Skocz do zawartości

Win JG7 ThinPC


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2019 o 08:43, srom-otnik napisał:

Franc - święte słowa, masz racje, ale tegoroczne wydania moich modyfikacji posiadające sprawny moduł Windows Update są przewidziane do pobierania łatek :P

JG ThinPC mam na laptopie i co miesiąc go aktualizuje bez żadnych ujemnych efektów. Na ten system zawsze wychodzą 2 łaty - jedna do NET-a, druga bezpieczeństwa. JG7 z najnowszego wydania też nadaje się do pobierania łatek.

8.1 - nad którym pracuję będzie w dwóch wersjach, jedna z nich będzie nietknięta i updatowalna.

10 LTSC - podobnie

10 Pro - tu się obawiam, czy zostawić WU, bo co pół roku wychodzi zupełnie nowy system rozprowadzany właśnie przez WU...

 

P.S. Niestety muszę przyhamować z tempem wydawania swoich modów, bo w pracy mam przygotować od zera kilka opasłych teczek różnych dokumentów, ale postaram się w tym kwartale wydać wszystko nowe co mi pozostało w planach.

PZDR!

Ja czekam na win 10 ltsc (teraz sidzę na ltsb i u mnie jest nawet szybszy od jg7 pro (tej nowej nie testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 08:43, srom-otnik napisał:

Franc - święte słowa, masz racje, ale tegoroczne wydania moich modyfikacji posiadające sprawny moduł Windows Update są przewidziane do pobierania łatek :P

JG ThinPC mam na laptopie i co miesiąc go aktualizuje bez żadnych ujemnych efektów. Na ten system zawsze wychodzą 2 łaty - jedna do NET-a, druga bezpieczeństwa. JG7 z najnowszego wydania też nadaje się do pobierania łatek.

8.1 - nad którym pracuję będzie w dwóch wersjach, jedna z nich będzie nietknięta i updatowalna.

10 LTSC - podobnie

10 Pro - tu się obawiam, czy zostawić WU, bo co pół roku wychodzi zupełnie nowy system rozprowadzany właśnie przez WU...

 

P.S. Niestety muszę przyhamować z tempem wydawania swoich modów, bo w pracy mam przygotować od zera kilka opasłych teczek różnych dokumentów, ale postaram się w tym kwartale wydać wszystko nowe co mi pozostało w planach.

PZDR!

Siemka :)

Otóż mam problem , który już występował i rzekomo został rozwiązany ;)

Mianowicie chodzi o ten błąd ze sterownikami dysku gdzie trzeba było użyć Windows Image Tool od GIGABYTE'a. Więc użyłem ten program ale błąd dalej występuje :( Dodam jeszcze , że próbowałem zainstalować z 2 różnych penków (oba to usb 2.0 8gb i 16gb) i nic. Nawet wymieniając z dysku na dysk (pierwszy ma 160GB a drugi 320GB). Niestety na 2 innych komputerach też nic nie idzie więc nie wiem co jest grane a bardzo chciałbym ten system zainstalować aby postawić swoje dwa rzęchole na nogi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota, jak zwykle - problem z kontem administratora występuje nadal w tej wersji?

 

---

Dla tych szukających informacji... streszczenie:

 

ThinPC to okrojona wersja Windowsa 7 stworzona specjalnie przez Microsoft z myślą o starszych komputerach czy netbookach.

 

Zastosowano rozwiązania i komponenty występujące we wszystkich wersjach Windows 7 oraz Windows Server 2008. Powstał lekki system operacyjny, który zajmuje ok. 3 GB i podczas pracy zużywa 300 MB pamięci RAM. Usunięto: DVD Maker, Windows Live, żółte karteczki, NET Framework, Windows Defender, Silverlight (brakujące dodatki można doinstalować). Domyślną przeglądarką jest IE8 (najmniej zasobożerna). System jest zintegrowany z dodatkiem Service Pack 1 oraz posiada najnowsze łatki bezpieczeństwa i aktualizacje wydane przez Microsoft do końca lutego 2015. Posiada pełne prawa administratora systemu.

 

Doinstalowanie wszystkich bibliotek Visual C++, kodeków (z postów @srom-otnika wynika, że zintegrował przy własnej modyfikacji) i sterowników, pozwoli korzystać z pakietu Office, oglądać filmy, słuchać muzyki oraz grać w ulubione gry.

 

Minimalne wymagania oryginalnej wersji:
- Procesor 1 GHz x86 (zalecane Core 2 Duo)
- 512 MB pamięci RAM (zalecane 1 GB)
- 5 GB wolnego miejsca na dysku twardym (zalecane 10 GB)
- Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS zainstalowany na: 1677920290_Screenshot_2019-03-07FujitsuSiemensAMILOLi1718M430KatalognotebookwNotebookileptopy.png.befc5c95a17adccfb9a4cfd63277ee25.png

Wszystko w optymalizatorze usług dałem na "nie". System bardzo przyjemny, kolejna świetna robota @srom-otnik :D

Tak wygląda menedżer zadań przy odpalonym wordzie 2003, firefoxie z jedną kartą i programem picpick1880400806_Image1.png.32974c2c6e7a0f6d28a360710ccabe08.png

A tak przy włączonym samym picpick:

437718807_Image2.png.b6d8d2d00cc7a94c11ee6060e8910923.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 07:36, Proceder napisał:

nie bootuje mi sie z pendrive... dlaczego?

 

Jako ciekawostkę podam że mam 5 szt pendriv a tylko na jednej sztuce mogę robić botowalnego pena reszta nie botuje , bądź tu mądry .dobrze że nie wyskocazyłem z tekstem że system źle zrobiony bo teraz bym się topił ze wstydu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmiar ISO: 1,82 GB

MD5: 775dcad056685f74e50867bf10f2d959

SHA-1: 699d517356a2fe56566e766e859adeea4f658dc4

NIE-zgadzają się !.

Przy próbie zgrania RUFUS'em wyskakuje;

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pen sprawny w 100%, bez błędów !.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jnm napisał:

Niestety, pomimo 3-ech pobrań

Rozmiar ISO: 1,82 GB

MD5: 775dcad056685f74e50867bf10f2d959
SHA-1: 699d517356a2fe56566e766e859adeea4f658dc4

NIE-zgadzają się !.

Przy próbie zgrania RUFUS'em wyskakuje;

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pen sprawny w 100%, bez błędów !.

A używałeś downloadera jakiegosik? ...

To nie rób tego ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jnm napisał:

Aż takim laikiem NIE-jestem.

Ten sam błąd i dlatego przypuszczam iż coś nie tak z obrazem .iso

P.S.

Pobawię się jeszcze.

Myślę jednak, że przydał by się re-upload  - równolegle na inny host > DLA PORÓWNANIA.

 

Aż takim laikiem jesteś! Nawet do laika nie dorastasz!

Ja pobrałem obraz od razu gdy zrobił re-up i RUFUS'em nagrałem na pendrive i wszystko działa.

Może zmień nazwę, bo może dodałeś jakiś znak co RUFUS nie rozpoznaje, częsty problem z programami akceptującymi tylko alfabet łaciński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% błąd w pliku ISO. Trudno stwierdzić, na którym etapie się wkrada (pobieranie, zapis na dysku, ingerencja innego softu), jednak już w pierwszym poście piszesz, że nie zgadzają się sumy.

 

Zacznij od próby pobrania obrazu inną przeglądarką, a później innym komputerem. Mało prawdopodobne jest, aby obraz zmodyfikowany/napisany został w chmurze, ale tego wykluczyć też nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P1O napisał:

Zacznij od próby pobrania obrazu inną przeglądarką, a później innym komputerem.

Pobrałem już na kompie z 'Linux-KELLY' i OK. - jednak defragmentowałem plik obrazu .iso

Po zrobieniu "buta"na "penie" - choć nie sprawdzałem sum kontrolnych!.,

- zainstalowałem na starym HP DC 5100 z 2 GB RAM'u i "śmiga",

'KELLY' górą !.  :rolleyes:

Zobaczę jeszcze rano, czy wszystko OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem przed chwilą iso i sumy się zgadzają, wrzuciłem na pena i zbotowałem...

W instrukcji na pierwszej stronie wątku napisałem, żeby używać starych penów USB 2.0 - takie są odpowiednie dla ThinPC, inne N I E!

Ewentualnie instaluj z DVD.

P.S. Jedyne, co się nie zgadza to "waga" ISO - jest stary i nie poprawiony rozmiar 1.82 a ma być 1.83, co nie zmienia faktu, że obraz ma poprawne sumy i startuje!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem , sprawdziłem MD-5 , SHA-1 - zgodne.

 

@jnm proponuję zaczerpnąć świeżego powietrza i trochę ogłady.

Postawa roszczeniowa z Twojej strony wygląda jak te madki na fejsie - dej mi, masz błąd !

 

Insynuujesz że problemem jest ISO, próbujemy Ci wytłumaczyć że problem jest po Twojej stronie - a Ty nie , od razu ISO z.y.e.b.a.n.e !

 

@srom-otnik i Ja pobraliśmy sumy się zgadzają. Dodatkowo @srom-otnik wrzucił na Pena i zbootował z niego czyli jest ok.

 

Szukaj błędu u siebie - temat uważam za wyczerpany.

 

JG-SHA1-MD5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich - za zamieszanie !.
Pobrałem parę minut po 6.oo rano.
Sumy się zgodziły, więc wypaliłem płytę w 'Power ISO Pro' i "but-pena" w 'RUFUS'ie'.

 

Widocznie z 'MEGA' było wczoraj coś nie tak !.
Chyba muszę zacząć wierzyć w pechowy 13-ty ...
 :L

 

ZAINSTALOWAŁEM na starych "złomach";
1 - ponownie > Hp DC 5100 z 2 GB RAM'u
2 - bardzo stary > DELL Optiplex 280 z 2 GB RAM'u
3 - "wiekowy" > DELL Optiplex 270 z 1 GB RAM'u
4 - bez nazwy > z "prockiem" AMD 2800+ i z 1 GB RAM'u DDR-1

Wszystkie jak na razie działają,
- choć wiadomo NIE-są "demonami prędkości" !.

Kupiłem wszystkie wraz z monitorami 'CRT' i  okablowaniem (za jedyne 40 PLN),

po testach PODARUJĘ do Domu Dziecka .

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  wielkie ... :clap3::clap3::clap3:

 

lawa89pl i lukasknw lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 15:56, moszter napisał:

 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] prosi o zainstalowanie aktualizacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1) -  włącz WU

2) -  instaluj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  (ew. wymagane p.k.t.)

3) - instaluj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4) - WYŁĄCZ WU

Wszystko wykonaj z prawami administratora !.

Dotyczy też co poniektórych dodatków do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie