Skocz do zawartości
r0b4r

Brak pliku "asms" instalacja niemożliwa (Win XP)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuje zainstalować XP i za każdym razem podczas instalacji niezależnie od modyfikacji windowsa wyskakuje mi komunikat ze nie może onaleść pliku "asms". Wyskakuje okno aby wskazac lokalizacje pliku, jednak nic w niej nie moge wybrac. Próbowalem instalowac z płyty i z pen-drive - błąd ten sam. Sciągnąłem juz z 5 wersji systemu i cały czas to samo. Prosze o pomoc ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosta przyczyna . Kiedyś sam taki błąd miałem . Zmiana pendrive lub nagranie z najniższą prędkością na płytę cd / Zależne też od programu do nagrywania :D Uwieżcie mi . Kiedyś się używało płyt,dziś tylko USB :D 

Najlepszy program do tworzenia instalacji XP na pendrive to winsetupfromusb 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety nie taka prosta sprawa bo do niedawna każdym prawie programem robiłem pendriva botowalnego i instalka leciała a teraz coś jest pokopane tylko nie wiadomo gdzie bo z tych systemów które mam na dysku zew kiedyś leciały instalki a teraz ze wszystkimi to samo brak pliku asms i doopa , czyżby ktoś namieszał gdzieś w czymś . pominę już milczeniem te przeklęte chomiki , kiedyś wszystko na torrentach a teraz byle iul  szuka kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, wiktorynek napisał:

To jest zwykły błąd kopiowania na płytę lub pendrive lub błąd w pliku źródłowym.

Zaś obejść go można np. tak: "Hi. This worked for me. I partitioned my HD into two drives. I copied the I386 folder (found in the winxp installer) in one drive (C:\i386) and installed XP on the second drive. When for the path of asms was prompted, I wrote "C:\I386". I did this several times." - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (post nr 7).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wiktorynek napisał:

A nie lepiej poprawnie utworzyć bootowalny nośnik lub użyć innego napędu lub pendrive?

Oczywiście, że nie tylko lepiej, ale i prościej. Z jednym wszak zastrzeżeniem - tym oto, że Pan berthold61 przestanie kombinować ze źródłami i pobierze taki obraz, który jest kompletny. Jak bowiem widać tak z opisu w poście otwierającym, jak i kolejnych nie ma żadnej gwarancji, iż błąd jest powodowany wyłącznie za sprawą tworzenia nośnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały szkopuł w tym błędzie, że nawet ostre kastrowanie systemu nie powoduje tego błędu. To przytrafia się na linii:

- źle pobrany obraz(sumy kontrolne się kłaniają)

- niedoskonałości napędu optycznego(bardzo zawodny)

- niedoskonałości płyt i/lub procesu wypalania(najmniejsza szybkość się kłania i dobrej jakości nośnik)

- problemy z dyskiem(sprawdzić pod kątem bad sectorów i to co zawsze powtarzam najlepiej wyzerować przed instalacją systemu)

- problemy podczas tworzenia bootowalnego pendrive, w tym problemy z samym pendrive(nie zaszkodzi wypróbować innego lub jedyny posiadany wyzerować)

- niektóre źródła donoszą o złych ustawieniach biosu(osobiście nie jestem przekonany)

- system na którym "obrabiamy" w dowolny sposób XP(tylko sugeruję - Vista np pozwala się integrować max na Win 7, natomiast XP można obrabiać bez problemu na Win 8.1).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Pan rację co do diagnozy przyczyn pojawiania się błędu. Zbyt skrótowo, jak teraz widzę, użyłem określenia "kompletny" - odnosiło się ono do tego na co Pan w pierwszym wersie swej "wyliczanki" wskazał. Mam bowiem nieodparte wrażenie, że od poświęcenia uwagi sumom kontrolnym, w tym wypadku zacząć trzeba, a potem przejść do "mocy" lasera i doboru pendrive'a (oraz programu do tworzenia nośników instalacyjnych).

Mam nadzieję, że teraz już mój poprzedni wpis nie budzi Pańskich wątpliwości.

PS

Ja jestem  taki "kompletny gamgol", którego zechciał Pan w tym: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] poście opisać i - żeby jeszcze Pana upewnić w tym, iż  ja i mi podobni, a zapewniam, że są tacy, osobnicy zasługują w pełni na tę pogardę, która Pan w stosunku do nich odczuwa (i - o ich zachowaniach - wyraża) - dodam do tego, że wszystkie opcje związane z "gwałceniem prywatności" mam zostawione w stanie dziewiczym. Nic więc mnie nie usprawiedliwia w Pańskich oczach i pozostaje mi tylko głosem wstydem przepojonym  po trzykroć zakrzyknąć: Moja wina! Moja wina! Moja bardzo wielka wina! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym RAM-em to może być jakiś trop bo raczej wykluczam źle zrobionego pena skoro ten sam pen normalnie prowadzi instalkę na innym kompie-laptopie , mam kilka cd z systemami okrojonymi mój ulubiony to od heros333 i za każdym formatem tych małych laptopów korzystałem ze zwykłego rufusa pena i szło natomiast ten ocer one też na intel atom jest coś nie teges chodzi strasznie wolno muli , przyjmuje tylko pełne win xp a okrojone to zawsze się pluje o włożenie nośnika instalacyjnego serwis pak albo brak pliku asms , nie wiem czy kupić nowy większy ram czy napęd zewnętrzny specjalnie dla niego , chyba wezmę ram 2GB lub 4GB tylko nie wiem po co skoro to ma być tylko XP i robić to w miarę szybko puki jescze działają jakieś przeglądarki typu FF esr czy slimjet bo za chwilę i to zdechnie a co za tym idzie laptop do śmietnika bo na 1,6 procku nie da się postawić nic nowszego poza linuxem a to ma być laptop głównie do diagnostyki aut .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.08.2018 o 07:39, jednorazowiec napisał:

Ja jestem  taki "kompletny gamgol"

Proszę sobie tego nie brać do serca. Po pierwsze temat luźny, a po drugie ja tak mam. ;) To raczej wzmocnienie formy przekazu.

W dniu 2.08.2018 o 07:39, jednorazowiec napisał:

dodam do tego, że wszystkie opcje związane z "gwałceniem prywatności" mam zostawione w stanie dziewiczym

To już sprawa indywidualna każdego i ja nie mam zamiaru nikogo nawracać i nic tam o tym nie pisałem. Natomiast lubię aby wszystko było dopowiedziane do końca - niech każdy ma świadomość i zrobi sobie z tym co chce.

Dlaczego portale piszą, że darmowa aktualizacja do Win 10 skończyła się skoro ja bym rzekł, że kwitnie w najlepsze?

Dlaczego portale piszą, że ostatnią wspieraną wersją Win 10 jest 1703 skoro, to nieprawda?

Co oferuje Sklep? - hmmm... jakąś tam grę tylko dla posiadaczy Win 10 i XBO zgadza się, z tym że raczej nie za dużo i to oferta tylko dla graczy. Natomiast co oferuje z innego oprogramowania co byłoby przebojowe, znakomite, użyteczne(wszystko przy założeniu, że darmowe), a czego nie można znaleźć jako alternatywa w zdecydowanej większości lepsza? - tu odpowiedź jest prosta - nic! Mało tego, nic nie jest już rozwijane oprócz UWP, a i tak idzie jak po grudzie. UWP to nic do kwadratu. Pomijam tu już kwestie konieczności zakładania konta i telemetrii.

Ja szanuję swoją prywatność i naświetlam tylko, że można ją szanować - nie trzeba iść jak owce na rzeź.

P.S. @jednorazowiec - ja mam nadzieję, że oprócz otwartych wrót w systemie, korzystasz z Edge i Chrome(aby Googlowi też coś dać) z włączonym autologowaniem i zapamiętywaniem haseł, ze sterowników z włączoną telemetrią i dodatkowym softem reklamowym oraz proponuję zainstalować nowego CCleanera 5.45, a także od października Firefox 63(aby nasycić Mozillę). Żywię również nadzieję, że zapora systemowa i sprzętowa jest wyłączona. Po co się chronić i po co nam RODO? - od razu udostępnijmy piny i kody do banku oraz dajmy zdjęcia naszych dzieci pedofilom. :D

W dniu 2.08.2018 o 08:47, Mr.T napisał:

najczestrzym powodem byl uszkodzony ram

W dniu 2.08.2018 o 12:02, berthold61 napisał:

Z tym RAM-em to może być jakiś trop

Memtest rozwiąże tą kwestię jednoznacznie. Jest to możliwe, bo to ewidentne gubienie pliku. Podczas instalacji nie ma prawa być jakiegokolwiek komunikatu o braku pliku czy błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chciałem zrobić test tym memtestem więc pobrałem wstawiłem pendriva i nacisnąłem na tworzenie pena botowalnego memtest i co się stało ano to że pendriv 32 GB coś tam zrobiło i teraz jest pusty bez programu memtest a pojemność tego dysku to 48mb , więc pewnie do kosza ,ech zawsze pod górkę z tymi zabawkami by trzeba życie poświęcić i niczym innym się nie zajmować .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie do kosza. Spróbuj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda każdego pendrive.

Z tej stronki wybiera się odpowiedni flash repair tool, pobiera i reanimuje pendrive:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeleciałem tym memtestem ram i nie ma żadnych błędów , miałem inną kość ale taka sama wielkość tylko adata więc podmieniłem ale to tylko 1 GB i jeden slot , zapytam czy kupno nowego ramu coś da ? ja mam DDR2-532,  266 MHz czy musi być 2-ka czy może być DDR3 i wielkości są 2GB oraz 4BG ale tam ma siedzieć win XP ? sory ale ja w te klocki cieniutki jestem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie myślałem o mieszaniu bo tylko jeden slot w nim jest ale skoro nie da się bo wtyki nie pasują to albo 2 GB ddr2 albo 4GB tylko do intel atom 1,6 oraz win xp to chyba przerost formy co ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś pomysł na brak odczytu tego pliku asms ? przekopałem cały net i nawet zastosowanie zewnętrznego napędu CD na usb prawdopodobnie nie rozwiązuje problemu . co w tym śmierdzącym małym acer one siedzi że on tych plików nie widzi , pendrivy robione wszelkimi programami odpalają instalkę na większości kompów w tym jeden laptop emachines normalnie bez problemów z usb natomiast ten acer one mnie załamał , siedzę na tym gnoju już miesiąc i udało się zainstalować na jednym z dysków wersję korporacyjną ale chciałem na innym dysku wymienionym dać home czy prof czy vlc i zawsze to samo brak asms co za qr*a w tym siedzi co to blokuje ? ręce opadają , każdy linux każda siudemka czy ósemka normalnie wchodzi tylko nie xp a tylko taki się nadaje do słabego sprzętu.1,6GHz intel atom 1GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi