Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG7 ThinPC

Recommended Posts

7 godzin temu, IMF napisał:

A co zmieniałeś w biosie poza wyłączeniem secure boot i oczywiście zmiana kolejności bootowania?

5 godzin temu, Windowsthin napisał:

A co zmieniałeś w biosie poza wyłączeniem secure boot i oczywiście zmiana kolejności bootowania?

U mnie jak już się udało ustawić, żeby w ogóle ruszyło, to pojawia się taki komunikat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@Windowsthin, po wielu przygodach (na Dell'u siostry) zainstalowałem WinTP - wymagało to wielu prób.

Ostatecznie:

- przygotowałem Rufus'em pendrive z instalką (pod MBR/BIOS),

- usunąłem wszelkie partycje,

- w Bios'ie zmieniłem tryb na "Legacy" oraz kolejność uruchamiania, wyłączyłem "wirtualizację" i "Secure Boot".

Niestety na moim modelu (Inspiron 5577), mimo wszystko nie udało mi się tego powtórzyć. Wszelkie "magiczne sposoby" zawiodły. Przeszkodą m.in. jest u mnie procesor 7-gen. Jeśli udawało mi się już zainstalować Windows, to po restarcie otrzymywałe przeróżne kosmiczne komunikaty i sytem nie startował. Po dwóch tygodniach walki, poddałem się (mam rodzinę = małe dzieci i obowiązki).

Niech Moc będzie z Tobą.

W dniu 29.04.2018 o 09:54, srom-otnik napisał:

Dla tych Userów, którym podobały się czarne ikony w moich wcześniejszych edycjach wrzucam suplement,

który podmienia 3 pliki systemowe: explorer.exe, imageres.dll i fontext.dll.

Instalator znajdziecie w TUNING\Wygląd, po uruchomieniu podmieni pliki i wymusi restart. Ponieważ to archiwum SFX, to niektóre antywirusy mogą uruchomić instalator w "piaskownicy" i będzie bez efektu..., mogą również potraktować to jako złowrogie  paskudztwo i skasować plik... Zalecam przed uruchomieniem wyłączyć ochronę antywirusową.

Po restarcie na pulpicie znajdziecie 2 pliki: File Replacer i fotoinstrukcję jak z jego pomocą w pełni załadować wygląd ikon.

Siemka jak moge odinstalowac te ikony i wrocic do org?

W dniu 12.11.2019 o 21:15, robertj07 napisał:

Czy udało się komuś aktywować ten system? jeżeli TAK to czym? bo u mnie nie działa ...testowane na kilku programach wymienionych w tym temacie ....

Pewnie już spóźniona odp., ale dla potomnych.

Ta modyfikacja opiera się o wersję Windows 7 ThinPC.

Najczęściej polecany aktywator Windows Loader nie aktywuje tej wersji, bo nie wspiera odmiany ThinPC (i już nie dostanie wsparcia, bo projekt dawno zakończony).

Sam przeważnie używałem programu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do aktywacji tej wersji Win7.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] portable mam taki komunikat ....

=== Activating ......
Trwa aktywowanie produktu Windows(R) 7, Embedded edition (aa6dd3aa-c2b4-40e2-a544-a6bbb3f5c395)...
Błąd: 0xC004F035 Usługa licencjonowania oprogramowania zgłosiła, że nie można aktywować komputera przy użyciu klucza produktu licencji zbiorczej. Systemy korzystające z licencji zbiorczej wymagają uaktualnienia z odpowiedniego systemu operacyjnego. Skontaktuj się z administratorem systemu lub użyj klucza innego typu

i nie udało się aktywować

Nie wiem czy to problem z systemem, bądź błędną aktywacją jakiegoś wcześniejszego programu.

Spróbuj programu co czyści system z poprzednich aktywatorów i chyba restart systemu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przejrzałem temat i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Witam!

Potrzebuję testerów do nowej wersji. Pozbyłem się laptopa i nie mogę sprawdzić działania nowego Optymalizatora Usług - został uproszczony i mam nadzieję, że przy okazji pozbyłem się buga w postaci znikającej ikony sieci WiFi koło zegara systemowego.

Są chętni?

Dzięki, link do iso testowego jest na pierwszej stronie tego wątku, na samym dole opisu systemu.

Instaluj na starszym sprzęcie używając pendriva USB2 (nie USB3!) lub płyty DVD, tak by system w ogóle mógł się zainstalować. Iso nie zawiera dodatkowych sterowników do NVMe oraz nowych procesorów...

25 minut temu, ueshi napisał:

Czy ma ktokolwiek pomysł jak aktywować ten system? próbowałem już wszystkimi programami tutaj podanymi, różnymi kluczami i nic nie pomaga :/

Ściągnij system raz jeszcze, sprawdź sumę kontrolną, zainstaluj z pena USB2 i sprawdź MTKV bez jakichkolwiek innych aktywatorów i kluczy. Instalowałem ten system kilka razy i zawsze działał.

witam, męczę się od 2 tygodni ze swoim pc. Instalowalem z 3 wersje w10, potem w7 i na kazdym systemie oprócz tego spadały mi fpsy w gierce (league of legends) + zacinało ostro kursor. Najprawdopodobnie jeden z trzech lub dwa pozostałe dyski umierają bo zainstalowalem ten nowy testowy w7 i póki co jest bajecznie gra na full detalach i res trzyma +/- 100fpsów, kursor nie ścina i jest pięknie tylko mam jedną prośbę odnośnie korzystania z pamięci RAM. Jako, że jest to winda 32bit wykrywa i korzysta z 4gb, a w budzie włożone 8. Mógłbym oczywiście sam wyszperać patenty na to bo jest ich tutaj wiele, w win7 micro już był razem z windą, lecz znając moje szczęście + brak sił i cierpliwości po 2 tygodniach walki i codziennych formatów chciałbym prosić Was o pomoc i podesłanie rozwiązania by obecny system korzystał z pełnej ilości RAM, które posiadam. Za chęci i pomoc bardzo bardzo dziękuję. Pozdrawiam i szanuję autora owej modyfikacji.

moje pytanie nieaktualne, jak na 3 poprzednich systemach, dwóch dyskach i innych pamięciach RAM znów mimo wysokiej ilości FPS w grze kursor zaczyna ku**wsko zacinać przerywać uniemożliwiając granie więc głęboko już mam te ramy systemy formaty i męczyć się jak idiota, komputer na śmieci. Co do systemu poza grą chodzi wspaniale, włącza się kilka sekund, wszystko chodzi jak należy. Pozdrawiam

20 godzin temu, srom-otnik napisał:

Ktoś zainstalował już na jakimś laptopie?

Jeśli tak, czy są problemy z wyświetlaniem ikony WiFi? Tzn po restarcie nie ma jej na pasku zadań?

O 15 zainstaluje i dam znać!

#Edit

Wszystko śmiga jak powinno. Ikonkę wyświetla

@srom-otnik

W dniu 17.11.2019 o 20:14, ueshi napisał:

Czy ma ktokolwiek pomysł jak aktywować ten system? próbowałem już wszystkimi programami tutaj podanymi, różnymi kluczami i nic nie pomaga :/

W dniu 18.11.2019 o 22:47, robertj07 napisał:

powiem tak za chiny nie umię aktywować systemu postawiłem na nowo i problem się powtarza ...użyłem każdej opcji która tutaj jest opisana ...moj laptop ACER EXTENSA 5620Z 2GB ram

albo

albo

albo

5 godzin temu, 1234qusz napisał:

Gdzie mogę można pobrać tą bardziej okrojoną wersje,tiny?

Nie ma i nie będzie takowej wersji. System w tej postaci po zainstalowaniu zajmuje bardzo mało miejsca na dysku. Jest przy tym w pełni funkcjonalny, baaaa, dzięki dodanym modułom ma znacznie większą funkcjonalność niż oryginalny OS od M$!

Pierwsza moja wersja tego moda miała wersje lite w iso. Nie chciał instalować się Office 2010. Nie ma sensu i tyle w tym temacie.

Drodzy beta testerzy. Dzięki za wstępne opinie, ale chcę wiedzieć więcej:

1. Czy po ustawieniu systemu, wgraniu sterów, użyciu Optymalizatora Usług oraz Czyszczenia i kolejnych restartach - ZAWSZE widać ikonę WiFi? Czy po ustawieniu w Optymalizatorze wszystkich funkcji na NIE, a ostatniej na TAK, nadal ją widać PO RESTARCIE w ciągu kolejnych dni użytkowania?

2. Czy działa tworzenie GRUPY DOMOWEJ, w której można udostępniać i pobierać pliki między komputerami?

Proszę tylko o precyzyjne odpowiedzi.

Zależy mi na tym, by ostatnia wersja WinJG7 w każdej odmianie była perfekcyjnie przygotowana i nie miała ŻADNYCH bugów. Pomóżcie mi w tym, bo mam tylko blaszaka i nie jestem w stanie sprawdzić tego o co proszę.

PZDR!

moszter likes this

On 11/18/2019 at 4:53 PM, ribosee said:

witam, męczę się od 2 tygodni ze swoim pc. Instalowalem z 3 wersje w10, potem w7 i na kazdym systemie oprócz tego spadały mi fpsy w gierce (league of legends) + zacinało ostro kursor. Najprawdopodobnie jeden z trzech lub dwa pozostałe dyski umierają bo zainstalowalem ten nowy testowy w7 i póki co jest bajecznie gra na full detalach i res trzyma +/- 100fpsów, kursor nie ścina i jest pięknie tylko mam jedną prośbę odnośnie korzystania z pamięci RAM. Jako, że jest to winda 32bit wykrywa i korzysta z 4gb, a w budzie włożone 8. Mógłbym oczywiście sam wyszperać patenty na to bo jest ich tutaj wiele, w win7 micro już był razem z windą, lecz znając moje szczęście + brak sił i cierpliwości po 2 tygodniach walki i codziennych formatów chciałbym prosić Was o pomoc i podesłanie rozwiązania by obecny system korzystał z pełnej ilości RAM, które posiadam. Za chęci i pomoc bardzo bardzo dziękuję. Pozdrawiam i szanuję autora owej modyfikacji.

Jak go zainstalowałeś? Mi po instalacji za każdym razem wywala bugsplat po wejściu do gry.

Witam,

mam lapka Acer Aspire ES1-131 i nie mogę zainstalować zadnego Win7 na nim, ponieważ systemy nie posiadają sterowników do USB. Wiecie może jak mogę sobie poradzić z tym problemem?