Jump to content
JayceeGame

Niestandardowa Instalacja

Recommended Posts

Witam posiadam laptopa Benq Joybook a52 napęd cd nie działa z usb nie botuje z lanu też czy jest możliwości przygotować na pustym dysku  jakąś partycje np z isntalacją win XP ?

Wgl usb nie startuje ani 10 ani 7 ani vista nic ten laptop nie botuje wgl z usb nic płyty nie działają jedynie mogę dysk do 2 lapka dać, a xp robułęm wintoubsetup cz jakos tak a inne rufus na moim pc działają na tym nie czyta zadnego z 10 penów.

Proszę bardzo dysk jak co wyjęty w 2 laptopie czeka na jakiś pomysł.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W takiej sytuacji wyciągam z laptopa taki dysk i podłączam go przejsciowką SATA-USB do innego kompa. Na nim robię instalkę systemu na tym dysku np. programem Rufus. Potem darmowym programem MiniTool Partition Wizard zmniejszam maksymalnie i przesuwam partycję z instalką na koniec tego dysku. Wkładam go do laptopa i uruchamia się instalator. System instaluję na pozostałym wolnym miejscu. 

Teraz, P1O napisał:

W takiej sytuacji wyciągam z laptopa taki dysk i podłączam go przejsciowką SATA-USB do innego kompa. Na nim robię instalkę systemu na tym dysku np. programem Rufus. Potem darmowym programem MiniTool Partition Wizard zmniejszam maksymalnie i przesuwam partycję z instalką na koniec tego dysku. Wkładam go do laptopa i uruchamia się instalator. System instaluję na pozostałym wolnym miejscu. 

Tylko że nie mam tej przejściówki SATA-USB bo się rozpadła a nowej nie mam i tu zostane mały problem :D bo myślałem nad tym ale jak bez przejściówki zrobić :D

14 minut temu, M4T  napisał:

Ale ma opcje bootowania z usb co widać na screenach :)

Bootowanie z USB nie jest potrzebne, jeśli wykonasz instalkę na tym dysku, na którym chcesz zainstalować system, zmniejszysz i przesunie partycję z instalką na koniec dysku, po czym wsadzisz taki dysk na swoje miejsce - do portu SATA. 

1 minutę temu, M4T  napisał:

Legacy USB support jakie masz tam opcje ?

i w Quiet boot co masz 

Quiet BOOT mam enable, disable, black (black to tekstowy a jak enable graficzny i w tekstowym widzi mkazdego pena )

Legacy USB: FD enable i disable zmiany tego nie dają nic .

2 minuty temu, wiktorynek napisał:

USB-KEY musi bootować z pendrive.

Szkoda że mi każdego pena wykrwya na 3 innych kompach jako USB-HDD :P

2 minuty temu, P1O napisał:

Bootowanie z USB nie jest potrzebne, jeśli wykonasz instalkę na tym dysku, na którym chcesz zainstalować system, zmniejszysz i przesunie partycję z instalką na koniec dysku, po czym wsadzisz taki dysk na swoje miejsce - do portu SATA. 

Dobra tylko jak to zbotować jak nie mam porzejściówki na usb mogę g jako dysk do innego pc dać

Przecież można popartycjonować dysk wcześniej i zainstalować system na małej partycji z końca dysku, co z resztą nie jest tak istotne, bo po późniejszym jej usunięciu i wykonaniu defragmentacji i tak przesunie wszystko na początek. Tyle że kolega napisał, że nie ma przejściówki, ani gdzie podłączyć dysku. Ja tam widzę USB KEY wśród urządzeń bootujących więc nie ma problemu. Raczej źle wykonał bootowalnego pendrive.

P.S. A tak na marginesie jaki tam jest chipset? Bo może warto wymienić procesor na 2 rdzeniowy C2D i zainstalować Win 7 32-bitowy.

1 minutę temu, JayceeGame napisał:

Szkoda że mi każdego pena wykrwya na 3 innych kompach jako USB-HDD

To jak gdzie indziej wykrywa nie ma żadnego znaczenia.

A co to za modele pendrive? A może wyzeruj jednego, bo nie wiem co tam pozakładałeś.

Pendrive Sandiski  2 nawet nowe były z pudełka pen robiony Rufusem działają wszędzie, czytając o tym lapku to kazdy ma ten problem więc nie mam innej możliwośći jeden był zerowany i tak nic nie daje a co procka to po co wymieniać jak działą dobrze tutaj a on tak tylko do sklepu idzie a mam klucz na xp to chce xp bo chodzi okej.

Teraz, GT500s napisał:

a nie powinno być USB - HDD żeby odpalił? Spróbuj UltraISO wypalić pendrive z rufusem miałem problemy...

Moim zdaniem pownno być włąśnie USB-HDD a UltraISO też nic troche już sprawdziłem :D

USB-HDD może obsługiwać dyski twarde HDD podłączone przez przejściówkę USB oraz pendrive wykrywane jako dyski twarde i pendrive wykrywane jako urządzenia wymienne.

USB-KEY obsługuje tylko pendrive wykrywane jako urządzenia wymienne. Stąd moje pytanie o model pendrive, bo są modele wykrywane jako dyski twarde. Bootowalnego pendrive wykonaj Rufusem wg tego poradnika:

Wybierz schemat MBR + NTFS.

Może zacznij od wyzerowania pendrive(wybierz model wykrywany jak urządzenie wymienne) za pomocą Low Level Format Tool - wystarczy szybki format.

Uwaga: To stary bios laptopa. Jak włożysz pendrive do portu USB i wejdziesz do biosu, to gdzie jest widoczny? - może wśród zwykłych dysków HDD i wystarczy przestawić jako dysk domyślny pendrive, a potem wybrać bootowanie ze zwykłego HDD.

P.S. A jest nowszy bios dla tego laptopa?

Pena w biosie nie widzi wgl przy  ładowaniu przed wejściem widzi,  Pen wyzerowany schemat wybrany zbotowany tak jak mówiłeś i co pena nadal nie ma w biosie ręcę mi opadają. A biosu nie ma do tego lapka nawet na stronie producenta nic nie ma :/ 

Ten bios nie ma jakiś wielu opcji pena widać tylko przed ładowaniem i tyle a potem go nie pokazuje, przygotowałem 7 na usb i nic nie widzi nadal a na 2 lapku startuje normalnie więc ten laptop coś nie chce :/.