Skocz do zawartości

Win JG7 ThinPC


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się jeszcze problem z instalacją Office 2013. Na domyślnych usługach nie działa, pojawia się lakoniczna informacja o błędzie (i tyle, żadnych szczegółów), na zaoptymalizowanych usługach wyskoczył błąd dotyczący czcionek. Pokombinuje pewnie dopiero w niedziele, ale może ktoś już ma pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rasoir0591 napisał:

Pojawił się jeszcze problem z instalacją Office 2013. Na domyślnych usługach nie działa, pojawia się lakoniczna informacja o błędzie (i tyle, żadnych szczegółów), na zaoptymalizowanych usługach wyskoczył błąd dotyczący czcionek. Pokombinuje pewnie dopiero w niedziele, ale może ktoś już ma pomysły.

Bez problemu zainstalowałem office 2016 pobrany z basewin.pl.problem pewnie leży po Twojej stronie(uszkodzony obraz,archiwum) .mam pytanie jak udało ci się trwale aktywować system tym aktywatorem MTKV263 skoro on działa na zasadzie KMS-a ?wrzuciłem system w wersji Core na VMware i aktywowało mi na 180 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym?

Pojawia mi się to za każdym razem gdy chcę zmienić boot screena.

Z góry dzięki za pomoc.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Napisano z blaszaka przy użyciu tradycyjnej klawiatury :biggrin3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zibi505 napisał:

Bez problemu zainstalowałem office 2016 pobrany z basewin.pl.problem pewnie leży po Twojej stronie(uszkodzony obraz,archiwum) .mam pytanie jak udało ci się trwale aktywować system tym aktywatorem MTKV263 skoro on działa na zasadzie KMS-a ?wrzuciłem system w wersji Core na VMware i aktywowało mi na 180 dni.

Się domyślam, że po mojej stronie tylko co, bo na innych systemach instalowałem z tego obrazu i szło. Zasysam drugi i sprawdzę. Czy w 2016 Office nie wykrzacza Ci się po jakimś czasie wygląd okien? Skąd zasysałeś?

Co do aktywacji to uruchomiłem jako admin, wybrałem ikonę windowsa i kliknąłem tylko zielony napisa "e-aktywator". Nic więcej, system widnieje jako aktywowany. Aktywator ściągnąłem z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CloudX napisał:

Panowie może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym?

Pojawia mi się to za każdym razem gdy chcę zmienić boot screena.

Z góry dzięki za pomoc.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Napisano z blaszaka przy użyciu tradycyjnej klawiatury :biggrin3:

A czy animowany bootres.dll przeniosłeś z WINDOWS do WINDOWS/System32? Ja bootscreena zmieniam zawsze w każdej instalowanej przeze mnie wersji Win7 i nigdy nie było z tym podobnych do zgłaszanego przez Ciebie problemu.

Kolejna sprawa dlaczego masz Tryb testu? - jeśli celowo, to OK, jeśli nie to wyłącz go używając odpowiedniego skryptu z TUNING/STEROWNIKI

13 minut temu, rasoir0591 napisał:

Się domyślam, że po mojej stronie tylko co, bo na innych systemach instalowałem z tego obrazu i szło. Zasysam drugi i sprawdzę. Czy w 2016 Office nie wykrzacza Ci się po jakimś czasie wygląd okien? Skąd zasysałeś?

Co do aktywacji to uruchomiłem jako admin, wybrałem ikonę windowsa i kliknąłem tylko zielony napisa "e-aktywator". Nic więcej, system widnieje jako aktywowany. Aktywator ściągnąłem z tego forum.

Sprawdziłem ten aktywator i używając opcji EZ-aktywator - mam 180 dni jak przy KMSPico, ale używając opcji Aktywuj (klikałem kilka razy na przemian z Rearm) i załapało mi trwałą aktywację

CloudX lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, srom-otnik napisał:

A czy animowany bootres.dll przeniosłeś z WINDOWS do WINDOWS/System32? Ja bootscreena zmieniam zawsze w każdej instalowanej przeze mnie wersji Win7 i nigdy nie było z tym podobnych do zgłaszanego przez Ciebie problemu.

Kolejna sprawa dlaczego masz Tryb testu? - jeśli celowo, to OK, jeśli nie to wyłącz go używając odpowiedniego skryptu z TUNING/STEROWNIKI

Animowany bootres.dll przeniosłem i programik startuje więc git, ale ten tryb testu... w sumie pojawił mi się jak włączyłem niepodpisane sterowniki, a teraz nawet jak wyłączam niepodpisane sterowniki to nie znika... EDIT: po restarcie kompa tryb testu zniknął. :good3:

 

Napisano z blaszaka przy użyciu tradycyjnej klawiatury :biggrin3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klarion a chcesz xpka z 2014 lite albo micro? :E Bo w sumie jeżeli @srom-otnik się zgodzi to gdzieś reupne.

 

A tak poza tym @srom-otnik będziesz robił jeszcze serię JG Extreme? Fajne były te systemiki ;)

 

Napisano z blaszaka przy użyciu tradycyjnej klawiatury :biggrin3:

lukasknw lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srom-otnik mam pytanie odnośnie dbania o kondycję systemu. Wiedząc jak szybkie są Twoje systemy na pewno zrezygnuję ze wszelkich apek typu ASC czy innych "przyśpieszających i czyszczących" na rzecz wbudowanych mechanizmów. Mam jednak pytanie odnośnie dbania o rejestr, czy używać do tego czegoś czy samo "czyszczenie" spod ppm robi robotę? Jak mają się Twoje systemy do skryptów typu UUAWU i RemoveSPY AIO - używać tego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rasoir0591 napisał:

@srom-otnik mam pytanie odnośnie dbania o kondycję systemu. Wiedząc jak szybkie są Twoje systemy na pewno zrezygnuję ze wszelkich apek typu ASC czy innych "przyśpieszających i czyszczących" na rzecz wbudowanych mechanizmów. Mam jednak pytanie odnośnie dbania o rejestr, czy używać do tego czegoś czy samo "czyszczenie" spod ppm robi robotę? Jak mają się Twoje systemy do skryptów typu UUAWU i RemoveSPY AIO - używać tego czy nie?

Ja nie używam jakichkolwiek dodatkowych programów typu CCleaner, tweakerów, czy skryptów - zwykle coś bardziej popsują w moich modyfikacjach niż pomogą, a na pewno nic nie przyspieszą.... Lat temu kilka jeszcze czyściłem rejestr Windows 7 Manager'em, ponad 2 lata temu zrezygnowałem z niego na rzecz 360 Total Security, który ma świetny moduł czyszczący system. Niestety w tym roku, kolejne buildy tego pakietu utrzymują stałą tendencję w kierunku "zalać usera reklamami". Ponadto system od któregoś tam wydania 360TS miał opóźnioną reakcję explorera - zarówno na JG7 jak i na JG8.1, musiałem pożegnać ten soft. Od tej pory, tj kilku miesięcy nie stosuję nic do pielęgnacji kondycji rejestru, a czyszczenie tylko z menu ppm -> Narzędzia.

od 13 lat stosuję inną filozofię utrzymywania sprawnie i szybko działającego komputera. Tworzę w Acronis Boot CD obraz systemu w idealnej konfiguracji, czyściutkiego, poustawianego tak jak chcę najlepiej. Przywracam go, zawszę gdy narobi się jakiś bałagan lub dla higieny co kilka tygodni. Obraz systemu aktualizuje zawsze co kilka miesięcy - aby były w nim świeże wydanie przeglądarki do Internetu oraz aktualne bazy danych wirusów w AV.

Odnośnie skryptów typu RemoveSPY AIO - nie mam zdania, bo nie stosuję ich, więc nie wiem, czy coś mogą namieszać w moich modyfikacjach. Ja dla świętego spokoju jednorazowo po instalacji systemu uruchamiam DWS Lite i to wszystko w zakresie mojej ochrony prywatności. Może to za mało, ale z lenistwa nie robię nic więcej.

PZDR!

jnm lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze - UUAWU nie używam na modach, WU mam wyłączone lub jest wycięte w modach (moim zdaniem aktualizacja pociętych modów mija się z celem, często aktualizacja "niszczy" wysiłek autora moda włożony w odchudzenie systemu), ostatnio tylko zainstalowałem Net Framework 4.7.2 na modzie 8.1 Lite na kompie oraz na kilku maszynach virtualnych z innymi wersjami modów i pojawiły się komunikaty o włączenie Net Framework w Panelu Sterowania - w włącz/wyłącz funkcje systemu Windows - tak jakby nowa wersja się zainstalowała, ale nie była aktywna, włączenie tych opcji nie dawało rezultatu - pojawiały się komunikaty o błędzie. Tak więc aktualizacje nie zawsze są wskazane - na szczęście mam obraz systemu zrobiony Acronisem, tak więc parę minut i jest od nowa postawiony świeży system na dysku.

 

RemoveSPY AIO - używam zawsze (głównie dla wpisów w hosts i blokowania telemetrii, nie używam innych programów) - błędów czy spowolnienia systemu nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jak w opisie, żadnych problemów, WiFi dostępne od zaraz.
Po 21 sterów, wiadomo autor jak by nawet chciał zadbać o wszystkich to instalka ważyła by skromnie mówiąc dużo. Niezbędne programy:
ESET NOD32 Antivirus
Total Commander UP - nie umiem funkcjonować bez
Registry First Aid - czyści rejestr, nie udaje - polecam
Firefox
CoreTemp32
RemoveWAT - po instalacji prawy dolny róg pulpitu jest irytujący
Sunrise_Seven - tutaj jeszcze można dodatkowo co nieco wyłączyć - polecam
W sumie 48 procesów i tylko 48% z 2,00 GB ramu - dla mnie REWELACJA!
Na pewno polecę i będę instalował na słabszych maszynkach.
Zgadzam się z autorem że kopia partycji systemowej to najlepsze rozwiązanie,
tak samo używam od lat Acronis TrueImage.
I tyle, dzięki za wstawkę, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, uzupelniacz napisał:

Problem wystepuje na wersji CORE.

Instalowałem z różnych źródeł ms office 2010 oraz 2013 i za każdym razem w połowie instalacji występuje błąd 1935.

A skąd bierzesz kod błędu? Bo u mnie wyświetla się tylko informacją o błędzie instalacji. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalowaliście office 2010 i wyższe z włączonymi domyślnymi usługami?

Ja właśnie sprawdziłem, ale tylko na office 2007, bo tylko taki mam. Na Core zainstalował się bez żadnych problemów.

Chyba wywalę z obrazu iso to Core, bo w sumie żaden zysk z takiego okrojenia systemu. Więcej problemów niż to warta. Wersja Lite jest wystarczająco lekka, nie "puchnie" po updatowaniu i wszystko działa. Systemy zużywają pamięć w takim samym zakresie, tak samo szybko się uruchamiają, Lite zajmuje tylko o 1GB więcej niż Core.

Co Wy na to, by iso miało tylko Lite?

CloudX lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srom-otnik dla mnie to tam zostaw core bo mimo wszystko musiałeś włożyć trochę czasu, aby zrobić tą wersję core. Dla niektórych może to i lepiej bo jak ktoś używa komputera tylko do tego żeby zrobić przelew albo obejrzeć film na internecie czy obejrzenia jakich zdjęć rodzinnych to jest to super wersja :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Czy instalowaliście office 2010 i wyższe z włączonymi domyślnymi usługami?

Ja właśnie sprawdziłem, ale tylko na office 2007, bo tylko taki mam. Na Core zainstalował się bez żadnych problemów.

Chyba wywalę z obrazu iso to Core, bo w sumie żaden zysk z takiego okrojenia systemu. Więcej problemów niż to warta. Wersja Lite jest wystarczająco lekka, nie "puchnie" po updatowaniu i wszystko działa. Systemy zużywają pamięć w takim samym zakresie, tak samo szybko się uruchamiają, Lite zajmuje tylko o 1GB więcej niż Core.

Co Wy na to, by iso miało tylko Lite?

ŻADNYCH problemów nie mam z Core. Absolutnie nie wyrzucaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem office 2010-2016 na systemie w  wersji Core i wszystko działa prawidłowo,zarówno na kompie  z podzespołami z roku ubiegłego jak i z przed lat ośmiu.

Wszystko jest opisane i trzeba mieć świadomość tego co się instaluje i po co.Jak dla mnie wersja Core  jest też dobrym modem i niech zostanie tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core musi zostać.

Oczywiście, że ustawiam domyślne usługi. Nie mam żadnego antyvira, ani innych bzdet na netbooku. Jak widać instalacja Office'a jest jak z aktywacją loteria, u jednych działa u innych nie. Pobiorę od nowa obraz, sprawdzę sumy i zainstaluję system z innego pendrive'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie