Skocz do zawartości

Zakup routera


Hells Angels

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić router - cel oglądanie filmów, również HD, telewizja internetowa (telewizor) chcę go również wykorzystywać jako magazyn plików dla innych komputerów. Dość ważny jest też zasięg - chcę korzystać z internetu na dworze (2-3 ściany i odległość 15-20m). Czy ten router będzie odpowiedni, a może polecicie coś innego? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do routera każdy ma swój gust i jakość ale polecam jako dodatek do routera Range Extender który bazuje z routerem i wzmacnia sygnał za ścianą nawet do 30 metrów [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ja używam wielofunkcyjny Repeater z punktem dostepowym RE Expanander z routerem i LAN firmy Tenda  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Bardzo polecam konfiguruje jak router przez LAN

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jakiegoś gustu czy smaku w wyborze routera, po prostu słabo się orientuję w tym temacie i dlatego proszę o pomoc w wyborze jakiegoś w miarę dobrego do moich potrzeb i nie przesadnie drogiego. Co do wzmocnienia sygnału to będę myślał nad tym jak kupię router i sprawdzę jaki ma zasięg i czy będzie potrzeba wzmocnienia sygnału. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również - tak jak kolega woj_ani 217 - poleciłbym TP linka ale nie Archer C7 ale C8, który moim zdaniem jest owiele lepszym routerem niż C7

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze lepszy byłby C9, chociaż między C8 a C9 nie ma aż tak dużej różnicy

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcel1 napisał:

poleciłbym TP linka ale nie Archer C7 ale C8, który moim zdaniem jest owiele lepszym routerem niż C7

Ale jedna jedyna różnica między C7 a C8 to zamiast dwóch portów USB 2.0, jeden port USB 3.0 + jeden port USB 2.0, a poza tym portem i obudową są to identyczne konstrukcje w każdym calu. A C9 to już w ogóle chwyt marketingowy - to samo co C8 i C7 + zamiast 450Mb/s w standardzie N 2,4Ghz(których i tak nie można osiągnąć), to dopisali 600Mb/s w standardzie N 2,4GHz.

Wszystko nie zmienia faktu, że są to bardzo dobre rutery w tej cenie. Mega stabilne, bezawaryjne i ze znakomitym zasięgiem. Posiadam od bodaj 2-3 lat C7, mieszkam na 2 piętrze i po wyjściu z budynku na zewnątrz i oddaleniu się kilkanaście metrów nadal mam zasięg w telefonie w standardzie N 2,4GHz, gdzie występuje więcej zakłóceń, a anteny rutera są małe schowane w obudowie(te wystające są od standardu AC 5GHz). Tylko, że na zasięg nie ma żadnych reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki zastanowię się jeszcze nad C7 czy C8, zobaczę co będzie dostępne, bo tu gdzie mieszkam nie ma takiego dostępu do nowszych technologii, chociaż pomału coś się polepsza. Tego Asusa po prostu widziałem w sklepie, poszukam jeszcze któregoś z TP-LINK może coś znajdę. Można czasem kupić coś ciekawego z "nieoficjalnej dystrybucji" np. swojego Samsunga 960 PRO 512 GB kupiłem jakiś czas temu w przeliczeniu za niecałe 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hells Angels napisał:

zobaczę co będzie dostępne, bo tu gdzie mieszkam nie ma takiego dostępu do nowszych technologii, chociaż pomału coś się polepsza

A za przeproszeniem, mieszkasz w Środkowej Afryce(nie obrażając mieszkańców Afryki)?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Allegro tu nie ma, a allegrowicze raczej rzadko tu wysyłają. W markecie typu MediaMarkt kupiłem kiedyś pendrive - okazał się jakąś słaba konstrukcją, zapis szedł sinusoidalnie od zera do max potem spadek do zera czekanie znów zapis i tak w kółko, a był to "oryginalny" Transcend 32GB. To kraj dziw i cudów gdzie ludzie mają jedne z najniższych zarobków w Europie, a na ulicach ogrom luksusowych aut - Mołdawia [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rzadko bywam w Polsce i mam mało czasu na latanie po sklepach. Środkowa Afryka to pewnie Raj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg i do sieci 2,4 to tylko:

RT-N18U

 

5ghz jest na krótki dystans więc bez sensu.

 

 

Chyba, że kupisz potwora za 1,5k-2k zł i potem dokupisz sobie karty sieciowe ktore wspieraja odpowiedni standard wyjdzie cala impreza drozej niz nowy sredni pc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma tu żadnego znaczenia ani odnośników do polskich cen. Co ja podam cenę w lejach, a przeliczniki nie mają żadnego pokrycia. Tu towar i ceny inne niż w cywilizowanym świecie. Ten droższy wyjdzie w przeliczeniu ponad 8 stówek, a tańszy ok 600 zł, ale tu nie ma innych opcji tu i to co w Polsce tanie to tu jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz jakiegoś kosmicznego internetu to w zupełności wystarczy C9 który jest bardzo wydajnym modelem. Jeżeli jednak cenowo wychodzi u Ciebie taka mała różnica to nie pozostaje nic innego jak zakupić ten droższy model. Starczy wtedy naprawdę na lata i kolejne ,,rozbudowy łącza".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak to się mówi od przybytku głowa nie boli, a w przyszłości nie wiadomo co jeszcze z siecią się będzie robić, więc wybieram ten model żeby potem znów nie zmieniać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeżeli chodzi o zasięg to najlepszy jaki miałem (ostatnie dwa moje routery to RT-AC1200G+ i Linksys 1900ACS). W dodatku mamy RouterOS co daje nam ogromne możliwości. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym bezkonkurencyjny (nawet sporo droższe testowane przeze mnie routery wypadają słabiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak dodam, że testy w serwisach są sponsorowane(zawsze jest och ach wspaniale bo testerzy dostaja za darmo egzemplarz który później sprzedają) i jak ktoś chce poznać prawde na temat danego modelu niech zagląda na strony:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie