Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady.

Chcę przez sysprep zrobić obraz z zainstalowanymi pode mnie programami. Przy próbie odpalenia sysprep wyskakuje informacja

Narzędzie przygotowywania systemu 3.14

"Podczas badania w celu uzyskania oczekiwanych operacji wystąpił błąd."

Używam system w wersji core zainstalowany w Oracle VM virtual box.

Proszę doradźcie jak obejść błąd lub jak inaczej to zrobić niż przez sysprep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.05.2018 o 21:24, Marecki napisał:

Może komuś przydadzą się te informacje.

Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office.

Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie.

A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs.
Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę:
Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart

Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ...

System śmiga jak ta lala :pp

Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.

Ma ktoś jeszcze ten 6mb plik z kodekami, bo link nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla osób które mają problem z grafiką (wyrzuca, czyli tak jak by nie zainstalowali) to nie jest wina autora modyfikacji @srom-otnik:

This package is a Feature Pack in the category Graphics and Multimedia. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Graphics-Platform.

This package contains support for the Windows Color System, including Windows Image Color Management, as well as Direct2D, Direct3D, DirectDraw, and OpenGL support. Also included in this package is Desktop Windows Manager.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kodeki co dodał @Marecki, tylko na inny hoście:

This package is a Feature Pack in the category System Services. The name of the package as it appears on disk and for use with some command-line tools is WinEmb-Installers-MSI.

This package includes Windows Installer (Msiexec.exe) and support for adding, modifying (including repairing), and removing applications provided as a Windows Installer (.msi) package.

źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć! Co będzie lepsze do tworzenia muzyki, filmów (FL Studio, Premiere Pro), internetu i okazjonalnie gierek? Zastanawiam się nad tym, a nad 8.1 od Sromotnika. Doradzicie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi