Skocz do zawartości

Win JG7 ThinPC


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Dla osób które mają problem z grafiką (wyrzuca, czyli tak jak by nie zainstalowali) to nie jest wina autora modyfikacji @srom-otnik:

This package is a Feature Pack in the category Graphics and Multimedia. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Graphics-Platform.

 

This package contains support for the Windows Color System, including Windows Image Color Management, as well as Direct2D, Direct3D, DirectDraw, and OpenGL support. Also included in this package is Desktop Windows Manager.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kodeki co dodał @Marecki, tylko na inny hoscie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Paczka .NET Framework z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (nie ma sensu robić screen'a tego paku, z powodu ze nazwy folderów dużo nie powiedzą np. x86~winemb-inf-acpipmi~~~~6.1.7601.17514~1.0, pliki *.cab)

This package is a Feature Pack in the category System Services. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Installers-MSI.

 

This package includes Windows Installer (Msiexec.exe) and support for adding, modifying (including repairing), and removing applications provided as a Windows Installer (.msi) package.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

JanKo6 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, whitewolf1608 napisał:

Witam czy planujesz w której - kolwiek edycji Windowsa siódemki integrować sterowniki do USB 3.0 ?

Mam nadzieję, że podczas letniego urlopu znajdę na to czas - mówię tu o odświeżonym ThinPC, w którego obrazie instalacyjnym można by stworzyć wersję z USB 3.0

A w klasycznym Seven - tak jak Franc przypomina - zarówno HP jak i Pro mają USB 3.0 + NVMe

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Mam nadzieję, że podczas letniego urlopu znajdę na to czas - mówię tu o odświeżonym ThinPC, w którego obrazie instalacyjnym można by stworzyć wersję z USB 3.0

A w klasycznym Seven - tak jak Franc przypomina - zarówno HP jak i Pro mają USB 3.0 + NVMe

PZDR!

Szanowny Userze srom-otnik jak należy interpretować architekturę x86 ? 

 

Tzn... że system zainstaluję się na platformie x64 bit ale nie wiadomo czy będzie pełne wykorzystanie pamięci Ram - u mnie jest 16 GB Pamięci RAM w laptopie.

 

Szanowny Userze jako user który miał przyjemność testować kilka wydań twoich systemów - stwierdzam że Twoje systemy są dobrze robione. 

 

Przy tej dziesiątce mam tylko dwa problemy czasami nie bootuje mi się do okna logowania - myśli na niebieskim ekranie. Oraz od wczoraj wysypała mi się aplikacja Synaptic 

 

Poiting Device Driver. Nigdy tak nie miałem po prostu nagle przestała działać aplikacja - sterownik do myszki TouchPad w tym HP EliteBook 8470p.

 

Szanowny Userze Kiedy wydanie ThinPc dedykowane dla platformy x64 - bit ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, whitewolf1608 napisał:

Kiedy wydanie ThinPc dedykowane dla platformy x64 - bit ?

Dwa tygodnie po tym jak wydasz za MS wersję x64 :D

 

Jak masz 16 Gb RAM w laptopie to instalowanie windowsów w wersji x86 to czysty kretynizm - większość pamięci nie zostanie wykorzystana

 

26 minut temu, whitewolf1608 napisał:

Przy tej dziesiątce ...

Jakiej dziesiątce? Podaj konkrety w odpowiednim miejscu, ten temat jest o win7 ThinPC,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, whitewolf1608 napisał:

Tzn... że system zainstaluję się na platformie x64 bit ale nie wiadomo czy będzie pełne wykorzystanie pamięci Ram - u mnie jest 16 GB Pamięci RAM w laptopie.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15056/windows-7-32-64-bit-faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 17:32, whitewolf1608 napisał:

Witam czy planujesz w której - kolwiek edycji Windowsa siódemki integrować sterowniki do USB 3.0 ?

A nie łatwiej samem wgrać?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@LAGUNA

Cytat

Zalety używania 64-bitowego systemu operacyjnego są najlepiej odczuwalne, gdy w komputerze jest zainstalowana duża ilość pamięci RAM, zazwyczaj 4 GB lub więcej.

To samo przecież @Franc napisał co [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

15 godzin temu, srom-otnik napisał:

Mam nadzieję, że podczas letniego urlopu znajdę na to czas - mówię tu o odświeżonym ThinPC, w którego obrazie instalacyjnym można by stworzyć wersję z USB 3.0

A w klasycznym Seven - tak jak Franc przypomina - zarówno HP jak i Pro mają USB 3.0 + NVMe

PZDR!

Jaki jest sens pchać sterownki do USB 3.0 do 32-bitowych systemów przecież wam to nie obsłuży więcej niż 3,5-4GB RAMu chyba że dla zaoszczędzenia paru GB na dysku i na lapki z 2GB RAMu, wszystkie procesory od CORE2DUO, a szczególnie te z USB 3.0 są z architekturą x64.

Polecam:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki Microsoft Visual B/C++/F#/J#, DLL itd.

 

RuntimePack_x86_x64.exe + RuntimePack_Lite_x86_x64.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

Download wersji Full i Lite

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

----------------

VBCRedist_AIO_x86_x64.exe + VBCFJRedist_AIO_x86_x64.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

----------------

Basic Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + Basic Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

AIO Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + AIO Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

CRT Appx Desktop Bridge [LC] by Wilenty 2018-09-30.exe + CRT Appx Desktop Bridge [HC] by Wilenty 2018-09-30.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe + Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe

 

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wojciech6799 napisał:

Z pierwszego linku się zainstalowało, a z drugiego na dzień dobry błąd taki, a później niby coś tam dalej poszło...

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i wszystko ładnie działa, zainstalowało się wszystko bez błędu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Goły system czysto zainstalowany z

tylko doinstalowałem czarne ikonki, nie musiałem doinstalować żadnych biblioteczek

 

Jak wyskoczy okno z jakimś komunikatem to znaczy ze ta biblioteczka jest w systemie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wszystkie paczki z biblioteczkami zainstalowały się prawidłowo, jak w *.zip *.rar, *.7z to trzeba wypakować najlepiej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek domowy:

100 lat życia,i sto szt .dzieci za win7 64 co od 2009 leci,

niezmordowany dla wszystkiego co wymyśli dzieciarnia cała

7 lat działa i niech będzie bogu chwała

usb3 buja jak młoda panienka,

śmieje się Lenovo i stacjonarka stęka.

piękna to robota co przez lata nie pęka

kłania się całą rodzina do grzybka co dzień

przez ten czas długi i dziękuje po raz drugi :)

srom-otnik, Marecki i dbil lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystkie 4 paczki po kolei tak jak masz na screenie, wszystko się zainstalowało poprawnie (po drodze wyskakiwały komunikaty, czyli te biblioteki już są w systemie - jak sam pisałeś). Niestety podczas instalacji iTunes wyskakuje ten sam błąd ciągle.

Próbowałem jeszcze instalacji "Basic Runtime Libraries" z Twojego linku i wyskakuje taki sam błąd co w iTunes:

 

Cytat

SetupType: "Decide what You want. CheckBoxes are Yours!"

Components to Install: "Visual C++ 2005 x86", "Visual C++ 2008 x86", "Visual C++ 2010 x86", "Visual C++ 2012 x86 Minimum", "Visual C++ 2012 x86 Additional", "Visual C++ 2013 x86 Minimum", "Visual C++ 2013 x86 Additional", "Visual C++ 2017 x86 Minimum", "Visual C++ 2017 x86 Additional", "XML 4.0 SP3 Parser x86", "old 32bit runtimes", "old 16bit runtimes"

ERROR: Error 1935.Wystąpił błąd podczas instalowania zestawu Microsoft.VC80.ATL,type="win32",version="8.0.50727.6229",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86". Zobacz Pomoc i obsługę techniczną, aby uzyskać więcej informacji. 
Install "Visual C++ 2005 Redistributable -> 8.0.61187 [{x86}]"; ExitCode: 1603; indicates: "Błąd krytyczny podczas instalacji"


ERROR: Error 1935.An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.VC90.ATL,version="9.0.30729.7523",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86",type="win32"'. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80070422. 
Install "Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.7523"; ExitCode: 1603; indicates: "Błąd krytyczny podczas instalacji"


Install "Visual C++ 2010  x86 Redistributable -> 10.0.40219.473" OK.

Install "Visual C++ 2012 x86 Minimum Runtime -> 11.0.61135.00" OK.

Install "Visual C++ 2012 x86 Additional Runtime -> 11.0.61135.00" OK.

Install "Visual C++ 2013 x86 Minimum Runtime -> 12.0.40664.00" OK.

Install "Visual C++ 2013 x86 Additional Runtime -> 12.0.40664.00" OK.

Install "Visual C++ 2017 x86 Minimum Runtime -> 14.14.26429.04" OK.

Install "Visual C++ 2017 x86 Additional Runtime -> 14.14.26429.04" OK.

ERROR: An error occured during the installation of assembly component {74910135-7980-398A-A06B-D6B9ABF34537}. HRESULT: 0x80070422. 
Install "MSXML 4.0 SP3 Parser -> 4.30.2117.0 [{x86}]"; ExitCode: 1603; indicates: "Błąd krytyczny podczas instalacji"


Install ""; ExitCode: 3; indicates: "System nie może odnaleźć określonej ścieżki"


2018-06-25 18:10:21 Work time: 00:01:19,640

Błąd podczas instalacji iTunes 32-bit.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Czyżby kondycja dysku była przyczyną ? Co prawda Windows się instalował bardzo długo chyba z godzinę, ale wszystko poprawnie bez żadnych błędów. Jakieś pomysły Panowie? ;)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojciech6799 napisał:

Zainstalowałem wszystkie 4 paczki po kolei tak jak masz na screenie, wszystko się zainstalowało poprawnie (po drodze wyskakiwały komunikaty, czyli te biblioteki już są w systemie - jak sam pisałeś). Niestety podczas instalacji iTunes wyskakuje ten sam błąd ciągle.

Próbowałem jeszcze instalacji "Basic Runtime Libraries" z Twojego linku i wyskakuje taki sam błąd co w iTunes:

 

Błąd podczas instalacji iTunes 32-bit.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Czyżby kondycja dysku była przyczyną ? Co prawda Windows się instalował bardzo długo chyba z godzinę, ale wszystko poprawnie bez żadnych błędów. Jakieś pomysły Panowie? ;)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja stawa na dysk, ja też miałem problemy z zainstalowaniem offica jak dysk jest nie najlepszej kondycji.

Ja bym spróbował wyzerować i wszystko powinno działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 23:23, bimbersco napisał:

Grzybek domowy:

100 lat życia,i sto szt .dzieci za win7 64 co od 2009 leci,

niezmordowany dla wszystkiego co wymyśli dzieciarnia cała

7 lat działa i niech będzie bogu chwała

usb3 buja jak młoda panienka,

śmieje się Lenovo i stacjonarka stęka.

piękna to robota co przez lata nie pęka

kłania się całą rodzina do grzybka co dzień

przez ten czas długi i dziękuje po raz drugi :)

A ja dziękuję za piękny wierszyk! Brawo :OL

14 godzin temu, wojciech6799 napisał:

Zainstalowałem wszystkie 4 paczki po kolei tak jak masz na screenie, wszystko się zainstalowało poprawnie (po drodze wyskakiwały komunikaty, czyli te biblioteki już są w systemie - jak sam pisałeś). Niestety podczas instalacji iTunes wyskakuje ten sam błąd ciągle.

Próbowałem jeszcze instalacji "Basic Runtime Libraries" z Twojego linku i wyskakuje taki sam błąd co w iTunes:

 

Błąd podczas instalacji iTunes 32-bit.

 

 

Nie wiem, czy to to kondycja dysku jest powodem niezainstalowania się iTunes, ale dysk jak sam widzisz - diagnostyka aż krzyczy, dysk do kosza... Próbować naprawiać można, też kilka dysków w życiu poprawiłem różnymi programami, ale tylko poprawiłem, a nie naprawiłem. Jak miał badsectrory to i tak mimo "reanimacji" skończył żywot niedługo 

12 godzin temu, Oczkins92 napisał:

Sromotnik czy to ty?Ten legendarny?

Czy ten legendarny to nie wiem, ale na pewno śmiertelnie trujący :D

PZDR!

Oczkins92 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gamsteron napisał:

Microsoft wyciął aero z thin pc ? Z tego co widzę po print screenach to tak, szkoda bo potrzebuje aero do pewnego programu :) Czas na czyściocha eng windows 7.

Nic nie jest wycięte, a nawet gdyby było to bym przywrócił aero. Na screenach jest tylko wyłączone celem odciążenia systemu.

m4s lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, srom-otnik napisał:

Nic nie jest wycięte, a nawet gdyby było to bym przywrócił aero. Na screenach jest tylko wyłączone celem odciążenia systemu.

W takim razie pobieram. Nigdzie w google nie mogę znaleźć informacji dotyczących windows thin pc -> nie wiem co microsoft wyciął, fajnie jakby było podane w liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gamsteron napisał:

Microsoft wyciął aero z thin pc ? Z tego co widzę po print screenach to tak, szkoda bo potrzebuje aero do pewnego programu :) Czas na czyściocha eng windows 7.

Na moich screen'ach widać tylko po świeżo po instalacji jest nie przezroczyste, ale AERO.

 

Do zwiększenia funkcjonalności upiększania oraz paru przydatnych skrótów takich jak np. przezroczystość AERO zmieniając się każdym oknem oraz przenoszenie okna na drugi ekran za pomocą 3 klawiszy np. CTRL+WINDOWS+V polecam zainstalować [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] bardziej funkcjonalne, a reszta śmieci to z powodu ze jest przystosowany do smartphone i tabletów i to same za darmo nic godnego uwagi nie dostaniesz, jeszcze polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

 

Redukcji emisji światła niebieskiego:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], jak ma się laptop / monitor / smartphone Asus'a to można korzystać z wbudowanego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale inni producenci mogą mieć coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobierałem jednak tego systemu. Zdecydowałem się na windows 7 czyścioch w wersji ENG. Teraz instaluje aktualizacje -> znalazło 1800mb, zainstalowało 188/197 zaraz koniec :) Instaluje się ze 3 godziny.

 

Na laptopie mamy chcę zainstalować jakąś ultra lite/core wersję win 8.1 lub win 10. Laptop kupiony w 2015 za 1300zł a cpu wolny jak ślimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można prosić o pomoc z tym błędem? Kliknięcie 'Tak' lub 'Nie' nic nie daje, nie pomaga nadal jest problem z skryptem.

 

Wersja Lite.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Paczka aktualizacji z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2018 o 09:54, srom-otnik napisał:

Wersja Lite:
- przykładowa muzyka, wideo i obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe,
- "łatwy transfer",

- indeks wydajności,
- języki (pozostał en-US).

języki (pozostał en-US), znalazłem dzisiaj czas i zainstalowałem Office 2010 EN, żadnych problemów, po spolszczeniu też OK.

Kiedyś chciałem zainstalować Office PL na systemie EN i pamiętam że mi nie poszedł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja chciałem poinformować, że trochę zacząłem kombinować z tym dyskiem, ustawiałem inne rozmiary i przenosiłem partycje (400GB danych poszło na koniec dysku). Po tym wygląda tak pierwsza pusta partycja 530GB, druga partycja 400GB z danymi. Na nowo zainstalowałem Win JG7 ThinPC, od razu zainstalowałem iTunes na czystym systemie. Zainstalował się poprawnie bez żadnego zająknięcia. I bądź tu mądry i pisz wiersze, dlaczego za pierwszym razem wyskakiwał błąd. Być może to faktycznie coś od dysku mu nie pasowało (skoro mam 2 błędy na nim...chyba ze starości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojciech6799 napisał:

Witam. A ja chciałem poinformować, że trochę zacząłem kombinować z tym dyskiem, ustawiałem inne rozmiary i przenosiłem partycje (400GB danych poszło na koniec dysku). Po tym wygląda tak pierwsza pusta partycja 530GB, druga partycja 400GB z danymi. Na nowo zainstalowałem Win JG7 ThinPC, od razu zainstalowałem iTunes na czystym systemie. Zainstalował się poprawnie bez żadnego zająknięcia. I bądź tu mądry i pisz wiersze, dlaczego za pierwszym razem wyskakiwał błąd. Być może to faktycznie coś od dysku mu nie pasowało (skoro mam 2 błędy na nim...chyba ze starości).

Wcześniej trafiało na błędne sektory, a teraz system nie trafił na błędne sektory, bo dostał więcej miejsca do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 19:50, weicher92 napisał:

Witam, bootowalny pendrive zrobiony, odpala się instalator Sromotnika, i nie znajduje źródła dla sterowników podczas próby instalacji (wnioskuje, że pendriv'a), dlaczego??
Pendrive 8GB, siedzi w porcie 2.0, hp probook. Help

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak problem został rozwiązany bo mam to samo na Dell d410 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie