Skocz do zawartości
Spirit

Laptop lenovo B575e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Laptop  jak wyżej  Problem polega na tym że nie mgę sie dostać do biosu ani boot menu

Próbowałem wszystkich klawiszy z F ,klawiszy Fn +F Esc, Delate ,enter i nic :(

Moze ktos zna jakąś cudowna kombinacje?

w necie spwrawdzałem od groma różnych sposobów (nie mam tego mini przycisku one cos tam)

jest tylko ten do recovery ale też nic nie daje:(

Może wyjęcie bateri od płyty cos da ?

Dzięki za odpowiedź i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkie uruchamianie nie wiem raczej nie jak pisałem nie byłem w biosie i nie wiem co sie tam dzieje (nie mój laptop)

A tego przycisku jak pisałem (napisałem one a to novo) nie ma są tylko w wyższych wersjach

U mnie jest podobny ale do recovery moge z niego uruchomić laptopa tak jak z power i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aby uzyskać dostęp do konfiguracji UEFI:

• przejdź do Start
  • wyszukaj termin ustawienia
  • wybierz ikonę aplikacji Ustawienia komputera
  • na wyświetlonym ekranie wybierz pozycję Aktualizuj i przywróć (z lewego paska bocznego)
  • kliknij przycisk Uruchom ponownie teraz (w obszarze Zaawansowane uruchamianie ).
  • Teraz poczekaj na pojawienie się ekranu startowego systemu Windows i kliknij Rozwiązywanie problemów , a następnie Opcje zaawansowane , Ustawienia oprogramowania układowego UEFI i uruchom ponownie . Uzyskasz dostęp do menu konfiguracji BIOS (UEFI).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz model B575e to  w prawo od przycisku power jest taki mały schowany przycisk. Jeżeli go nadusisz przy wyłączonym laptopie to lapek się włączy będziesz miał takie menu między innymi możliwość wejścia do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez wątpienia Lenovo B575E posiada przycisk Recovery - przycisk nr 6:

Przechwytywanie.jpg

Oprócz tego powinno działać standardowo: Fn + F2 lub Fn + F1

Doczytałem, że te modele mają problem z wejściem do biosu jeśli był na nich zainstalowany Win 8. Jest ponoć na to sposób. Należy odpalić instalator aktualizacji biosu i po aktualizacji podczas pierwszego rozruchu da się wejść do biosu. Rozwiązanie ponoć działa tylko raz, ale można je powtarzać nieograniczoną ilość razy. Próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale jak pisałem jak wyczytałem przycisk ten w wersjach z i y chyba jest zwany novokey

w tej wersij jest podany jako onekey i jest tylko do recovery

Poza tym jak pisałem jak z niego odpalam to normalnie się system odpala tak jak z power

razem z nim odpalałem tez z przyciskami F i FN i nic juz chyba wszystkie przyciski wytarłem od kombinacji

jutro jeszcze spróbuje wgrać z płyt nowy bios

bo z pliku exe pisze że nie rozpoznany sytem :( i nie idzie więc zostanie cd-dvd

Serwis lenovo na facebooku napisał kom€ś że w tej wersii to sam przycisk F1 powinien odpalać bios

Dzięki za pomocne porady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi