Jump to content
P1O

Jak odczytać klucz zainstalowanego Office 2013?

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Windows 10 Home x64 zaktualizowany z Windows 7 Home Premium x64. Prawdopodobnie Office był instalowany jeszcze na Win7 i po aktualizacji do Win10 programy* nie widzą klucza Office. Nie widzą nawet, że jest zainstalowany. Pewnie upgrade namieszał coś w rejestrze. Jakie są jeszcze sposoby na odzyskanie klucza z zainstalowanego Office? Jest potrzeba czystej instalacji Win10 z kopią i przywróceniem obecnego konta pocztowego Outlook, tylko bez klucza stoję w miejscu. Za wszelkie pomysły z góry dziękuję. :)

* ProduKey, AIDA64.

W takim przypadku dobrze by było powrócić z kopii zapasowej do Windows 7 przed aktualizacją. Jeśli nie da rady to ja zawsze używałem tego programu do sczytywania kluczy to wszystkich popularnych programów http://www.sterjosoft.com/key-finder.html W opisie Office 2013 jest pogrubiony, więc może warto na szybko spróbować.  

Polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] odzyskuje z bardzo dużej ilości programów. Niestety płatny ale w dzisiejszych czasach to chyba nie problem.

Żaden z nich nie odnalazł zainstalowanego Office'a... a jest zainstalowany, aktywowany kluczem i działa. Tzn. ostatni pokazał, ale tylko wersję i datę instalacji. Trudno, przynajmniej wiem, że to wersja H&B, tak więc zainstaluję bez klucza. Reszta w rękach właściciela. Dzięki wszystkim.

Trochę odgrzebię, ale może komuś się przyda:

Klucz dla Office 2013 po instalacji jest konwertowany na klucz widoczny na konie MS Live.

Odczytać możemy ostatni oktet klucz skonwertowanego za pomocą komendy uruchamianej w CMD:

Dla 32 bit Windows'a: cscript “C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS” /dstatus

Dla 64 bit Windows'a: cscript “C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS” /dstatus

Nic więcej nie da się zrobić niestety i żadne programy nie odczytają nam pierwotnego klucza. Jedynie karta z licencją lub jeśli klient zgubił to faktura/rachunek i kontakt z MS. Pomagają dostać się do konta na który było zarejestrowane, albo dają nowy klucz.

Od Office 2013 nie odczytasz pełnego klucza. Tylko ostatnie 5 znaków. Resztę wykonasz logując sie na konto Microsoft.

a to ciekawe ,pierwsze słyszę idę sprawdzić u żony :)

edit

żona ma 2010,zaraz sciągnę 2013 i zainstaluje w celu sprawdzenia tej teorii

no muszę Cię zmartwić SIW topoli czyta jak z nut :

Typ zasobów    Key    Nazwa użytkownika    Nazwa firmy    Key 1
Microsoft Office Professional Plus 2013 x64    WTFN9-KRCBV-2VBBH-......reszta jest moja ble ble   

tak więc klops papciu ..kotlet:OP

@renatan

@ao2

Ze strony SIW: " SIW nie jest w stanie znaleźć całego klucza produktu Microsoft Office dla tych wersji, ponieważ nie istnieje na twoim komputerze , w przeciwieństwie do poprzednich wersji pakietu Office."

Tylko przez konto MS: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@renatan - wyszukało ci z zawartości zasobów Twojego komputera, co raczej źle świadczy o Twoich zabezpieczeniach i o historii danych. :lol:

P.S. Faktycznie w przypadku Office od 2013 wzwyż ProduKey, ani AIDA64 nie wyświetla nawet tego 5-cyfrowego kodu.

W instalacji MS Office od wersji 2013 biorą udział dwa klucze. Pierwszy z kartonika lub mail'a w zależności jak zostało oprogramowanie kupione. Drugi jest generowany podczas rejestracji przy łączeniu ze wskazanym kontem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy kolejnej reinstalacji pakietu Office na nic się zda wpisywanie klucza z kartonika. Dostaniemy tylko komunikat, że produkt został już zarejestrowany i połączony z kontem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Gdy się zalogujemy czeka nas kolejna niespodzianka. Nie znajdziemy tam już naszego numerka z kartonika lub mail'a. Są tam zupełnie inne klucze. Jak mamy jednego Office'a to nie ma problemu ale jak kilka to już się robi nieciekawie bo musimy wskazać z którego klucza chcemy skorzystać. Do tego właśnie służy odczytanie ostatnich 5 cyfr kodu.

Office 2013 (32-bit) on a 32-bit version of Windows
cscript "C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS" /dstatus

Office 2013 (32-bit) on a 64-bit version of Windows
cscript "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS" /dstatus

Office 2013 (64-bit) on a 64-bit version of Windows
cscript "C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS" /dstatus

Office 2016 (32-bit) on a 64-bit version of Windows
cscript "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16\OSPP.VBS" /dstatus

Office 2016 (64-bit) on a 64-bit version of Windows
cscript "C:\Program Files\Microsoft Office\Office16\OSPP.VBS" /dstatus

8 godzin temu, ao2 napisał:

W instalacji MS Office od wersji 2013 biorą udział dwa klucze. Pierwszy z kartonika lub mail'a w zależności jak zostało oprogramowanie kupione. Drugi jest generowany podczas rejestracji przy łączeniu ze wskazanym kontem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy kolejnej reinstalacji pakietu Office na nic się zda wpisywanie klucza z kartonika.

Tu nie zgodzę się. Mam klucz do Office 2013 i przy każdej reinstalacji aktywuję telefonicznie pakiet swoim kluczem. Nigdy nie łączyłem go z żadnym kontem, którego nie posiadam. Pakietów i dystrybucji Office i Windows jest dużo i kilka sposobów aktywacji, że ciężko, to ogarnąć. Office 2016 już chyba tylko powiązanie z kontem. Office 2013 posiada różne formy aktywacji, w tym telefoniczną oraz powiązanie z kontem.

Tak potwierdzam Office 2016 tylko konto i nikt nic nie może wskórać nawet konsultant z MS. Dzwoniłem pytałem mam dwa pakiety i niezależnie z którego kompa się zaloguję na którekolwiek konto wszystko działa i mówili że tak ma być.

pozdrawiam Hermogenes