Skocz do zawartości
r0b4r

Brak pliku "asms" instalacja niemożliwa (Win XP)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Acera Aspire One z Atomem N260 1,6 GHz i 1 GB RAM. Możliwe, że masz to samo. Nie miałem nigdy problemu z instalką XP. Był tam Win 7 Strarter, przy czy już w dzień zakupu jego miejsce zajął XP. 

Instalkę utwórz programem WinSetupFromUSB i przy starcie wybierz opcję "Autodetect and install SATA disks" - lub coś podobnie brzmiącego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No żeby to było takie proste to dawno bym to zrobił ale ten gnojek mnie wykończy , systemy od 10-ciu lat instaluję głównie z pendriwa ale ten mały kacap mnie załamuje , nie wiem czy on ma w płycie głównej coś zaszyte czy w biosie ale nie da się i już , oryginalnie na nim siedział win xp z kluczem ulcpc i chyba tu jest jakiś kundel podrzucony , robiłem peny, rufusem,wintoflash ,WinSetupFromUSB, i jeszcze kilkoma innymi a za każdym razem brak pliku asms i doopa , miałem już na nim 7-kę oraz 8,1 i nawet to chodziło mało tego szybciej startowały o dobre trzy razy bo win xp potrzebuje 2-3 minuty na to , ale zawsze z upartością maniaka wracam i znów próbuję z tym xp tylko nie wiem po co skoro on w tym maleństwie gorzej chodzi niż win 8,1 ? ale ta upartość mnie czasem dobija.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy masz już sformatowany dysk ntfs i chcesz czystej instalacji?

U mnie acer nie chciał przyjąć XPekow, dopiero wersja vl wlazła jak masło.

pl_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-74003.iso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz starszym gpartedem skasować z tego drugiego dysku wsio i utworzyć partycję na system XP - sformatować na fat? Potem instalator XP i jazda, instalujesz na tej partycji, a jak instalator zechce jeszcze raz sformatować, to na fat i dalej jazda z instalacją.

Wszystko na fat jest inaczej odczytywane. Po formacie na fat partycji z błędami logicznymi - odzyskałem takie pliki, które nie dało się odzyskać na ntfs.

Edit. Nie przewinąłem strony ba drugą. Widzę, że problem rozwiązany. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi