Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG7 ThinPC

Recommended Posts

15 minut temu, moszter napisał:

Srom-otnik, są dwie sprawy:

1. po co to dodatkowe konto?? ale żeby to zobaczyć trzeba zainstalować odkurzacza.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Niestety, ale nie da rady zainstalować M$ Office 2007przy ustawieniach domyślnych usług i bez.

wiem, że taki system wybrałem do testów to nie wymagam zbyt wiele, tylko informuje o błędach

U mnie Office 2007 zainstalował się bez problemu.

zapomniałem dopisać że nie chodzi mi o wersje pudełkową, tylko legalnie pobraną z strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

38 minut temu, jorgusek napisał:

U mnie Office 2007 zainstalował się bez problemu.

A jaka wersja??

22 godziny temu, moszter napisał:

zapomniałem dopisać że nie chodzi mi o wersje pudełkową, tylko legalnie pobraną z strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

A jaka wersja??

Office 2007 Enterprise, mam zainstalowaną wersję windows 7 "Lite"

@jorgusek

1. po co czytujesz wszystko bez opamiętania,

2. jak jesteś takim Ekspertem, to czemu nie pomogłeś z moim problemem (według mnie jak się niema nić pomocnego do napisania to nie piszę), chyba żeby sobie nabić posty,

3. mnie nie obchodzi że u ciebie działa, ale czemu u mnie nie działa.

@srom-otnik,

dziś się udało zainstalować M$ Office 2007 na Lite, to ciekawe czemu wczoraj się nie chciało?? A dysk jest w dobrym stanie wizualnopsychofizycznym, a co do odkurzacza, bo mi nie udzieliłeś odpowiedzi przez przedmówce

W dniu 17.05.2018 o 10:40, moszter napisał:

Srom-otnik, są dwie sprawy:

1. po co to dodatkowe konto?? ale żeby to zobaczyć trzeba zainstalować odkurzacza.

a tu masz lepszy screen

czy to dlatego że super wajzor jest włączony na stałe?

Na Core mam problem z dźwiękiem - niby w usługach jest uruchomiona:

556864400_usuga.jpg.0debfc6627b4e280c5b1962e241fb554.jpg

Jednakże głośnik cały czas jest przekreślony, a w dymku jest taka informacja:

glosnik.jpg.beeb429794fb3f545aa11538c20eab2e.jpg

Pomaga dopiero ponowne uruchomienie usługi - czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za pomoc

20 godzin temu, moszter napisał:

dziś się udało zainstalować M$ Office 2007 na Lite, to ciekawe czemu wczoraj się nie chciało?? A dysk jest w dobrym stanie wizualnopsychofizycznym, a co do odkurzacza, bo mi nie udzieliłeś odpowiedzi przez przedmówce

a tu masz lepszy screen

czy to dlatego że super wajzor jest włączony na stałe?

Witaj. Ja mam podobnie jaki i Wy po raz pierwszy do czynienia z głęboko zmodyfikowanym systemem klienckim. Tu konto administratora niby działa na normalnych zasadach, ale np administrator nie ma prawa dostępu do funkcji: Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - bo zablokowane jest przez uwaga: administratora. Dziwne. Można założyć nowe konto administratora i skasować stare w panelu wywoływanym w okienku Uruchom i wpis: control userpasswords2

Stworzenie nowego i skasowanie domyślnego konta administratora najprawdopodobniej nie zlikwiduje szeregu dziwności jakich doświadczamy na ThinPC. Kolejna dziwność tego systemu ujawnia się jego kapryśnością - Office nie udaje się zainstalować na jednym kompie na na innym jak najbardziej tak.

Cóż, taki urok tego OS-a

PZDR!

mbielak012 likes this

6 godzin temu, srom-otnik napisał:

Witaj. Ja mam podobnie jaki i Wy po raz pierwszy do czynienia z głęboko zmodyfikowanym systemem klienckim. Tu konto administratora niby działa na normalnych zasadach, ale np administrator nie ma prawa dostępu do funkcji: Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - bo zablokowane jest przez uwaga: administratora. Dziwne. Można założyć nowe konto administratora i skasować stare w panelu wywoływanym w okienku Uruchom i wpis: control userpasswords2

Stworzenie nowego i skasowanie domyślnego konta administratora najprawdopodobniej nie zlikwiduje szeregu dziwności jakich doświadczamy na ThinPC. Kolejna dziwność tego systemu ujawnia się jego kapryśnością - Office nie udaje się zainstalować na jednym kompie na na innym jak najbardziej tak.

Cóż, taki urok tego OS-a

PZDR!

Z tym kontem tylko informuję, nie przeszkadza mi ono.

A co do do office po 6-8 próbuje zainstalowania udało mi się.

W dniu 19.05.2018 o 07:39, krzygaj napisał:

Na Core mam problem z dźwiękiem - niby w usługach jest uruchomiona:

Jednakże głośnik cały czas jest przekreślony, a w dymku jest taka informacja:

Pomaga dopiero ponowne uruchomienie usługi - czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za pomoc

Dla potomnych:

Poradziłem sobie wpisując w zakładce Logowanie usługi nazwę użytkownika: NT AUTHORITY\LocalService - hasło puste

Pzdr

BTW - czy ktoś może mi pomóc w doinstalowaniu IE?

W dniu 19.05.2018 o 08:34, srom-otnik napisał:

Cóż, taki urok tego OS-a

Jeszcze są problem z urządzeniami na PS/2 czyli np. klawiatura i myszka, nie chcą działać, jak na Lite po 3 uruchomieniu zacięło działać, to na Core po którymś z rzędu nie pamiętam chyba też 3, klawiatura zacięła działać, a mysz nadal nie.

Jak to naprawić?

edyt: 25.05.20118 r.

sorry, jednak to wina sprzętowa

Może komuś przydadzą się te informacje.

Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office.

Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie.

A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs.
Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę:
Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart

Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ...

System śmiga jak ta lala :pp

Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.

mbielak012 and moszter like this

W dniu 24.05.2018 o 21:24, Marecki napisał:

Może komuś przydadzą się te informacje.

Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office.

Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie.

A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs.
Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę:
Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart

Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ...

System śmiga jak ta lala :pp

Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.

Co do pierwszej części wypowiedzi.

Ja zawsze instaluje z podłączonym internetem i wszystko dobrze działa, widocznie coś u Ciebie jest nie tak radze zobaczyć kondycję dysku twardego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wyzerować go [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], choć WDDiag bardziej mi się podoba, przy jednym dysku programy do wyzerowania trzeba dodać do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Cytat

Choć nie trzeba, z tym LiveCD to tylko moja rada jak ja to robię czyli przez LiveCD.

Starsza wersja z plikiem w wersji portable -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], jednak z poziomu zainstalowanego systemu widać dysk, bez potrzeby korzystania z LiveCD.

Gotowa płytka Live CD z wieloma przydatnymi programami -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A co do drugiej części wypowiedzi.

Sprawdzałeś na Core czy to działa? Bo jak ja patrzyłem to ani na Wirtualnej maszynie -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ani na Normalnej stacji roboczej nie chciały się zastosować aktualizacje, a na Lite - Wirtualna maszyna wszystko ładnie się instaluje i działa.

Nie pisali o aktywowaniu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tylko o [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Franc no nie pasuje ogólnie styl nie powinien być zmieniany bo domyślny w w7 jest spoko co innego w w8 i wyżej tam to zmiana stylu jest konieczna a po drugie jakoś zamulał nie wiem czemu.

Dla osób które mają problem z grafiką (wyrzuca, czyli tak jak by nie zainstalowali) to nie jest wina autora modyfikacji @srom-otnik:

This package is a Feature Pack in the category Graphics and Multimedia. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Graphics-Platform.

This package contains support for the Windows Color System, including Windows Image Color Management, as well as Direct2D, Direct3D, DirectDraw, and OpenGL support. Also included in this package is Desktop Windows Manager.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kodeki co dodał @Marecki, tylko na inny hoscie:

Paczka .NET Framework z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (nie ma sensu robić screen'a tego paku, z powodu ze nazwy folderów dużo nie powiedzą np. x86~winemb-inf-acpipmi~~~~6.1.7601.17514~1.0, pliki *.cab)

This package is a Feature Pack in the category System Services. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Installers-MSI.

This package includes Windows Installer (Msiexec.exe) and support for adding, modifying (including repairing), and removing applications provided as a Windows Installer (.msi) package.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

JanKo6 likes this

12 godzin temu, whitewolf1608 napisał:

Witam czy planujesz w której - kolwiek edycji Windowsa siódemki integrować sterowniki do USB 3.0 ?

Mam nadzieję, że podczas letniego urlopu znajdę na to czas - mówię tu o odświeżonym ThinPC, w którego obrazie instalacyjnym można by stworzyć wersję z USB 3.0

A w klasycznym Seven - tak jak Franc przypomina - zarówno HP jak i Pro mają USB 3.0 + NVMe

PZDR!

whitewolf1608 likes this

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Mam nadzieję, że podczas letniego urlopu znajdę na to czas - mówię tu o odświeżonym ThinPC, w którego obrazie instalacyjnym można by stworzyć wersję z USB 3.0

A w klasycznym Seven - tak jak Franc przypomina - zarówno HP jak i Pro mają USB 3.0 + NVMe

PZDR!

Szanowny Userze srom-otnik jak należy interpretować architekturę x86 ? 

Tzn... że system zainstaluję się na platformie x64 bit ale nie wiadomo czy będzie pełne wykorzystanie pamięci Ram - u mnie jest 16 GB Pamięci RAM w laptopie.

Szanowny Userze jako user który miał przyjemność testować kilka wydań twoich systemów - stwierdzam że Twoje systemy są dobrze robione. 

Przy tej dziesiątce mam tylko dwa problemy czasami nie bootuje mi się do okna logowania - myśli na niebieskim ekranie. Oraz od wczoraj wysypała mi się aplikacja Synaptic 

Poiting Device Driver. Nigdy tak nie miałem po prostu nagle przestała działać aplikacja - sterownik do myszki TouchPad w tym HP EliteBook 8470p.

Szanowny Userze Kiedy wydanie ThinPc dedykowane dla platformy x64 - bit ?

23 minuty temu, whitewolf1608 napisał:

Kiedy wydanie ThinPc dedykowane dla platformy x64 - bit ?

Dwa tygodnie po tym jak wydasz za MS wersję x64 :D

Jak masz 16 Gb RAM w laptopie to instalowanie windowsów w wersji x86 to czysty kretynizm - większość pamięci nie zostanie wykorzystana

26 minut temu, whitewolf1608 napisał:

Przy tej dziesiątce ...

Jakiej dziesiątce? Podaj konkrety w odpowiednim miejscu, ten temat jest o win7 ThinPC,

45 minut temu, whitewolf1608 napisał:

Tzn... że system zainstaluję się na platformie x64 bit ale nie wiadomo czy będzie pełne wykorzystanie pamięci Ram - u mnie jest 16 GB Pamięci RAM w laptopie.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15056/windows-7-32-64-bit-faq

W dniu 10.06.2018 o 17:32, whitewolf1608 napisał:

Witam czy planujesz w której - kolwiek edycji Windowsa siódemki integrować sterowniki do USB 3.0 ?

A nie łatwiej samem wgrać?

lub

@LAGUNA

Cytat

Zalety używania 64-bitowego systemu operacyjnego są najlepiej odczuwalne, gdy w komputerze jest zainstalowana duża ilość pamięci RAM, zazwyczaj 4 GB lub więcej.

To samo przecież @Franc napisał co [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

15 godzin temu, srom-otnik napisał:

PZDR!

Jaki jest sens pchać sterownki do USB 3.0 do 32-bitowych systemów przecież wam to nie obsłuży więcej niż 3,5-4GB RAMu chyba że dla zaoszczędzenia paru GB na dysku i na lapki z 2GB RAMu, wszystkie procesory od CORE2DUO, a szczególnie te z USB 3.0 są z architekturą x64.

Polecam:

Paczki Microsoft Visual B/C++/F#/J#, DLL itd.

RuntimePack_x86_x64.exe + RuntimePack_Lite_x86_x64.exe

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

Download wersji Full i Lite

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

----------------

VBCRedist_AIO_x86_x64.exe + VBCFJRedist_AIO_x86_x64.exe

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

Basic Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + Basic Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

----------------

AIO Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + AIO Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

----------------

CRT Appx Desktop Bridge [LC] by Wilenty 2018-09-30.exe + CRT Appx Desktop Bridge [HC] by Wilenty 2018-09-30.exe

----------------

Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe + Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe