Jump to content
WinClub
konuss

[VIP]Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020]

Recommended Posts

Chwilę wcześniej zainstalowałem starszą wersję... Można jakoś zaktualizować nie formatując ponownie systemu? Ogólnie system bardzo mi się podoba, zdecydowanie godny polecenia.

56 minut temu, AccessX napisał:

A że tak zapytam w tej wersji naprawiono wyszukiwanie plikow w Exploatorze plików? 

Raczej chyba opisane jest to w Changelog ? 

Mam pytanko - Czy w systemie jest funkcja DirectPlay aktywowana lub do samodzielnej aktywacji? Czy są tu funkcjonalne apki sklepu MS i Xboxa?

Uprzedzam stwierdzenia odsyłania mnie do przeczytania opisu gdyż ten czytałem aczkolwiek nie bardzo rozumiem nomenklaturę w nim zawartą to też wolę zwyczajnie zapytać. :)

2 godziny temu, -RKI- napisał:

Mam pytanko - Czy w systemie jest funkcja DirectPlay aktywowana lub do samodzielnej aktywacji? Czy są tu funkcjonalne apki sklepu MS i Xboxa?

Uprzedzam stwierdzenia odsyłania mnie do przeczytania opisu gdyż ten czytałem aczkolwiek nie bardzo rozumiem nomenklaturę w nim zawartą to też wolę zwyczajnie zapytać. :)

Witam. Wystarczy włączyć funkcje w Panelu Sterowania - Programy - Programy i funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - Składniki starszej wersji - DirectPlay

jorgusek likes this

No i super.

A co z tym?
Czy są tu funkcjonalne apki sklepu MS i Xboxa?

Sklep działa w 100% Xbox - niestety usunięty całkowicie.

Wysłane z mojego ZTE BLADE A310 przy użyciu Tapatalka

A czy apkę xboxa można doinstalować we własnym zakresie? Przepraszam z góry za ten natłok pytań, nie chcę wyjść na "natręta" a po prostu chcę się upewnić przed ewentualną instalacją systemu.

14 minut temu, -RKI- napisał:

A czy apkę xboxa można doinstalować we własnym zakresie? Przepraszam z góry za ten natłok pytań, nie chcę wyjść na "natręta" a po prostu chcę się upewnić przed ewentualną instalacją systemu.

Appke zainstalujesz ale nie zalogujesz się bo mimo doinstalowania pakietów brakuje usług xboxa. Niestety mam ten problem.

6 minut temu, manikcs napisał:

Appke zainstalujesz ale nie zalogujesz się bo mimo doinstalowania pakietów brakuje usług xboxa. Niestety mam ten problem.

Kurczę zatem szkoda nieco. :(

Czyli z Game Passa nici na tym systemie?

Godzinę temu, -RKI- napisał:

Nie ogólnie od samego początku w założeniu było całkowicie usunięcia usług Xbox oraz komponentów powiązanych i to się nie zmieni

jorgusek and BGT like this

Witam, jakie jest średnie zużycie ramu przez ten system? Chodzi oczywiście o niezawalony śmieciami, ponieważ mam acer aspire 5 a dokładniej model A515-51G-579N, jak ktoś go zna to wie o czym mówię. Szukam właśnie systemu który jest okrojony, lecz nie przesadnie jak ten, lecz zastanawia mnie zużycie ramu.

33 minuty temu, bunio1 napisał:

Ok dwie rzeczy czy ten Acer ma dysk HDD i czy pamięci RAM 4GB?

Tak dysk HDD i 4 gb pamięci ram. Na Windows 7 chodził dobrze, ale nie ma sterowników do niego pod 7. 

System aktualnie używam od około 2 godzin. Chodzi płynnie, nie ma spadków w grach i ładnie według mnie wygląda. Nie jest przesadnie poucinany i wszystko działa prawidłowo, jak do tej pory nie mam z nim żadnych problemów. 

Z czystym sumieniem mogę go polecić.

Godzinę temu, bunio1 napisał:

Wszystko by sie poprawiło znacznie po dorzuceniu drugiej kości ram 4gb razem 8 gd w dualu i dysk ssd min 240gb

Tak wiem, mam w planach zamontować dysk SSD, fabryczny ram jest lutowany, ale slot na dodatkowy też jest. Jednakże, że tak powiem czuje się lekko oszukany, ponieważ laptop ten kosztował nie małe pieniądze, a nie jest nawet przystosowany fabrycznie do tego systemu. Lecz potrzebowałem laptop na teraz i tak to wyszło.

16 minut temu, bunio1 napisał:

To choroba nowego pięknego z zewnątrz sprzętu a bebechy coraz gorsze. Dobrze że chociaż dali dodatkowy DIMM na kość ramu.

Z tego co się orientuje, to jeżeli dany produkt oddam 3 razy na gwarancje z powodu usterki, to za trzecim razem mogę prosić o zwrot pieniędzy, więc teoretycznie mogę go oddać 3 razy pod rząd bo program i tak nie wykryje problemów z dyskiem bo ich nie ma. Jedyne co zrobią to na 99% zrobią po prostu za każdym razem reinstall systemu co i tak nie zlikwiduje mojego problemu. W przypadku jeżeli by pieniędzy nie oddali tylko dali nowy sprzęt to mogę go wtedy sprzedać i albo kupić coś normalnego albo złożyć stacjonarny komputer.