Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

witam, natrafiłem na dość dziwną sytuację, otóż po kilku rebootach system zaczął zasypywać uefi wpisami o Windows Boot Managerze, po pewnym czasie juz do tego stopnia, że nie było możliwości uruchomienia ustawień uefi czy nawet boot menu, może to być jednostkowy przypadek, ale piszę żebyście mieli to na uwadze, autora proszę o sprawdzenie co mogło to wywołać bo wina leży raczej po stronie modyfikacji (laptop MSI GE60), na szczęscie obok stał Arch Linux, który mogł się normalnie zbootować w sekwencji, efibootmgr-em trzeba wtedy usunąć główny wpis o bootloaderze win i uefi normalnie startuje, zaznaczam że wczesniej korzystałem z modyfikacji od MrT (extremepc) i problem nie występował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, x4nters napisał:

witam, natrafiłem na dość dziwną sytuację, otóż po kilku rebootach system zaczął zasypywać uefi wpisami o Windows Boot Managerze, po pewnym czasie juz do tego stopnia, że nie było możliwości uruchomienia ustawień uefi czy nawet boot menu, może to być jednostkowy przypadek, ale piszę żebyście mieli to na uwadze, autora proszę o sprawdzenie co mogło to wywołać bo wina leży raczej po stronie modyfikacji (laptop MSI GE60), na szczęscie obok stał Arch Linux, który mogł się normalnie zbootować w sekwencji, efibootmgr-em trzeba wtedy usunąć główny wpis o bootloaderze win i uefi normalnie startuje, zaznaczam że wczesniej korzystałem z modyfikacji od MrT (extremepc) i problem nie występował

Czym zgrywałeś obraz na laptopie? Proponuję pobrać ponownie i ewentualnie zmienić program, bo raczej tu bym celował w problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, the_naturat_com napisał:

@konuss działa Bluetooth, kliknięcie w zegar i głośność na pasku zadań? Mam Twoją poprzednią produkcję i wymienione rzeczy nie działają..

zainstaluj i sprawdz, nie każdy używa bluetootha

9 minut temu, foxhound88 napisał:

Może lepiej jest podpowiedzieć jak zlikwidować problem np.z bluetooth niż wstawiać nowa aktualizacje bez info co zostało naprawione. Instalacja wszystkiego od nowa co kilka dni to trochę słabe.

to próbuj robic aktualizacje

2 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@foxhound88 to chyba raczej wątek testowy. Nie ma rozwiązań na błędy tylko buildy do testów. Trochę szkoda, chyba trzeba poszukać innego systemu.

o Czym świeżaku mówisz? czy ty widzisz ile osób tu pod tym tematem sie przewineło? buildy do testów były jak insajderowie mieli 1909 do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kredacz napisał:

zainstaluj i sprawdz, nie każdy używa bluetootha

Chyba Cię głowa piecze. Nie będę co chwila wgrywał wszystkiego od nowa. To nie jest 5 minut roboty.

Pytałem grzecznie, ale jak widzę sam nie ogarniasz co działa, a co nie. To takie przykre pseudodevie..

5 minut temu, kredacz napisał:

o Czym świeżaku mówisz? czy ty widzisz ile osób tu pod tym tematem sie przewineło? buildy do testów były jak insajderowie mieli 1909 do zabawy.

Mówię (a raczej piszę) świeżaku, że słabo sobie radzisz. I technicznie i merytorycznie. Nie umiesz zrobić bezbłędnego systemu, wrzucasz co popadnie na zasadzie "sprawdźcie sobie". Zero opisu zmian, zero profesjonalizmu, zero pojęcia.

Ja nie umiem grzebać w windowsie, to nie moja dziedzina, nie pcham się do tego.

Ty nie umiesz tego robić, ale "rżniesz kozaka". Może czas spojrzeć prawdzie w oczy i zachować się jak prawdziwy mężczyzna?

 

ananas27 i foxhound88 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, the_naturat_com napisał:

Chyba Cię głowa piecze. Nie będę co chwila wgrywał wszystkiego od nowa. To nie jest 5 minut roboty.

Pytałem grzecznie, ale jak widzę sam nie ogarniasz co działa, a co nie. To takie przykre pseudodevie..

Mówię (a raczej piszę) świeżaku, że słabo sobie radzisz. I technicznie i merytorycznie. Nie umiesz zrobić bezbłędnego systemu, wrzucasz co popadnie na zasadzie "sprawdźcie sobie". Zero opisu zmian, zero profesjonalizmu, zero pojęcia.

Ja nie umiem grzebać w windowsie, to nie moja dziedzina, nie pcham się do tego.

Ty nie umiesz tego robić, ale "rżniesz kozaka". Może czas spojrzeć prawdzie w oczy i zachować się jak prawdziwy mężczyzna?

 

Typek do**b... sie do mnie jak g***o do buta nie jestem autorem owego systemu ,świeżaczku po 2 możesz przeprowadzić aktualizacje swojego obecnego łomie.. po 3 Nikt tu tak nie twiedzi ze masz zainstalowac i sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość (ogółem to zmiana tematu bo za chwilę do bójki tu dojdzie :D). To byłbym wdzięczny KonuSS gdybyś napisał coś więcej. Np czy to co kolegom nie działało wyżej teraz już działa :).  Np. Jeśli chodzi o mnie to fajnie by było gdyby mój problem z poprzedniego Twojego builda był rozwiązany. A tak to nie wiem czy pobierać najnowszy build z 4.10.2019 :). Z jednej strony formatować można itp. Ale wiele osób w tym ja ma masę softu który się potem instaluje godzinami :). Więc co parę dni zmiana systemu to trochę zakręcone :) . A i tak wiem ..nie chcesz nie pobieraj itp... Pozdrawiam

 

 

foxhound88 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AccessX napisał:

Jeżeli jest możliwość (ogółem to zmiana tematu bo za chwilę do bójki tu dojdzie :D). To byłbym wdzięczny KonuSS gdybyś napisał coś więcej. Np czy to co kolegom nie działało wyżej teraz już działa :).  Np. Jeśli chodzi o mnie to fajnie by było gdyby mój problem z poprzedniego Twojego builda był rozwiązany. A tak to nie wiem czy pobierać najnowszy build z 4.10.2019 :). Z jednej strony formatować można itp. Ale wiele osób w tym ja ma masę softu który się potem instaluje godzinami :). Więc co parę dni zmiana systemu to trochę zakręcone :) . A i tak wiem ..nie chcesz nie pobieraj itp... Pozdrawiam

 

 

Mozesz zawsze zrobic aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Panowie nie upodabniajcie się do sejmowych krzykaczy.

Może należy posypać głowę popiołem i powiedzieć SORY - zapędziłem się....

 

Podziwiam KonuSSa za jego niewdzięczną pracę ( co wersja to inne problemy z tymi buildami ).

 

Osobiście używam softu w wersji Portable pozostaje tylko zainstalować sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the_naturat_com napisał:

Chyba Cię głowa piecze. Nie będę co chwila wgrywał wszystkiego od nowa. To nie jest 5 minut roboty.

Pytałem grzecznie, ale jak widzę sam nie ogarniasz co działa, a co nie. To takie przykre pseudodevie..

Mówię (a raczej piszę) świeżaku, że słabo sobie radzisz. I technicznie i merytorycznie. Nie umiesz zrobić bezbłędnego systemu, wrzucasz co popadnie na zasadzie "sprawdźcie sobie". Zero opisu zmian, zero profesjonalizmu, zero pojęcia.

Ja nie umiem grzebać w windowsie, to nie moja dziedzina, nie pcham się do tego.

Ty nie umiesz tego robić, ale "rżniesz kozaka". Może czas spojrzeć prawdzie w oczy i zachować się jak prawdziwy mężczyzna?

 

jak Cie coś boli to do psychiatry polecam,  konuss jak i kredacz robią mody za free, poświęcają swój czas a  mody są naprawdę dobre,  także odczep się i nie obrażaj a jak żes taki cwany to sam pokaż i zrób moda 

BGT lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH! - NIE TRZEBA ZAWSZE INSTALOWAĆ OD NOWA - MOŻNA SPRAWDZIĆ NA VIRTUALU.

Albo jak ja - mam podpięty ssd 120 gb i na nim sobie wszystko testuję.

I do tych co chcą aktualizować - KAŻDA COMIESIĘCZNA AKTUALIZACJA ZNISZCZY TEGO MODA - PRZYWRÓCI WIĘKSZOŚĆ USUNIĘTYCH RZECZY! - POTRAFICIE TO W KOŃCU ZROZUMIEĆ?

Można tylko wyłączyć aktualizacje - i jechać na tym systemie, albo co najmniej co miesiąc aktualizować go - jeśli autor będzie wydawać nowe mody.

Na razie tęgie głowy na różnych światowych forach pracują nad tym , by aktualizacje nie przywracały usuniętych komponentów - bez skutku.

Wind 7 też się nie rozwija, a także wind 8.1 - a ludzie ciągle ich używają - te systemy mają tylko aktualizacje bezpieczeństwa. Na tym modzie można tak samo żyć - jeśli chodzi o atualizacje.

 

PRZYWRACAJĄ TYLKO NA 1903 I NAJNOWSZYCH - NA 1809 I STARSZYCH - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inni w poprzednich postach pisali o aktualizacjach przez WU - i do nich częściowo pisałem.

Jeśli chcesz to próbuj aktualizacji przez nowe iso - ale to są mody - i nigdy nie wiadomo jak będą działać po aktualizacji - jeśli coś się wysypi nigdy nie będzie wiadomo czy to wina moda czy aktualizacji tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją edycję posta.

 

 

 

Ogólnie - jeśli chcesz być na tym systemie - jeśli ci coś nie działa - testuj nowe wstawki na virtualu.

Jak będziesz miał to co chcesz - wyłącz WU i czekaj do następnej edycji wind 10 - wydają na razie co 0,5 roku.

Większe zmiany i tak są co 0,5 roku - chociaż nowy 1909 to raczej Service Pack - jak wszystkie fora piszą.

 A jeśli chodzi o bezpieczeństwo ZWYKŁEGO UŻYTKOWNIKA - AKTUALIZACJE MICROSOFTU NIE MAJĄ WIĘKSZEGO ZNACZENIA - WAŻNE JEST WŁASNE ZABEZPIECZENIE KOMPUTERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konuss - JEŚLI NIE PISZESZ CO ZROBIŁEŚ W NOWEJ WSTAWCE - NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA TWOJEGO SYSTEMU - NIKT NIE WIE CO TESTOWAĆ!

Szanuję ogrom pracy którą wkładasz w swoje mody - twoją excytację tym co robisz - szacun - ale jeśli chodzi o korzystanie z twoich modów - pisz co jest zrobione - poprawione - w nowym modzie albo zmień temat - DLA INSIDERÓW.

 A TESTOWANIE ZA KAŻDYM RAZEM NOWEGO MODA - JEŚLI CHODZI O CAŁOŚĆ - TO NIE JEST DLA ZWYKŁEGO UŻYTKOWNIKA.

tAKIE TESTOWANIE ZAJMUJE KILKADZESIĄT GODZIN I JEST INNE DLA KAŻDEGO INNEGO SPRZĘTU.

Piszesz - nowe tweki, nowe dodatki, nowe optymalizacje itp. - CO KONKRETNIE.

 

jEŚLI CHCESZ ABY TO BYŁO DLA WSZYSTKICH - OPISUJ ZMIANY - ZWYKŁY UŻYTKOWNIK  CHCE MIEĆ DZIAŁAJĄCY SYSTEM , ANIE CIĄGLE TESTOWAĆ .

 

tO NIE JEST ATAK NA CIEBIE! - RÓB DALEJ TO CO ROBISZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zbigniew59 napisał:

Do konuss - JEŚLI NIE PISZESZ CO ZROBIŁEŚ W NOWEJ WSTAWCE - NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA TWOJEGO SYSTEMU - NIKT NIE WIE CO TESTOWAĆ!

Szanuję ogrom pracy którą wkładasz w swoje mody - twoją excytację tym co robisz - szacun - ale jeśli chodzi o korzystanie z twoich modów - pisz co jest zrobione - poprawione - w nowym modzie albo zmień temat - DLA INSIDERÓW.

 A TESTOWANIE ZA KAŻDYM RAZEM NOWEGO MODA - JEŚLI CHODZI O CAŁOŚĆ - TO NIE JEST DLA ZWYKŁEGO UŻYTKOWNIKA.

tAKIE TESTOWANIE ZAJMUJE KILKADZESIĄT GODZIN I JEST INNE DLA KAŻDEGO INNEGO SPRZĘTU.

Piszesz - nowe tweki, nowe dodatki, nowe optymalizacje itp. - CO KONKRETNIE?

E mordo potrafisz pisac bez capsa? Nie to na klawiaturce kliknij go byś nie pisal wielkimi literami wszyscy potrafia na tym forum czytac.

Teraz, kredacz napisał:

E mordo potrafisz pisac bez capsa? Nie to na klawiaturce kliknij go byś nie pisal wielkimi literami wszyscy potrafia na tym forum czytac.

A poza tym nie o wszystkich tweakach sie pisze a to dlatwgo ze wtedy ktos podlapie i modów bedzie na potęgę ale nie koniecznie tak dobrych jak u konussa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie