Skocz do zawartości

Win JG7 ThinPC


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, auto napisał:

jest w tej wersji opcja przywracanie systemu??

Przeczytaj pierwszy post.

 

Strzelam w ciemno, że nie ma tak jak w praktycznie 90% wersji Sromotnika. Acronisem sobie zrób kopie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji Lite choć na Core też będzie ten sam błąd, nie da się zainstalować pełnego / kompletnego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] od wersji 3.5.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie daje się zainstalować dwóch opcji czyli debugging symbols oraz debug binaries.

Python-install-for-all-users.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]! Jak zawsze piękna robota!

 

Było już to pytanie, lecz nie było jeszcze odpowiedzi na nie. Nie działa odtwarzanie filmów na Fejsie. Wersja LITE. Czy ktoś na temat rozwiązania wie coś?

 

Tak tylko pytam, bo czasem trzeba postawić coś na słabszym sprzęcie. Do tej pory służy mi Twoja Mistrzu wersja sprzed 3 lat. Ale może ta nowsza będzie lepsza...

 

Swoją drogą wersją JG10 LTSB x64 rozwaliłeś konkurencję :0shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marecki napisał:

Było już to pytanie, lecz nie było jeszcze odpowiedzi na nie. Nie działa odtwarzanie filmów na Fejsie. Wersja LITE. Czy ktoś na temat rozwiązania wie coś?

Nie próbowałem, to raczej kwestia przeglądarki i wtyczek, może ten OS wymaga Flasha? Spróbuj różnych rozwiązań.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srom-otnik, są dwie sprawy:

1. po co to dodatkowe konto?? ale żeby to zobaczyć trzeba zainstalować odkurzacza.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Niestety, ale nie da rady zainstalować M$ Office 2007przy ustawieniach domyślnych usług i bez.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

wiem, że taki system wybrałem do testów to nie wymagam zbyt wiele, tylko informuje o błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moszter napisał:

Srom-otnik, są dwie sprawy:

1. po co to dodatkowe konto?? ale żeby to zobaczyć trzeba zainstalować odkurzacza.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Niestety, ale nie da rady zainstalować M$ Office 2007przy ustawieniach domyślnych usług i bez.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

wiem, że taki system wybrałem do testów to nie wymagam zbyt wiele, tylko informuje o błędach

U mnie Office 2007 zainstalował się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jorgusek

1. po co czytujesz wszystko bez opamiętania,

2. jak jesteś takim Ekspertem, to czemu nie pomogłeś z moim problemem (według mnie jak się niema nić pomocnego do napisania to nie piszę), chyba żeby sobie nabić posty,

3. mnie nie obchodzi że u ciebie działa, ale czemu u mnie nie działa.

 

@srom-otnik,

dziś się udało zainstalować M$ Office 2007 na Lite, to ciekawe czemu wczoraj się nie chciało?? A dysk jest w dobrym stanie wizualnopsychofizycznym, a co do odkurzacza, bo mi nie udzieliłeś odpowiedzi przez przedmówce

W dniu 17.05.2018 o 10:40, moszter napisał:

Srom-otnik, są dwie sprawy:

1. po co to dodatkowe konto?? ale żeby to zobaczyć trzeba zainstalować odkurzacza.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a tu masz lepszy screen

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy to dlatego że super wajzor jest włączony na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, moszter napisał:

dziś się udało zainstalować M$ Office 2007 na Lite, to ciekawe czemu wczoraj się nie chciało?? A dysk jest w dobrym stanie wizualnopsychofizycznym, a co do odkurzacza, bo mi nie udzieliłeś odpowiedzi przez przedmówce

a tu masz lepszy screen

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy to dlatego że super wajzor jest włączony na stałe?

Witaj. Ja mam podobnie jaki i Wy po raz pierwszy do czynienia z głęboko zmodyfikowanym systemem klienckim. Tu konto administratora niby działa na normalnych zasadach, ale np administrator nie ma prawa dostępu do funkcji: Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - bo zablokowane jest przez uwaga: administratora. Dziwne. Można założyć nowe konto administratora i skasować stare w panelu wywoływanym w okienku Uruchom i wpis: control userpasswords2

Stworzenie nowego i skasowanie domyślnego konta administratora najprawdopodobniej nie zlikwiduje szeregu dziwności jakich doświadczamy na ThinPC. Kolejna dziwność tego systemu ujawnia się jego kapryśnością - Office nie udaje się zainstalować na jednym kompie na na innym jak najbardziej tak.

Cóż, taki urok tego OS-a

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, srom-otnik napisał:

Witaj. Ja mam podobnie jaki i Wy po raz pierwszy do czynienia z głęboko zmodyfikowanym systemem klienckim. Tu konto administratora niby działa na normalnych zasadach, ale np administrator nie ma prawa dostępu do funkcji: Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - bo zablokowane jest przez uwaga: administratora. Dziwne. Można założyć nowe konto administratora i skasować stare w panelu wywoływanym w okienku Uruchom i wpis: control userpasswords2

Stworzenie nowego i skasowanie domyślnego konta administratora najprawdopodobniej nie zlikwiduje szeregu dziwności jakich doświadczamy na ThinPC. Kolejna dziwność tego systemu ujawnia się jego kapryśnością - Office nie udaje się zainstalować na jednym kompie na na innym jak najbardziej tak.

Cóż, taki urok tego OS-a

PZDR!

Z tym kontem tylko informuję, nie przeszkadza mi ono.

A co do do office po 6-8 próbuje zainstalowania udało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 07:39, krzygaj napisał:

Na Core mam problem z dźwiękiem - niby w usługach jest uruchomiona:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jednakże głośnik cały czas jest przekreślony, a w dymku jest taka informacja:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Pomaga dopiero ponowne uruchomienie usługi - czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za pomoc

Dla potomnych:

Poradziłem sobie wpisując w zakładce Logowanie usługi nazwę użytkownika: NT AUTHORITY\LocalService - hasło puste

 

Pzdr

 

BTW - czy ktoś może mi pomóc w doinstalowaniu IE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 08:34, srom-otnik napisał:

Cóż, taki urok tego OS-a

Jeszcze są problem z urządzeniami na PS/2 czyli np. klawiatura i myszka, nie chcą działać, jak na Lite po 3 uruchomieniu zacięło działać, to na Core po którymś z rzędu nie pamiętam chyba też 3, klawiatura zacięła działać, a mysz nadal nie.

Jak to naprawić?

 

edyt: 25.05.20118 r.

sorry, jednak to wina sprzętowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przydadzą się te informacje.

 

Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office.

Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie.

 

A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs.
Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę:
Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart

Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ...

 

System śmiga jak ta lala :pp

 

Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.

moszter lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 21:24, Marecki napisał:

Może komuś przydadzą się te informacje.

 

Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office.

Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie.

 

A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs.
Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę:
Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart

Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ...

 

System śmiga jak ta lala :pp

 

Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.

Co do pierwszej części wypowiedzi.

Ja zawsze instaluje z podłączonym internetem i wszystko dobrze działa, widocznie coś u Ciebie jest nie tak radze zobaczyć kondycję dysku twardego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wyzerować go [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], choć WDDiag bardziej mi się podoba, przy jednym dysku programy do wyzerowania trzeba dodać do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

 

Cytat

Choć nie trzeba, z tym LiveCD to tylko moja rada jak ja to robię czyli przez LiveCD.

Starsza wersja z plikiem w wersji portable -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], jednak z poziomu zainstalowanego systemu widać dysk, bez potrzeby korzystania z LiveCD.

 

Gotowa płytka Live CD z wieloma przydatnymi programami -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A co do drugiej części wypowiedzi.

Sprawdzałeś na Core czy to działa? Bo jak ja patrzyłem to ani na Wirtualnej maszynie -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ani na Normalnej stacji roboczej nie chciały się zastosować aktualizacje, a na Lite - Wirtualna maszyna wszystko ładnie się instaluje i działa.

 

Nie pisali o aktywowaniu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tylko o [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie