Skocz do zawartości

Windows 10 17134.112 Enterprise/Pro Slim x64


remek002

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.. potestowane.

Problem nie jest zależny od sterów nvidii

ani od tego które audio odpale. ( integra, nvidia, creative )

wynik zabawny ale to za chwilę.

 

Wywaliłem wszystkie sterowniki i instalowałem każdy z osobna sprawdzając co nie pasuje. 

W przypadku obu komputerów ta sama sytuacja.

I teraz co okazało się problemem....

Opcje windowsa do sterowania dźwiękiem.

 

Po instalacji dowolnych sterów, od razu miałem 100% cpu.

Dzięki Żonie odkryliśmy że jeśli wyłączy się raz windows audio i kliknie naprawianie problemów dźwięku, usługa się odpali i będzie działała poprawnie. ALE - tylko do momentu aż otworzy się ustawienia audio windowsa.

Zwiększanie i zmniejszanie głośności - nie ma problemu. 

Kliknij głośniczek - 100% cpu.

 

X_X

 

Więc wywaliłem głośniczek z paska i można działać dalej. XD

teraz niech mi ktoś to wyjaśni 0_o

Kolejny "cool fakt" można bez problemu zmieniać ustawienia poprzez..."ustawienia"

 

wniosek. głośniczek jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było sprawdzić na "czystej" wersji 17134.1 systemu, czy takowy problem występuje.

 

Swoją drogą pojawiła się aktualizacja  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] która podnosi build do 17134.48 i można ją pobrać normalnie poprzez Windows update, lub zainstalować ręcznie.

Tutaj jest aktualizacja [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], którą należy zainstalować ręcznie jeżeli ktoś używa Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a w jaki sposób zainstalować ta aktualizację?? Gdy próbuje to zrobić wyskakuje mi takie coś:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak chce uruchomić windows update w usługach pisze odmowa dostępu. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

Ok poradziłem sobie. Ściagnąłem caba i zainstalowałem przez wiersz poleceń. System działa mega stabilnie i dobrze wielkie dzięki za wstawkę i liczę na dalsze informowanie o nowych aktualizacjach :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga. Ani aktualki ani nic. zostaje zmiana systemu bo przyznam że mam już dość... po aktualizacji jest jeszcze gorzej ( temp fix nie działa )

gdy tylko odpali się usługa Windows Audio - leci na full cpu. Triki z ulepszeniami audio na off itd nie działają. 

dzieje się tak przy każdej konfiguracji - niezależnie jakie urządzenie audio jest podpięte - lub niepodpięte.

helmut112 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remek002 napisał:

ejwa jestem ciekaw, czy to wina tego systemu, czy ogólnie 1803 niezależnie od buildu/aktualizacji.

Daj znać, czy zmiana sytemu rozwiązała problem z audio.

Pc nr 1 na którym nie dodawałem żadnych aktualizacji: problem z Windows audio zjadajacym CPU pojawia się raz na jakiś czas, temp fix pomaga zazwyczaj na całą sesję.

 

Pc nr 2 po dodatkowej, ostatniej aktualce, windows audio zjada wszystko co wolne gdy tylko się odpali. Nie pomaga już nic. 

Na tym etapie system już nie do użytku.

Ani czyszczenie ani wywalanie sterów czy sprzętu nie pomagało. Niezależnie od tego jakie audio widział proces dostawał szajby gdy tylko wstawał.

Reinstall poszedl na 1709 extreme.

Zaro problemow.

 

Oba komputery różnią się delikatnie ( marka ramu i ssd) 

Poza tym:

I5 3570 oc na 4.0 oraz wersja k oc na 4.5

16 GB ram na 2200 xmp

Systemy na SSD

GTX 1060 zotac  +200 na jajku i 600 na pamięciach

Mono MSI z77 g 43

 

Testowane stery grafy 397.31 i 55

Oryginalne oraz modes od xtremeg.

W obu przypadkach skrypt full rights I wyzwalające telemetrię itd ( z forum ).

Brak pliku stronicowania.

 

Na kompie który przetrwał jeszcze na nowszym windowsie będzie prowadzony stream zobaczymy jak sobie poradzi z dźwiękiem.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez ejwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ejwa napisał:

Reinstall poszedl na 1709 extreme. 

No tak, ale nadal nie wiem, czy to wina tego systemu, czy ogólnie 1803.

Nie zdziwiłbym się, że ogólnie winny jest 1803, bo od buildu 17133.1 MS ma problemy ze stabilnością Windows 10, a nawet z aktualizacją KB4103721 do 1803 są problemy.

MS skupia się bardziej na aspektach wizualnych, które moim zdaniem są mniej istotne, bo i tak User system dostosuje do swoich potrzeb, oraz wciskaniem na silę niepotrzebnych śmieci/reklam/telemetrii/zbędnych aplikacji itd., zamiast zająć się problemami ze stabilnością oraz wydajnością systemu.

Generalnie zostałbym też przy 1709, ale w pewnych kwestiach 1803 wydaje mi się być trochę szybszym systemem od 1709, ale jak widać z pewnymi problemami, choć nie w moim przypadku.

23 godziny temu, ejwa napisał:

 

Testowane stery grafy 397.31 i 55 

nVidia udostępniła kolejne sterowniki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ciekawe czy z kolejnymi niespodziankami, oraz czy za kilka dni nie pojawi się następna wersja/hotfix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam ochotę się postrzelić z częstością updateow zarówno nv jak i na.

 

1803 był przyjemny i wydawał się szybciej zbierać nie musiałem nawet ganiać za syfem z Xboxa 

( Tiaaa gameing couple )

 

1709 ma te kilka fpsow mniej. ( 5 )

Ale to na 1803 nie dało się grać a biorąc pod uwagę brak komputera do  zabawy z windowsem ( oba są nam potrzebne do pracy jak i rozRywki, )

1709 wygrywa.

Zobaczymy jak będzie że streamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po forach okazuje się że masa ludzi ma problemy z 1803 jak i najnowszymi sterownikami NV. ( w duo czy osobno ).

Chyba trzeba będzie poczekać aż sytuacja się unormuje - instalowanie dzień w dzień updatow i kiwać się trzymając za kostki powtarzając że będzie OK to średni pomysł na życie.

Jest też możliwe że sam mod był powodem ( w moim przypadki )

Zostaje przy zdaniu że jak mod - to tylko z PL.

 

z nv 31/55/64 polecam poczekać. Teoretycznie to już WHQL ale i tak pełno problemów z nimi. ( z resztą ja i tak 99% czasu jadę a przerobionych sterownikach ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/10/2018 at 9:36 AM, ejwa said:

Szperając po forach okazuje się że masa ludzi ma problemy z 1803 jak i najnowszymi sterownikami NV. ( w duo czy osobno ).

Chyba trzeba będzie poczekać aż sytuacja się unormuje - instalowanie dzień w dzień updatow i kiwać się trzymając za kostki powtarzając że będzie OK to średni pomysł na życie.

Jest też możliwe że sam mod był powodem ( w moim przypadki )

Zostaje przy zdaniu że jak mod - to tylko z PL.

 

z nv 31/55/64 polecam poczekać. Teoretycznie to już WHQL ale i tak pełno problemów z nimi. ( z resztą ja i tak 99% czasu jadę a przerobionych sterownikach ) 

 

Chyba znalazlem rozwiazanie na zbyt duze uzycie CPU przez "cos" w Windows Audio. W menadzerze urzadzen zabilem Windows Audio (rozwiniecie Service Host: Local Service (Network Restricted) ) po czym uruchomilem rozwiazywanie problemow audio z Windowsa. System ponownie wlaczyl serwis audio i tym razem zuzycie cpu jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cored4 napisał:

Chyba znalazlem rozwiazanie na zbyt duze uzycie CPU przez "cos" w Windows Audio. W menadzerze urzadzen zabilem Windows Audio (rozwiniecie Service Host: Local Service (Network Restricted) ) po czym uruchomilem rozwiazywanie problemow audio z Windowsa. System ponownie wlaczyl serwis audio i tym razem zuzycie cpu jest normalne.

napisałem o tym we wcześniejszych postach. Działa to na jednym komputerze natomiast ten na którym zainstalowałem wszystkie aktualizacje - już temp fixa nie łyka.

 

Z Ciekawości Cored4, jaki masz sprzęt? Ciekawi mnie czy błąd jest zależny od podzespołów. Niestety oba komputery mam praktycznie identyczne więc sprawdzić nie mogę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu w miarę nowy:) system działa dobrze tylko nie wykrywa mi mojej drukarki HP, mozna zainstalować oprogramowanie tylko później jej nie wykrywa:(

drukarka jest 2 w 1 skaner instaluję prze sklep ale jeszcze go nie testowałem:) sys instalowałem przez wintousb

 

@ejwa

ja mam starszego SB Live po wgraniu sterownika pod win10 działa na razie dobrze, podobnie jak pod orginalnym win10(w tej samej wersji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie