemu, po czym następuje restart i uruchamia się normalnie. Czy to tylko u mnie?

Dziwne u mnie jest wszystko Oki z tymi aktualizacjami. Sprawdzałem na kilku komputerach i to samo nie wiem zatem u ciebie jest inaczej... Coś więcej możesz napisać. Stosowales jakieś swoje dodatkowo ustawienia tweaki? 

bazyliano lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, konuss napisał:

Dziwne u mnie jest wszystko Oki z tymi aktualizacjami. Sprawdzałem na kilku komputerach i to samo nie wiem zatem u ciebie jest inaczej... Coś więcej możesz napisać. Stosowales jakieś swoje dodatkowo ustawienia tweaki? 

Niedługo sprawdzę u siebie te aktualizacje i dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szymibtw napisał:

@adnage tak? Jam klucz w biosie oryginalny i chyba wszystko się zainstalowało :) bez tego pliku... Możesz coś powiedzieć jak wyglądała ta instalacja tweaków i aplikacji?

Na moim laptopie bez dodania tego pliku system instalował się "goły" - bez aplikacji, bez dodatkowych opcji z prawokliku, bez niebieskiego motywu itd. Jak dodałem ei.cfg, to system po instalacji automatycznie się zrestartował i elegancko było wszystko zainstalowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adnage napisał:

Najnowszy mod śmiga. @konuss, jedna sugestia - dodaj do OP informację, że użytkownicy komputera z wgranym kluczem w BIOSie muszą utworzyć ei.cfg, inaczej tweaki i aplikacje się nie zainstalują. 

Jak pisałem wcześniej nie będę komentował tematu tworzenia pendrive itp.

Ogólnie już zacząłem pracę nad nowym wydaniem, 20H1 niedługo zacznę wypuszczać wersje testowe tego systemu. Również od następnej aktualizacji co mogę dodać na już system powróci jak było kilka aktualizacji wcześniej do trybu CompactOS. W chwili obecnej pracuje też nad innym sposobem wstrzykiwania że tak to nazwę własnych instalek do systemu podczas instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 23:19, kubulwg napisał:

@konuss

Przestań zawsze mówić, że to jest nasza wina! " Bo coś źle robisz. Albo USB źle utworzone albo inne błędy. " - mi kiedyś podobnie napisałeś kiedy pytałem dlaczego nie ma chrome, 7 zip itd.. Dopiero @pafnucy7 pomógł ;) Także

@vendetta1910 Po zrobieniu bootowalnego usb, stwórz plik w notatniku i wpisz:

[Channel]

Retail

[VL]

0

zapisz plik kombinacja ctrl+s > Nazwa pliku: ei.cfg > Zapisz jako typ: Wszystkie pliki > skopiuj plik na wgrany już system na pendrive do katalogu sources

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udzielając koledze pomocy upewnij się czy nie wprowadzasz Forumowiczów w błąd.

Twoje rozwiązanie z użyciem pliku ei.cfg nie sprawdza się.

Mam laptopa z licencją w biosie do wersji HOME i sprawdziłem.

Aby móc zainstalować Win 10 PRO lub HOME plik ei.cfg powinien wyglądać następująco:

 

[Channel]

Retail

 

Poczytaj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] z dnia 17.01.2016

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aby Twoja wersja systemu instalowała się prawidłowo należy:

1. Odłączyć internet.

2. W katalogu sources umieścić plik ei.cfg

[Channel]

Retail

3. Nie umieszczać w katalogu sources pliku PID.txt (klucz produktu) - umieszczenie tego pliku powoduje nieprawidłowe kończenie instalacji

4. Po instalacji restart.

5. Podłączyć inernet.

6. Aktywować system kluczem takim jaki mamy w biosie.

7. Aktualizować system ? Czekam na odpowiedź.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie