Skocz do zawartości

przywracanie do poprzedniej wersji win 10 błąd zapętlanie


kamilo23

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że potrzebujesz jeszcze paru łatek przed główną aktualizacją dlatego się nie da. Najlepiej jak wrócisz i będziesz pobierać oraz instalować pojedyńczo(oraz przed każdą robić kopie zapasową) Jak wszystko pójdzie po kolei zgodnie z planem to i 1709 nie będzie problemem. Wcześniej pewnie zrobił ci się miks update-ów i tak wyszło.

 

Możesz też zrobić WSUS offline [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, TheStraight napisał:

A nie lepiej pobrać ISO gotowe z forum i zaktualizować z niego albo na czysto ?

Tak mu doradziłem, ale mu nie działa aktualizacja z pena z wersji z iso forum co jest troche dziwne.(moze wersja zbyt aktualna i trzeba cos starszego znalezc bo za duzo latek idzie na raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheStraight napisał:

To najlepiej na czysto jechać.. a próbował instalować nie z Windowsa tylko z boota ?

Z tego co napisał to ciezko ogarnąc. Raczej jednak z poziomu juz windows 1607 probowal z pendriva prawokliku :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TheStraight napisał:

Mi chodziło bardziej o instalacje z bootowalnego pendrive'a coś ala czysta tylko zamiast niestandardowej instalacji to aktualizacja :)

Wiem o co Ci chodzi, mi też o to chodziło. Tylko autor tematu coś innego robi

 

pewnie tak robi:

 

Edytka 17;49 Teraz przypomniało mi się, że po 1607 jest przeciez jeszcze duży update na 1703 i dopiero od niego mozna zrobic update na 1709

 

Stad cały problem. Jak autor przywróci system na 1607 to musi wykonać update na 1703 z pendrive, zaraz poszukam cos na winclubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilo23 napisał:

Rozumiem was. Dziwne że na1703 poszło bez problemu a na 1709 takie kolocki. W sumie to każdą łatkę w wersji 1703 aktualizowałem więc nie powinno nic brakować. No chyba że się mylę. 

Możliwe, że sam WU nie pokazał wszystkiego co jest częstym przypadkiem. Niezbadane są jego wyroki.

 

Czyli już 1703 zrobiłeś update tak?(bo wpadl mi plusik przy instrukcji poprzedniej) To teraz tylko 1709 i będzie spokój do czasu kolejnej większej aktualizacji(która już się zbliża, najlepiej po update na 1709 zrobic kopie zapasowa systemu zeby sie wiecej w wpisywanie komend w trybie awaryjnym w razie czego nie bawic.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcze was ale nadal nie jest kolorowo. Na wirtualce to mi fajnie śmiga a na głównym dupa. :P

 

Jak wcześniej pisałem z pena F9 i aktualizacja żadna wersja nie da rady krzyczy żeby włożyć płytkę i wtedy instalować.  Próbowałem z forum 3 wersje i jeszcze 2 inne.

 

Aktualizacja przechodzi do 30% potem reset a potem wali błędem, teraz się mu udało powrócić do porzedniej wersji i taki błąd wyskoczył.

 

Jednak od czasów 7 to windows potrafi spierdzeilić system.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zrób to co Microsoft radzi na czas update:

Odinstaluj tymczasowo oprogramowanie antywirusowe (upewnij się wcześniej, że dysponujesz nośnikiem instalacyjnym i ewentualnie kluczem produktu, aby móc je później przywrócić).

 

Jeżeli masz ustawione szyfrowanie dysków, wyłącz je tymczasowo (Bitlocker/TrueCrypt).

 

Odłącz wszystkie możliwe urządzenia zewnętrzne. Wyłącz w BIOSie wszystkie urządzenia, które nie są niezbędne (czytniki kart pamięci, bluetooth itp.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamilo23 napisał:

Tak już wcześniej próbowałem, nawet mimo że nie mam opcji wyłączenia grafiki to zrobiłem że była integra. Ten błąd co powyżej to miałem wcześniej jak dysk był zaszyfrowany. Także teraz dziwne ze to się pojawiło jak nie jest. :P

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zaloguj się na 1607 i zrób tak jak to zrobił szwagier warrior moze faktycznie jakis sterownik gryzie sie z oficjalna narracja stajni MS i blokuje aktualizacje

,,

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] odpowiedź w dniu stycznia 26, 2017

Problem rozwiązany!!!!!!!

Mimo użycia programu do aktualizacji sterowników, sam musiałem ręcznie przez menadżera urządzeń każdą rzecz prawy klawisz i aktualizuj oprogramowanie sterownika. Kilka sterowników zaktualizowało, włączyłem aktualizacje windows i wszystko ok.  Co ciekawe sterownik z karty graficznej miałem aktualny z 23.12.2016 a system windows uznał, że aktualny jest sterownik z 2015 roku.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!!!!!!"

 

 

 

 

  • Wyłącz a najlepiej tymczasowo (na czas instalacji systemu Windows 10) odinstaluj wszystkie skanery antywirusowe;
  • Wyłącz zaporę systemu Windows oraz zapory firm trzecich ( często dołączone do skanerów antywirusowych);
  • Usuń całą zawartość C:\Windows\SoftwareDistribution;
  • Po wykonaniu powyższych czynności zrestartuj (uruchom ponownie)
  • Jeśli do komputera masz podłączone jakiekolwiek urządzenia działające na porcie usb (myszka, klawiatura, pamięć itp.) po rozpoczęciu instalacji odłącz je.(szkoda tylko ze ciezko teraz o plyte malo kto nagrywarke ma wiec ciezko to bedzie zrealizowac :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle grzebania, kombinowania.  Wygląda na to że przejście z win 7 na win 10 też były problemy. Jedynie tylko łatka 1607 przeszła bezboleśnie. No ale przynajmniej się czegoś noweg dowiedziałem bo nie grzebie na czystym systemie. Za to na wirtualce sobie pogrzebie.

 

Co do puenty to poszedł format i wersja 1709 działa. :D Teraz kto mi zainstaluje programy?  :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Attendd napisał:

Jak juz to kopia zapasowa, potem aktualizacja. Szkoda, ze nie chcialo ci sie dalej pobawic na pewno udalo by sie wszystko odzyskac. No ale jak tyle osób rozleniwia innych formatem to co zrobic.

Problem? Format :D

Właśnie nie masz racji. Czy uważasz, że po tym wszystkim ten system działał by poprawnie ? Moim zdaniem wywalił by się przy pierwszej okazji. A format ? Co złego w nim widzisz ? Obojętnie czy masz SSD czy zwykły dysk format co jakiś czas jest wskazany, nie z powodu wydajność a bałaganu na dysku powstałego po dłuższym czasie użytkowania kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam formatowac partycje z windowsem na ktorej mam tylko windowsa? Gdzie tam sie tworzy bałagan?

 

Na drugiej partycji mam tylko programy, przegladarki itp.  Tam tez bałaganu nie ma.

 

To nie 2005 rok zeby bawic sie w mp3, filmy i tak dalej. 

 

 

narzedzenie windowsa dzala doskonale 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Attendd napisał:

Po co mam formatowac partycje z windowsem na ktorej mam tylko windowsa? Gdzie tam sie tworzy bałagan?

 

Na drugiej partycji mam tylko programy, przegladarki itp.  Tam tez bałaganu nie ma.

 

To nie 2005 rok zeby bawic sie w mp3, filmy i tak dalej. 

 

 

narzedzenie windowsa dzala doskonale 

 

 

Widzę, że myślisz iż każdy tak jak ja czy Ty programy instaluje na innej partycji a dane trzyma na jeszcze innej. A nie pomyślałeś o osobach początkujących ? O tych którzy np: w laptopie mają tylko jedną partycję i nie mają pojęcia jak ją podzielić ? Lub o tych którzy podczas instalacji klikają tylko dalej i dalej bo nie umieją lub w ogóle nie wiedzą, że można zmienić partycję lub folder docelowy instalowanych aplikacji ? A czy Ty sam niezawielką ufnością darzysz te systemowe narzędzia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie