Skocz do zawartości

Problem z przesyłaniem plików w sieci oraz rozbudowa


mateusz73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa pytanka odnośnie sprzętu sieciowego 
 
1) Posiadam router z netii Huawei dokładnie model HG8245Q On posiada dwa porty USB w jednym porcie mam podpiętą drukarkę a w drugim pendrive z usb 2.0 32GB. Ten pendrive robi chwilowo za dysk na dane ale podpinałem też dysk 250gb z usb 3.0 i prędkości na obu urządzeniach były takie same w granicach 6-8 mb/s. Zamierzam nie długo kupić jakiś serwer nas synology albo jakiś inny ale pytanko teraz takie co bym musiał zrobić aby przesyłanie plików w mojej sieci było szybsze?
Internet 100MB światłowód ale tutaj raczej nie ma za bardzo różnicy bo chodzi o sieć lokalna. 
Myślałem może nad jakimś swichem 1GB  ale nie wiem czy to coś by dało. 
 
2) Często jak oglądam sobie jak ludzie tworzą "Home lab" gdzie mają masę swichy, kompów, serwerów, i czasami mają do serwerów nas podpięte 2-4 kabli internetowych bo tyle posiada przykładowo jakiś nas i do komputerów też po 2-4 kable. Co to daje tak ze tyle kabli jest podpięte? 
Ja w swoim serwerze mam 2 karty sieciowe też podpięte 2 kable internetowe ale za bardzo dużej różnicy nie ma w sieci lokalnej na przesyłaniu plików. Do Windowsa serwer to 2 karty są wymagane i dlatego te, które mam. ale chodzi właśnie o to po co ogólnie tyle kabli podpinają co im to dokładniej daje? 
 
Troszkę się rozpisałem ale liczę na normalne odpowiedzi gdyż jestem w trakcie przebudowywania sieci właśnie i zastanawiam się co bym musiał zrobić żeby ta sieć lokalna była szybsza? 
 
Dziękuję za odpowiedzi i z góry pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to router ma tylko usb 2.0 ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ), transfery takie właśnie są po usb. Ten router generalnie nie nadaje sie do takiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości które podajesz to są megabity  -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Megabit 

 

 

Brak informacji w formie obrazka/datagramu:

Gdzie jest router? blok/domek piętrowy-ile pięter?

Ile urządzeń podpięte?

Gdzie ten serwer?

 

Siec oparta na połączeniu 1Gb to jest realny transfer około 80MB/s - 110 MB/S

 

Połączenia wielu przewodów sieci LAN do jednego serwera/Switcha/NAS to się nazywa agregacja i pozwala wyjść poza ograniczenia pojedynczego przewodu sieciowego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też brakuje mi trochę portów ale te przesyłanie plików jest strasznie słabe i chodzi żeby jakoś te większe transfery zrobić

a mógł bym prosić jeszcze o opinie tych swichy;

1) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sprawdzić rzeczywiste transfery pomiędzy np. Twoim serwerem a drugim komputerem to sprawdź ile czasu kopiuje duży plik/ileś giga/ i będzies zwidziałczy jest ok czy też nie. Czy karty zapięły się na 1Gb/s czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive A-Data 5mb/s

Pendrive Kingston 10mb/s

 

wrzucanie na pendrive z dysku hdd

 

VEGAS Movie Studio 13 448mb

Pendrive A-Data - 1:33

Pendrive Kingston – 0:51

 

ACDSee Video Studio 2 22,1mb

 

Pendrive A-Data - 0:05

Pendrive Kingston – 0:04

 

PreSonus Studio One 3 Installer (x64) 123mb

Pendrive A-Data - 0:30

Pendrive Kingston – 0:15

 

zrzucanie z pendrive na dysk hdd

 

VEGAS Movie Studio 13 448mb

 

Pendrive A-Data – 0:53

Pendrive Kingston – 0:49

 

ACDSee Video Studio 2 22,1mb

 

Pendrive A-Data - 0:02

Pendrive Kingston – 0:02

 

PreSonus Studio One 3 Installer (x64) 123mb

Pendrive A-Data - 0:15

Pendrive Kingston – 0:10



Wcześniej robiłem takie testy bo to chodzi o te wrzucanie na razie plików na pendrive i na dysk przenośny a potem na NAS-a. Ewentualnie jeszcze miałem jeden pomysł bo mam komputerek DELL FX 170 na niego chciałem wrzucić jakiś ubuntu serwer potem serwer samby i podpiąć ten dysk przenośny i zrobić takiego mini NAS-a ale nie wiem czy to miało by jeszcze sen? Chyba że ten serwer iSCSI na ubuntu serwer wgrać ale jeszcze nie wiem jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 odpadają - to maks 100Mb/s

 

Tenda może być

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Musiałbyś kupić porządnego pendrive na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Dell F170 ma gigabitową kartę sieciową to wrzuć na niego FreeNAS lub Open Media Vault (w zależności od ilości RAMu) i będziesz miał NAS niskim kosztem. Jak nie ma to takową sobie dokup i po sprawie.

 

Chyba, że wolisz się bawić w serwerowy system to wrzuć co tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4s napisał:

Tak, weź ten 8 portowy.

Ok dzięki. 

3 godziny temu, BartAcid napisał:

To wrzuć omv 3. Nic jej nie brakuje jak dla mnie, mam ja w pracy na kopie zapasowe.

Jak próbowałem go ogarnąć to gdzieś były problemy z pluginami żeby wogole wgrać dlatego nie wiem czy ja coś źle robiłem czy może faktycznie nie działa to nie wiem. Cały czas myślę nad czystym ubuntu serwer z dodatkami żeby doinstalowac. Dlatego szukam jeszcze jakiegoś rozwiązania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał otrzymać to jakiś serwer multimediów jakiś plex media server albo coś takiego i mieć jakiegoś antywirusa żeby czasami sobie skanował pliki i coś do backupu tutaj mam już swojego zwolennika urbackup i korzystam na razie z niego ale jednak przy formacie stracę to dlatego chce to trzymać na jakimś serwerze. I na razie nie jest nic potrzebne więcej ewentualnie coś podobnego do download station który jest na synology ale do pobierania normalnie http/ftp tak żeby jak jest jakiś system czy coś tu na forum do pobrania to rzucić i od razu żeby se na dysk leciało. Torrenty mnie w ogóle nie interesują więc tylko coś do pobierania http/ftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mnie z omv 3 będziesz miał znacznie mniej roboty z konfigiem niż z serwerem pingwinowym. Do mediów jak kojarzę wtyczki są na liście do pobrania i śmiga.

 

Programem robisz obraz systemu, a dla plików ustawiasz na okienkach historię plików lub FerroBackUP jak masz nie więcej niż dwa kompy i po sprawie.

 

Jak masz lapka i system w wersji PRO to pliki trybu offline i zawsze masz wszystko aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem bo tam na tym DELLu mam dysk 4GB a jak zainstalowałem i zaktualizowałem system to nie miałem już miejsca i nic nie dało się zrobić. A przy instalacji tylko jest wybór dysku i nic więcej a przy serwerowym ubuntu wybieram partycje 1 jako 4GB bez swapa (Wiem głupota ale mam więcej miejsca) i zostaje mi jeszcze 1,8GB wolnego miejsca na instalacje czegoś.

 

UrBackup serwer miał by i tak lokalizacje na dysku więc z tym by problemu nie było.

 

Mam lapka i Win 10 Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwadzieścia kilka złotych kupujesz pena 8GB i po kłopocie.

 

Ja mam omv na jakimś starym dysku 20GB. Właśnie sprawdziłem i jakaś partycja ok 1GB (swap) jest i poza tym zajęte niecałe 2GB. Wiele wtyczek nie mam bo to co potrzebuje to było od razu.

 

jak będę miał trochę luzu to myślę przetestować omv 4 bo tam jest docker od kopa i nie muszę nic dogrywać, a coś mi to właśnie nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby spoko sprawa wrzucić na pendrive ale bym chciał na razie zrobić to na tym, bo mam w planach później zakupić takie urządzenie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i zrobić na tym serwer nas z omv ale wersji 4. a tak jak mówię jakieś wtyczki to albo DLNA albo Plex Media serwer i ten urbackup a nic innego by nie było potrzebne. Co jest lepsze że na stronie urbackup jest normalnie wsparcie do instalacji na omv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie